Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Vangie είπε

13:00 έκανα τη παραγγελία και 13:36 μου ήρθε ο κωδικός της 6μηνης core Ινδίας στα spam μου.

Με VPN lat πέρασε και ο κωδικός με τη πρώτη προσπάθεια. Σημειώνεται ότι έχω τα πάντα σε  Ελλάδα στον microsoft λογαριασμό μου.

6/5/2027 έφτασε η συνδρομή. Δε ξέρω αν μπορώ να φορτώσω τώρα άλλη.

Σε μια εβδομάδα θα μπορείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλοι μου, μια ερώτηση.

Προκαταβολικά, αν είναι out of subject ή είναι εκτός κανόνων του forum, παρακαλώ πολύ να το... ξαποστείλετε χωρίς δισταγμό! 😛 

Υπάρχει τρόπος αγοράς του xbox devkit από Τουρκία ή από κάπου αλλού που δεν θα χρεωθεί με 15+ ευρώ όπως γίνεται κανονικά; Κάτι αντίστοιχο με τα games δλδ, ή τις συνδρομές του ultimate,  αλλά για το devkit.

Σε περίπτωση που υπάρχει, γνωρίζει κάποιος τα βήματα για να γίνει αυτό;

Ευχαριστώ πολύ, προκαταβολικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Vangie είπε

Δε μπορώ να αγοράσω από το amazon.in γιατί μου ζητάει συνέχεια να δώσω αριθμό κινητού και όταν δίνω το ελληνικό δεν στέλνει το sms επιβεβαίωσης. 

Edit: τελικά έβαλα μια διεύθυνση Ινδίας και δούλεψε. Ελπίζω μόνο να στείλουν το κωδικό στο email και όχι στη διεύθυνση που έβαλα! 

Μα το θέμα(Στα κλειδαδικα τουλάχιστον) δεν ήταν ποτέ η πληρωμή των Ινδικών ή όποιας άλλης χώρας xbox game pass ultimage cards αλλά το να τις βάλεις στο Ελληνικό xbox λογαριασμό σου για να τους δεκτει

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μα το θέμα(Στα κλειδαδικα τουλάχιστον) δεν ήταν ποτέ η πληρωμή των Ινδικών ή όποιας άλλης χώρας xbox game pass ultimage cards αλλά το να τις βάλεις στο Ελληνικό xbox λογαριασμό σου για να τους δεκτει

Εδώ όμως η αγορά έγινε από Amazon.IN και όχι από Eneba.
Όπως και να 'χει ο κωδικός και από το amazon.in δούλεψε όπως προανέφερα με τη πρώτη (vpn lat Σινγκαπούρη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μα το θέμα(Στα κλειδαδικα τουλάχιστον) δεν ήταν ποτέ η πληρωμή των Ινδικών ή όποιας άλλης χώρας xbox game pass ultimage cards αλλά το να τις βάλεις στο Ελληνικό xbox λογαριασμό σου για να τους δεκτει

Δεν αντιμετώπισα ποτέ θέμα εξαργύρωσης κωδικών από τις γνωστές χώρες που αγοράζουμε- μέσω κλειδάδικων, είτε αυτοί ειναι για τη συνδρομή, είτε για παιχνίδια. Αντιθέτως, από άλλες πηγές είναι αρκετά πιθανό να αντιμετωπίσεις προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα δεν έπαιρνε με τίποτα τους κωδικούς. Ούτε από κινητό με την κλασική διαδικασία, ούτε από υπολογιστή με vpn και αλλαγή στο region μέχρι και στα windows. Έβγαζε συνεχώς "You currently have a subscription from a different region" (η προηγούμενη συνδρομή ήταν Europe). 

Οπότε έκανα το εξής: Αγόρασα έναν μήνα global ultimate από την eneba τον πέρασα και μετά μπόρεσα να περάσω κομπλέ και τους δύο κωδικούς από αμαζον Ινδίας.

Ελπίζω να βοηθήσει κάποιον που έχει το ίδιο θέμα 

Η συνδρομή μου τώρα λήγει 24/3/2026. Θεωρητικά μπορεί να πάει μέχρι Ιούνιο του 27, σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχη λιγο με το eneba  παιδια

Πριν απο λιγο  πηρα τριμηνο global κωδικο gamepass core για να επεκτεινω την  ultimate συνδρομη μου

Παω να τον περασω και μου βγαζει μηνυμα οτι ο κωδικος αυτος ειναι ειδη εξαργυρωμενος

Πηγα στο support  της  microsoft  (στο chat)

Μιλησα με ενα εκπροσωπο πριν απο λιγο και μου το επιβεβαιωσε και αυτος

Τωρα ανοιξα αιτημα στο ενεμπα να μου επιστραφουν τα λεφτα μου πισω

Η πλακα ειναι οτι ο πωλητης που αγορασα το κλειδι ειχε αξιολογησεις κοντα στο 99%

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2024 στις 5:33 ΜΜ, spartan29gr είπε

Προσοχη λιγο με το eneba  παιδια

Πριν απο λιγο  πηρα τριμηνο global κωδικο gamepass core για να επεκτεινω την  ultimate συνδρομη μου

Παω να τον περασω και μου βγαζει μηνυμα οτι ο κωδικος αυτος ειναι ειδη εξαργυρωμενος

Πηγα στο support  της  microsoft  (στο chat)

Μιλησα με ενα εκπροσωπο πριν απο λιγο και μου το επιβεβαιωσε και αυτος

Τωρα ανοιξα αιτημα στο ενεμπα να μου επιστραφουν τα λεφτα μου πισω

Η πλακα ειναι οτι ο πωλητης που αγορασα το κλειδι ειχε αξιολογησεις κοντα στο 99%

Εχω κανει άπειρες αγορές παιχνίδια και συνδρομές ποτέ δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2024 στις 7:32 ΜΜ, manthos_27 είπε

Εχω κανει άπειρες αγορές παιχνίδια και συνδρομές ποτέ δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο !

Και εγω, αλλα  ελα που μου ετυχε

Τεσπα ολα καλα μου εκαναν  refund το ποσο

Και πηρα αλλη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει τροπος τωρα να αλλαξω vpn στην τηλεοραση; 

(αλλαξα region στο samsung hub) 

 

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2024 στις 12:27 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Ναι μόνο κατά την είσοδο στο redeem που ήσουν είδη login από πριν! Χθες μου έληξε η ultimate συνδρομή και σήμερα τα ξημερώματα πέρασα τις 6 εξάμηνες core Ινδίας που είχα αγοράσει από την προηγούμενη βδομάδα, μέσω κινητού έγινε η διαδικασία με το vpn lat με Σιγκαπούρη επιλογή! Πέρασαν όλες χωρίς προβλήματα! Τώρα μου μένει να κάνω την μετατροπή σε ultimate! 

Edit : μέσω κονσόλας πέρασα με 1 ευρώ που είχε δοκιμαστική ultimate 14 days και έγινε μετατροπή σε ultimate μέχρι 31/7/26

Screenshot_20240714_001823_com.opera.browser.jpg

IMG_20240714_122030_edit_8371435467325.jpg

Screenshot_20240714_124405_com.opera.browser.jpg

Επιβεβαιώνω την ορθότητα των παραπάνω...Πριν από λίγο έκανα ακριβώς την ίδια διαδικασία με εξάμηνες κάρτες Gamepass Core και στο τελευταίο βήμα μέσω κονσόλας 14 μέρες trial Gamepass Ultimate με 1,00 € σε ελληνικό λογαριασμό (όλα Ελλάδα)...Το αποτέλεσμα Gamepass Ultimate έως 10 Αυγούστου 2026...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...