Προς το περιεχόμενο

Το Amazon Prime Video ξεκινά να προσθέτει ελληνικούς υποτίτλους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω κάποια στιγμή να δούμε και amazon.gr με πακέτο Prime.

Το πρώτο βήμα έγινε με το AWS Cloudfront Edge, τώρα οι πρώτες μεταφράσεις για να δούμε τι  ακολουθεί !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρχισαν να ασχολούνται μαζί μας λόγω του deal με το Vodafone TV.

Πλέον θα τα υποτιτλίσουν όλα, θέμα χρόνου είναι.

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάπου είχα διαβάσει (εδώ στο insomnia) ότι η amazon ΜΠΟΡΕΙ να είναι πίσω απ την εξαγορά του skroutz. Αν ισχύει, μπορεί απλά να θέλει να εξαλείψει τον ανταγωνισμό πριν έρθει Ελλάδα.

Επεξ/σία από clevercitizen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2020 στις 6:25 ΜΜ, vabill είπε

Θέλει απόλυση ο content manager ή όποιος έχει την ευθύνη. Βάλανε στο lodge 49 και όχι στο hunters... και τράβηξαν και μια μεταγλώτισση λες και απευθύνονται στο κοινό που βλέπει Χουανίτες...

Άμα δεν το έχετε παιδάκια να σας δώσουμε εμείς 2-3 link να τους κατεβάσετε τους υποτίτλους. 

Καιρός ήταν αλλά καιρό θα πάρει για τα επόμενα....ο μόνος λόγος που παραμένω στο Netflix.

(Pm plz που ψάχνω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικά  είναι μια πολύ μικρή αγορά. Η αγοραστική δύναμη των κατοίκων  είναι μικρή γενικα.  Οι περισσότεροι Έχουμε την νοοτροπία να μην πληρώσουμε για κάτι που μπορούμε να κατεβάσουμε τσάμπα παρανομα. Πολλοί δεν τους πειράζει η έλλειψη υποτίτλων. Να λέμε κι Ευχαριστώ που ασχολούνται να βάλουν υπότιτλους σε οτιδηποτε

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, gakost είπε

Τα ελληνικά  είναι μια πολύ μικρή αγορά. Η αγοραστική δύναμη των κατοίκων  είναι μικρή γενικα.  Οι περισσότεροι Έχουμε την νοοτροπία να μην πληρώσουμε για κάτι που μπορούμε να κατεβάσουμε τσάμπα παρανομα. Πολλοί δεν τους πειράζει η έλλειψη υποτίτλων. Να λέμε κι Ευχαριστώ που ασχολούνται να βάλουν υπότιτλους σε οτιδηποτε

Το Netflix τα πήγε πάρα πολύ καλά. Οι υπηρεσίες τέτοιου είδους δεν είναι πολύ ακριβές και μπορεί να έχει και ένας απλός εργαζόμενος. Η μετάφραση δεν στοιχίζει δα και τόσο πολύ όσο πχ μια παραγωγή και τέλος τα δικαιώματα που ίσως χρειαστεί να πληρώσει υποθέτω θα έχει να κάνει και με τον πλυθησμό (αντίστοιχα η τιμή ). Άρα γιατί να μην επενδύσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, clevercitizen είπε

Κάπου είχα διαβάσει (εδώ στο insomnia) ότι η amazon ΜΠΟΡΕΙ να είναι πίσω απ την εξαγορά του skroutz. Αν ισχύει, μπορεί απλά να θέλει να εξαλείψει τον ανταγωνισμό πριν έρθει Ελλάδα.

Γιατί τα skroutzomagaza ειναι ανταγωνισμός της Amazon. Όπως και φούρνος της γειτονιάς σου, ανταγωνιστής των McDonalds

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2020 στις 8:27 ΜΜ, dr_frozenarm είπε

Tο περασμένο καλοκαίρι που ήμουν Ελλάδα πάντως έβαλα το Netflix για να βλέπουν οι δικοί μου και δεν βρήκα σειρά με ελληνικούς υπότιτλους.

Έχει φτιάξει η κατάσταση τώρα δηλαδή?  

Μήπως έκανες τον λογαριασμό στο εξωτερικό ή βλέπεις με vpn; Έχω nf από τον Μάιο του 2018 και έχει μεγάλο περιεχόμενο με υποτιτλισμένα και αρκετά μεταγλωττισμένα παιδικά. Για την ακρίβεια μόνο ένα ισπανικό καρτούν έχω πετύχει χωρίς υπότιτλους γιατί ότι εμφανίζει στην Ελλάδα έχει κανονικά υπότιτλους.
Εκτός κι αν ήθελε να επιλέξεις για προβολή υπότιτλων την ώρα που παρακολουθείς κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους έκαναν την αρχή,αλλά είναι πολύ λίγο το περιεχόμενο  δώστε ρε εκεί απο την Amazon λίγη δουλειά στούς μεταφραστές εδω να τελειώνει το θέμα,τόσα λεφτά βγάζετε,να φάνε και εκείνοι ένα κομμάτι ψωμί,που δουλεύουν απο μεράκι και τζάμπα τα παλικάρια κάτι χρόνια στούς "Θείους" 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το πακέτο Amazon music & video? Μπορεί να ενεργοποιηθεί Ελλάδα;

Που το είδες ότι υπάρχει ως πακέτο ? Εγώ ξέρω μόνο το Prime.

Δώσε λινκ, αν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2020 στις 5:24 ΠΜ, micos000 είπε

Μήπως έκανες τον λογαριασμό στο εξωτερικό ή βλέπεις με vpn; Έχω nf από τον Μάιο του 2018 και έχει μεγάλο περιεχόμενο με υποτιτλισμένα και αρκετά μεταγλωττισμένα παιδικά. Για την ακρίβεια μόνο ένα ισπανικό καρτούν έχω πετύχει χωρίς υπότιτλους γιατί ότι εμφανίζει στην Ελλάδα έχει κανονικά υπότιτλους.
Εκτός κι αν ήθελε να επιλέξεις για προβολή υπότιτλων την ώρα που παρακολουθείς κάτι.

Ναι είναι αμερικάνικος ο λογαριασμός μου. Δηλαδή δεν έχεις υπότιτλους στα ελληνικά αν δεν έχεις ελληνικό account? Δεν το σκέφτηκα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...