Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 hours ago, Manoleros95 said:

Ενημερώνω και εγώ, έβαλα 3 12αρες core ινδίας και 1 μονή ultimate από eneba σε ήδη υπάρχων account, απλά άλλαξα την τοποθεσία στο ms account σε ινδία και στο redeem φυσικά vpn ινδία. 23/9 του 26 λήγει το ultimate. Κρίμα να μην μπορείς να κάνεις stack περισσότερους από 36 μήνες.

με ποιο vpn μπήκες Ινδία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 ώρες πριν, Manoleros95 είπε

Ενημερώνω και εγώ, έβαλα 3 12αρες core ινδίας και 1 μονή ultimate από eneba σε ήδη υπάρχων account, απλά άλλαξα την τοποθεσία στο ms account σε ινδία και στο redeem φυσικά vpn ινδία. 23/9 του 26 λήγει το ultimate. Κρίμα να μην μπορείς να κάνεις stack περισσότερους από 36 μήνες.

Μετά απο την διαδικασία μπορείς να αλλάξεις πάλι την τοποθεσία του ms account σε αυτήν που την είχες πρίν; Εγώ που έχω ενεργή Ultimate και λήγει σε λίγες μέρες θα πρέπει να περιμένω να λήξει πρώτα σωστά; Όποιος μπορεί ας μου λύσει τις απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλαζουμε τοποθεσια μονο προβληματα δημιουργει.Περναμε τις συνδρομες με χρηση vpn χωρις να αλλαξουμε τοποθεσια.

Περιμενε να ληξει η συνδρομη σου.Σε ανενεργη συνδρομη θα εχεις καλυτερη μετατροπη.Δες στο πρωτη σελιδα του θεματος τον πινακα με τις μετατροπες να καταλαβεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Δεν αλλαζουμε τοποθεσια μονο προβληματα δημιουργει.Περναμε τις συνδρομες με χρηση vpn χωρις να αλλαξουμε τοποθεσια.

Περιμενε να ληξει η συνδρομη σου.Σε ανενεργη συνδρομη θα εχεις καλυτερη μετατροπη.Δες στο πρωτη σελιδα του θεματος τον πινακα με τις μετατροπες να καταλαβεις.

Ευχαριστώ πολύ, ρώτησα γιατί έχω ήδη αλλαγμένη τοποθεσία, επειδή θέλω να χρησιμοποιώ το cloud gaming και η Ελλάδα δυστηχώς δεν υποσηρίζεται έχω βάλει Ευρωπαική χώρα που το υποστηρίζει. Βέβαια δεν φτάνει μόνο αυτό χρησιμοποιώ και την υπηρεσία controld που δρομολογεί την υπηρεσία του Xbox σαν να προέρχεται απο την χώρα που έχω δηλώσει στον λογαριασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 minutes ago, vfragos said:

Ευχαριστώ πολύ, ρώτησα γιατί έχω ήδη αλλαγμένη τοποθεσία, επειδή θέλω να χρησιμοποιώ το cloud gaming και η Ελλάδα δυστηχώς δεν υποσηρίζεται έχω βάλει Ευρωπαική χώρα που το υποστηρίζει. Βέβαια δεν φτάνει μόνο αυτό χρησιμοποιώ και την υπηρεσία controld που δρομολογεί την υπηρεσία του Xbox σαν να προέρχεται απο την χώρα που έχω δηλώσει στον λογαριασμό μου.

Έχεις κάνει με πολύπλοκο τρόπο ένα πράγμα που είναι πολύ πιο απλό πλέον. Υπάρχει app για Steam/Android/iOS που κάνει αυτό που θες απλά και λιτά. Λέγεται XBPlay.

Αλλά και με τον τρόπο που περιγράφεις, δεν χρειαζόταν να έχεις αλλάξει region. Έπαιζα κανονικά μέσω xCloud με ένα ταπεινό openVPN και το region μου να είναι στην Ελλάδα εδώ και χρόνια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Έχεις κάνει με πολύπλοκο τρόπο ένα πράγμα που είναι πολύ πιο απλό πλέον. Υπάρχει app για Steam/Android/iOS που κάνει αυτό που θες απλά και λιτά. Λέγεται XBPlay.

Αλλά και με τον τρόπο που περιγράφεις, δεν χρειαζόταν να έχεις αλλάξει region. Έπαιζα κανονικά μέσω xCloud με ένα ταπεινό openVPN και το region μου να είναι στην Ελλάδα εδώ και χρόνια.

Το xbplay τι κάνει δηλαδή, σε αφήνει να χρησιμοποιείς το xcloud από Ελλάδα χωρίς vpn; Τι να πω δεν ξέρω, ίσως στον λογαριασμό της Microsoft δεν χρειάζεται, πάντως στα settings των windows εάν δεν βάλω region που υποστηρίζει cloud gaming εξαφανίζεται εντελώς από το xbox app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, snik είπε

με ποιο vpn μπήκες Ινδία;

Proton

4 ώρες πριν, vfragos είπε

Μετά απο την διαδικασία μπορείς να αλλάξεις πάλι την τοποθεσία του ms account σε αυτήν που την είχες πρίν; Εγώ που έχω ενεργή Ultimate και λήγει σε λίγες μέρες θα πρέπει να περιμένω να λήξει πρώτα σωστά; Όποιος μπορεί ας μου λύσει τις απορίες.

Δεν ασχοληθηκα με αλλαγη τοποθεσιας δεν υπαρχει λογος. Οταν ληξει το 26 βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, vfragos said:

Το xbplay τι κάνει δηλαδή, σε αφήνει να χρησιμοποιείς το xcloud από Ελλάδα χωρίς vpn; Τι να πω δεν ξέρω, ίσως στον λογαριασμό της Microsoft δεν χρειάζεται, πάντως στα settings των windows εάν δεν βάλω region που υποστηρίζει cloud gaming εξαφανίζεται εντελώς από το xbox app.

Το XBPlay κάνει local streaming από την κονσόλα σου, over-the-internet streaming από την κονσόλα σου και xCloud streaming άσχετα με το αν υποστηρίζεται η χώρα που βρίσκεσαι ή το region που έχεις δηλώσει (έχει built-in VPN και μάλιστα διαλέγεις από ποιον server θέλεις να streamάρεις). Έχει κι άλλα features για καλύτερη εικόνα, touch controls κλπ. Όποιος θέλει να το αγοράσει συμφέρει να το κάνει μέσω Steam και μετά του επιτρέπει να το κατεβάσει σε Android, αφού το επικοινωνήσει στον dev.

Ως επί το πλείστον streamάρω στο Steam Deck μου από xCloud. Πριν το XBPlay, το έκανα από το ελληνικό account μου, χρησιμοποιώντας free VPN (το άνοιγα από UK μεριά ίσα ίσα για να μπει στο xCloud, μετά το έκλεινα και έπαιζα κανονικά). Αντίστοιχα είχα καταφέρει να το κάνω στο Android κινητό μου, με VPN μου εμφανιζόταν κανονικά στο XBOX App το xCloud.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δευτερη φορα σε διαστημα ενος μηνος

Που αγοραζω κλειδι για  game pass core  3 μηνων απο  eneba

Και το κλειδι που παω να περασω,να αναφερεται οτι ειναι ειδη χρησιμοποιημενο

Μου φαινεται οτι θα σταματησω να παιρνω απο το εν λογω κλειδαδικο αν συνεχιστει αυτο το χαλι

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Δευτερη φορα σε διαστημα ενος μηνος

Που αγοραζω κλειδι για  game pass core  3 μηνων απο  eneba

Και το κλειδι που παω να περασω,να αναφερεται οτι ειναι ειδη χρησιμοποιημενο

Μου φαινεται οτι θα σταματησω να παιρνω απο το εν λογω κλειδαδικο αν συνεχιστει αυτο το χαλι

Επέλεξες πωλητή με αξιόπιστες κριτικές? 

Το χρησιμοποιήσες κατευθείαν το κλειδί ή το άφησες μέρες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Επέλεξες πωλητή με αξιόπιστες κριτικές? 

Το χρησιμοποιήσες κατευθείαν το κλειδί ή το άφησες μέρες? 

Το πηρα απο πωλητη με 99.84% θετικες κριτικες

Το κλειδι αγοραστηκε σημερα το μεσημερι  και το περασα κατευθειαν

Απλα τραγικοι

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω κανει παρα πολλες αγορες απο ενεμπα και cdkeys.Ποτε δεν μου εκατσε στραβη με το κλειδι.Αλλα ειναι στο προγραμμα και αυτα τα προβληματα.Το ζητημα ειναι να λυνεται το προβλημα αμεσα χωρις να παιδευτεί ο αγοραστης η ακομα χειροτερα να χασει τα λεφτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ προσπάθησα να αγοράσω εξάμηνες core Ινδίας άλλα και οι τρεις παραγγελίες ακυρώθηκαν, περάσαν 15 μέρες και τα χρήματα δεν μου τα επέστρεψαν. Σε ticket που άνοιξα η απάντηση ήταν η παρακάτω:

From what I can see in our system, it seems that all of the payments failed to process.

If in your transaction history, you can see a made payment \- do not worry! Those funds are reserved and when your payment provider confirms that the payment was not completed, the funds will be returned to you automatically.

καταλαβαίνετε τι εννοεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, theripper7 είπε

Όπως είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ προσπάθησα να αγοράσω εξάμηνες core Ινδίας άλλα και οι τρεις παραγγελίες ακυρώθηκαν, περάσαν 15 μέρες και τα χρήματα δεν μου τα επέστρεψαν. Σε ticket που άνοιξα η απάντηση ήταν η παρακάτω:

From what I can see in our system, it seems that all of the payments failed to process.

If in your transaction history, you can see a made payment \- do not worry! Those funds are reserved and when your payment provider confirms that the payment was not completed, the funds will be returned to you automatically.

καταλαβαίνετε τι εννοεί;

Στο Ebanking βλέπεις ακόμα το λογιστικό υπόλοιπο να περιλαμβάνει και το κόστος των αγορών? Αν ναι, τα χρήματα είναι δεσμευμένα στην τράπεζα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...