Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Για να μη κάνω παπαριά. Εγώ έχω ενεργή Brazil. Πρέπει να αλλάξω και το region του account σε ινδία προφανώς για να τις πάρει έ;

Όχι φυσικά. ΠΟΤΕ δεν αλλάζουμε region και για κανένα λόγο. Πάντα Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 hours ago, sphinxgr said:

Όχι φυσικά. ΠΟΤΕ δεν αλλάζουμε region και για κανένα λόγο. Πάντα Ελλάδα.

To account το έχω προ αμνημονεύτων χρόνων απο αρχές 360. Originally ήταν αγγλία και πρίν πολλά χρόνια όταν ξεκινήσαμε τις τσατσιές με βραζιλία κτλ, κάπου το 17-18 νομίζω το γύρισα brazil επίσημα. Είμαι αρκετά σίγουρος οτι τότε δεν γινόταν αλλιώς.

Εφόσον brazil έχει πλέον περιορισμό σε 2 χρόνια, φαντάζομαι δεν μπορώ να στακάρω για 3 χωρίς να αλλάξω region.
Άρα πλέον μπορούμε να το έχουμε Ελλάδα και να βάζουμε ότι βολέψει απο core ανάλογα τι παίζει σε προσφορά; Αν ναι θα κάνω μια τελευταία αλλαγή σε Ελλάδα και κάνω αυτό που λές παραπάνω με το vpn. Απλα επιβεβαιώστε μία μη το ναυαγήσω. Όταν είχα δεί τότε, μπορούσες να κάνεις μια αλλαγή region το χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

To account το έχω προ αμνημονεύτων χρόνων απο αρχές 360. Originally ήταν αγγλία και πρίν πολλά χρόνια όταν ξεκινήσαμε τις τσατσιές με βραζιλία κτλ, κάπου το 17-18 νομίζω το γύρισα brazil επίσημα. Είμαι αρκετά σίγουρος οτι τότε δεν γινόταν αλλιώς.

Εφόσον brazil έχει πλέον περιορισμό σε 2 χρόνια, φαντάζομαι δεν μπορώ να στακάρω για 3 χωρίς να αλλάξω region.
Άρα πλέον μπορούμε να το έχουμε Ελλάδα και να βάζουμε ότι βολέψει απο core ανάλογα τι παίζει σε προσφορά; Αν ναι θα κάνω μια τελευταία αλλαγή σε Ελλάδα και κάνω αυτό που λές παραπάνω με το vpn. Απλα επιβεβαιώστε μία μη το ναυαγήσω. Όταν είχα δεί τότε, μπορούσες να κάνεις μια αλλαγή region το χρόνο.

τα 4 χρόνια που γράφω στο θέμα, ποτέ δεν απαιτήθηκε αλλαγή Region. Όποιος άλλαζε region το πιο πιθανό ήταν να έμπλεκε. Τα προηγούμενα χρόνια δεν ξέρω τι ήθελαν.

Να γυρίσεις σε Ελλάδα και να βάζεις ότι είναι πιο φθηνό. Δίνω αρκετές πιθανότητες να μην πάει κάτι καλά. Να είσαι έτοιμος!!!

  • Ελλάδα
  • Αγορά 1 Core Ινδία
  • VPN
  • Αν μπει, πας κ αγοράζεις κ άλλες
  • Τέλος αγοράζεις Global Ultimate

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελε αλλαγή χώρας παλιότερα όντως,επίσης δεν σε επηρεάζει ακόμα και αν έχεις συνδρομές από αλλά regions πχ έχω ινδικό game pass τουρκικό Microsoft 365 στον ελληνικό λογαριασμό χωρίς θέμα στις αλλαγές ΑΛΛΑ μην είμαστε απόλυτοι πχ με την Ινδία που έδειξα πολλά παιδιά πήραν Global Ultimate και δεν του πέρναγε και μόλις πήραν ινδική για το upgrade έπαιξε κανονικά 

Πέταξα τα λεφτά μου σε 2 συνδρομές δικιες μου για να βεβαιωθώ ότι παίζει και ακόμα υπήρχαν θεματάκια σε άλλους 

 

Επεξ/σία από Sotosgl
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sotosgl είπε

Ήθελε αλλαγή χώρας παλιότερα όντως,επίσης δεν σε επηρεάζει ακόμα και αν έχεις συνδρομές από αλλά regions πχ έχω ινδικό game pass τουρκικό Microsoft 365 στον ελληνικό λογαριασμό χωρίς θέμα στις αλλαγές ΑΛΛΑ μην είμαστε απόλυτοι πχ με την Ινδία που έδειξα πολλά παιδιά πήραν Global Ultimate και δεν του πέρναγε και μόλις πήραν ινδική για το upgrade έπαιξε κανονικά 

Πέταξα τα λεφτά μου σε 2 συνδρομές δικιες μου για να βεβαιωθώ ότι παίζει και ακόμα υπήρχαν θεματάκια σε άλλους 

 

Αυτο γίνεται όταν έχουν άλλα regions ή είχαν άλλα regions πριν λίγες μερες. Ειναι συστημικό πρόβλημα της Micorosoft. 

Επικοινωνείς με το Support και σου περνούν τη συνδρομή. Βέβαια πάντα παίζει να σου πουν ότι βλέπουν ινδίες κλπ, αλλά συνήθως δεν ασχολούνται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε και για καινούργια και παλιά accounts όποτε δεν ισχύουν generic Reddit απαντήσεις 

Μην είμαστε όπως είπα απόλυτοι σε τίποτα και βάζω και εμένα μέσα αλλά ειδικά όταν δεν έχετε μεγάλο feedback ή δεν κάνετε την διαδικασία συχνά 

Εδω ένας βρέθηκε και είπε για Ινδία και δεν μπορούσαν να το κάνουν verify άλλοι και θάφτηκε δυστυχώς 

Μπραβο που στηρίζεις το θέμα τόσα χρόνια πάντως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, sphinxgr said:
  • Τέλος αγοράζεις Global Ultimate

Atm έχω ήδη ultimate μέχρι το τέλος 25. Το core δεν θα κάνει αυτόματα convert σε ultimate οπως έκανε παλιά το live?
Αυτή η αγορά πρέπει να γίνει μέσα απο ms ή θέλει ξερωγω ένα μήνα να μπεί απο πάνω;

23 minutes ago, Sotosgl said:

Ήθελε αλλαγή χώρας παλιότερα όντως,επίσης δεν σε επηρεάζει ακόμα και αν έχεις συνδρομές από αλλά regions πχ έχω ινδικό game pass τουρκικό Microsoft 365 στον ελληνικό λογαριασμό χωρίς θέμα στις αλλαγές

Αυτό πώς γίνεται; Μια περιοχή δεν έχει το account και όλα βασίζονται σε αυτήν; Δε λέω οτι δεν γίνεται. Απλα πως γίνεται πρακτικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Όχι φυσικά. ΠΟΤΕ δεν αλλάζουμε region και για κανένα λόγο. Πάντα Ελλάδα.

Κι όμως αλλάζουμε όταν θέλουμε να γεμίσουμε το ms wallet κάποιου αλλού region ms store(Π.χ. Κίνας ή Τουρκίας κ.τ.λ.) και να αγοράσουμε από εκεί ότι θέλουμε.

Μετά το επαναφέρουμε κανονικά σε Ελλάδα.

Εγώ π.χ. έχω υπόλοιπο στο Τούρκικο και Κινέζικο ms wallet με τον παραπανω τροπο.

Και όποτε θέλω να αγοράσω κάτι από Κίνα ή Τουρκία αλλάζω από τη κονσόλα το region σε Τουρκία ή Κίνα αντίστοιχα και αγοράζω ότι θέλω και μετά το γυρνάω πάλι σε Ελλάδα.

 

Για να έχει αφήσει η ίδια η Ms να μπορείς να αλλάξεις όσες φορές θέλεις το region του λογαριασμού σου από τη xbox κονσόλα σου δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος κίνδυνος.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Sotosgl είπε

Μιλάμε και για καινούργια και παλιά accounts όποτε δεν ισχύουν generic Reddit απαντήσεις 

Μην είμαστε όπως είπα απόλυτοι σε τίποτα και βάζω και εμένα μέσα αλλά ειδικά όταν δεν έχετε μεγάλο feedback ή δεν κάνετε την διαδικασία συχνά 

Εδω ένας βρέθηκε και είπε για Ινδία και δεν μπορούσαν να το κάνουν verify άλλοι και θάφτηκε δυστυχώς 

Μπραβο που στηρίζεις το θέμα τόσα χρόνια πάντως 

Στα πάντα στη ζωή δεν υπάρχει άσπρο κ μαυρο. Υπάρχουν κ αποχρώσεις.

Έτσι κ εδω. Ναι, ΔΕΝ δημιουργείται σε όλους πρόβλημα. Αλλά στους δεκάδες που έχει δημιουργηθεί πρόβλημα στις τόσες εκατοντάδες σελίδες καταλήγουν να χάνουν άπειρες ώρες και πολλές φορές χρήματα σε κωδικούς που δεν μπορεσαν να χρησιμοποιήσουν.

Οπότε η γενική γραμμή ειναι, αν δεν ειναι εύκολο, έχει μεγάλες πιθανότητες αποτυχίας και δεν υπάρχει σημαντικό όφελος, να μην το προτείνουμε. Ένας μέσος χρήστης για να κερδίσει 10€, αλλά να χάσει 10 ώρες και να μπλέκει με αλλαγές regions / τρόπων πληρωμής απο άλλα regions κ χρεωστικές κάρτες άλλων χωρών / κωδικούς και καταστήματα αναξιόπιστα αλλά και VPNs που δωρεάν που δουλεύουν όποτε θέλουν, ε όχι. Δεν θα του το προτείνουμε. Και πραγματικά δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς για τόσο μικρό κέρδος γιατί ο χρόνος είναι πολύτιμος για πολλούς.

Οπότε για αυτό εξαρχής, προτείνεται να γίνεται η όλα διαδικασία σε νέους λογαριασμούς που υπάρχουν εξαρχής σωστές ρυθμίσεις. 

Από κει κ πέρα αν κάποιος έχει άπειρο χρόνο, τότε για να κερδίσει ακόμα 1€, ναι μπορεί να το ψάξει μέρες ολόκληρες και να το κερδίσει. Αξίζει όμως....? Ανάλογα με τις προτεραιότητες του καθενός. 

17 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Κι όμως αλλάζουμε όταν θέλουμε να γεμίσουμε το ms wallet κάποιου αλλού region ms store(Π.χ. Κίνας ή Τουρκίας κ.τ.λ.) και να αγοράσουμε από εκεί ότι θέλουμε.

 

Το θέμα είναι για συνδρομές. Το ότι αλλάζει κάποιος region για δικους του λόγους, είναι άσχετο. Για αυτό το λόγο δεν έχουμε αναλωθεί στο θέμα να μιλάμε για άλλα πράγματα εκτός συνδρομών. Το ότι υπάρχουν δωροκάρτες, αλλαγές region για να αγοράσεις πιο φθηνά παιχνίδια κλπ δεν έχουν σχέση με τις συνδρομές,  και για το μέσο χρήστη μόνο προβλήματα θα δημιουργήσουν. 

17 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Atm έχω ήδη ultimate μέχρι το τέλος 25. Το core δεν θα κάνει αυτόματα convert σε ultimate οπως έκανε παλιά το live?
Αυτή η αγορά πρέπει να γίνει μέσα απο ms ή θέλει ξερωγω ένα μήνα να μπεί απο πάνω;

Ο πίνακας αναλογιών ειναι στο 1ο post.

Τον ένα μήνα ultimate τον παίρνεις απο το store ή απο ηλεκτρονικό καταστημα και τον κάνεις redeem. 

17 ώρες πριν, Sotosgl είπε

 

Εδω ένας βρέθηκε και είπε για Ινδία και δεν μπορούσαν να το κάνουν verify άλλοι και θάφτηκε δυστυχώς 

 

O paragontas x το είπε κ μπράβο του που το σκέφτηκε. Μεγαλύτερο μπράβο σε όποιον ασχολήθηκε και αφιέρωσε ώρες κ χρήμα να ασχοληθεί να δει αν δουλεύει. Εσυ νομίζω ήσουν ο 1ος ή 2ος που το έκανες. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, sphinxgr είπε

τα 4 χρόνια που γράφω στο θέμα, ποτέ δεν απαιτήθηκε αλλαγή Region. Όποιος άλλαζε region το πιο πιθανό ήταν να έμπλεκε. Τα προηγούμενα χρόνια δεν ξέρω τι ήθελαν.

Να γυρίσεις σε Ελλάδα και να βάζεις ότι είναι πιο φθηνό. Δίνω αρκετές πιθανότητες να μην πάει κάτι καλά. Να είσαι έτοιμος!!!

  • Ελλάδα
  • Αγορά 1 Core Ινδία
  • VPN
  • Αν μπει, πας κ αγοράζεις κ άλλες
  • Τέλος αγοράζεις Global Ultimate

 

Καλημέρα golobal ultimate ή ultimate Ινδίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ramshi είπε

Καλημέρα golobal ultimate ή ultimate Ινδίας?

Και τα 2 κάνουν. Αν δεν δουλέψει για κάποιο λόγο η Ultimate Ινδίας απλά, δεν μπορείς να ζητήσεις χρήματα πίσω ή να στην περάσει το Support. Με την Global, Μπορείς να ζητήσεις να στην περάσει όμως, αν πάει κάτι στραβα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 10/05/2024 at 15:14, sphinxgr said:

81 ημέρες Ultimate δηλαδή. Οπότε 4€ το μήνα. Ναι, 4€ το μήνα είναι καλή τιμή. Δεν πάει πιο κάτω. 

https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-core-6-months-key-india

Και με κωδικό πέφτει άλλο 8% -> https://gg.deals/vouchers/eneba/

Όποιος δεν βαριέται, δεν φοβάται, τη χτυπάει!!! Και γράφει εδώ τα αποτελέσματα

  • Αγοράζετε
  • Ανοίγετε VPN
  • Κάνετε Redeem
  • Κλείνετε VPN
  • Τελειώσατε

Πήρα μια 6μηνη για δοκιμή.

Τα δεδομένα. Account Brazil με active Ultimate μέχρι Νοέμβριο του 2025. Urban VPN India.

Ο στόχος είναι να δω αμα μπαίνει συνδρομή απο άλλο region πάνω σε αυτό το account για να τερματίσω τη διετία. Αν γίνει, θα αλλάξω region σε Ελλάδα ή σε κάποια χώρα χωρίς περιορισμό και θα στακάρω μέχρι τα 3 χρόνια.

Προς το παρόν όπως περίμενα, μέ ή χωρίς vpn:
This code can't be redeemed. It was purchased in a different region from your account

Εναλλακτικά:

Change your Microsoft Store region
The region in which you bought your subscription and your Store region need to match. If changing your Store region doesn't work, contact us at Microsoft Support.


Δοκιμάζω με άλλο vpn και ενημερώνω, Αν έχετε κάποιο free που να έχει δουλέψει, λέτε.

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@klainmaingr

φίλε μου αν δεις 2 σελίδες πίσω και εγώ με urban vpn την πέρασα την εξάμηνη Ινδική, αλλά έβαλα Σιγκαπούρη όπως έχει επίσης αναφερθεί και όχι Ινδία στο VPN.

Ο δικός μου λογαριασμός βέβαια είναι Ελληνικός, δεν έχω αλλάξει ποτέ τοποθεσία και μέχρι τώρα έχω περάσει συνδρομές από Αργεντινή, Νότια Αφρική και τώρα η τελευταία από Ινδία. 

Επεξ/σία από BillT
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Πήρα μια 6μηνη για δοκιμή.

Τα δεδομένα. Account Brazil με active Ultimate μέχρι Νοέμβριο του 2025. Urban VPN India.

Ο στόχος είναι να δω αμα μπαίνει συνδρομή απο άλλο region πάνω σε αυτό το account για να τερματίσω τη διετία. Αν γίνει, θα αλλάξω region σε Ελλάδα ή σε κάποια χώρα χωρίς περιορισμό και θα στακάρω μέχρι τα 3 χρόνια.

Προς το παρόν όπως περίμενα, μέ ή χωρίς vpn:
This code can't be redeemed. It was purchased in a different region from your account

Εναλλακτικά:

Change your Microsoft Store region
The region in which you bought your subscription and your Store region need to match. If changing your Store region doesn't work, contact us at Microsoft Support.


Δοκιμάζω με άλλο vpn και ενημερώνω, Αν έχετε κάποιο free που να έχει δουλέψει, λέτε.

to vpn σου φταιει. Δεν δίνει σωστή ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και με tunnelbear Singapore όπως προτείνετε.
Σε αυτή την περίπτωση βγάζει

This code can't be redeemed. It was purchased in a different region from your account. Get more info

Τσεκάροντας το whatsmyip μερικές ενδιαφέρουσες παρατηρήσεις. Απο urbanvpn είναι ότι νάναι. India δείχνει κάπου στην Αυστραλία και Singapore κάπου στον καναδά. Είναι μάλλον τυχαίο τι server θα πιάσει.

Απο tunnelbear είναι πραγματικά Singapore αλλα παίρνω το μνμ που λέω παραπάνω. Θα την βγάλω την άκρη αλλα αξίζει πιστεύω να λέω και τι συμβαίνει during the process. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...