Προς το περιεχόμενο

Δουλειά 17 ετών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν είμαι 17 ετών και ψάχνω για καλοκαιρινή δουλειά στη Θεσσαλονίκη, το θέμα είναι όμως αν μπορώ να βρω δουλειά και τι δουλειά μπορώ να βρω γιατί δεν έχω ιδέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, livefreeordie είπε

Καφε/Μπαρ το ευκολο για να βρεις. Βεβαια δεν ξερω αν θα εχουν θεμα με το οτι εισαι ανηλικος αλλα δεν πιστευω. Πες 18 στην τελικη :P

Δεν θα παει στο καφενειο του χωριου για δουλεια. Θα του ζητησουν χαρτια για τουλαχιστον καποια ενσημα ωστε να μην φαει ο μαγαζατορας 10 χιλλιαρικα προστιμο.

Αλλα γενικα μπορεις να ασφαλιστεις απο 17 (ισως και απο 16?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, overpower είπε

Δεν θα παει στο καφενειο του χωριου για δουλεια. Θα του ζητησουν χαρτια για τουλαχιστον καποια ενσημα ωστε να μην φαει ο μαγαζατορας 10 χιλλιαρικα προστιμο.

Αλλα γενικα μπορεις να ασφαλιστεις απο 17 (ισως και απο 16?)

Καλα μην το λες , δεν ζητανε ολοι χαρτια κι ας μην ειναι και το καφενειο του χωριου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορείς να δουλέψεις κανονικά σαν ανήλικος με τα ένσημα σου, τα χαρτιά σου, κτλπ. 

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με το τμήμα κοινωνικής επιθεώρησης ή αλλιώς τμήμα επιθεώρησης εργασίας ανηλίκων (οι μισοί στο θα στο πουν έτσι, δεν ξέρω το λόγο)

Περισσότερες πληροφορίες όσο αναφορά τις προυποθέσεις/ιατρικά έγγραφα: http://www.odigostoupoliti.eu/adia-ergasias-gia-aniliko/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...