Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση extension error


xarda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κάνει εγκατάσταση το magento 2 στον server κανονικά το site μου.
Θέλω να κάνω εγκατάσταση και το extension Social Login και εδω και μερες δεν γινεται!

Εχω προσπαθήσει είτε manual ειτε με composer αλλα οποιο τροπο και να διαλεξω μου πεταει το σφάλμα :

..
...
....
.....

frontend/Magento/luma/en_US             2359/2359           ============================ 100%   17 secs             
frontend/Sm/themecore/en_US             2038/2368           ========================>--- 86%    10 secs
PHP Fatal error:  Allowed memory size of 201326592 bytes exhausted (tried to allocate 20480 bytes) in /var/www/vhosts/το σαιτ μου/httpdocs/vendor/wikimedia/less.php/lib/Less/Parser.php on line 2639

Check https://getcomposer.org/doc/articles/troubleshooting.md#memory-limit-errors for more info on how to handle out of memory errors.

Εψαξα παντου και εστειλα  mail στον server μου προκειμενου να μου δώσει λύση στο πρόβλημα γιατι απ'οτι καταλαβα χρειάζεται περισσότερη μνήμη memory_limit για να τρεξει.

Το θέμα ειναι πως την τιμη της memory_limit την αλλάζεις απο το php.ini το οποίο βρικεται στον server και ααααααααεγω ως χρήστης ΔΕΝ Μπορω να την αλλάξω.

Υπάρχει λύση;;;;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από xarda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε :

1. Μυριζοντας τα νυχια μου καταλαβα οτι μισθωνεις καπου hosting/server/κατι .
2.Μυριζοντας , τι αλλο φυσικα , τα νυχια μου , υποθετω οτι οταν λες "το οποιο βρισκεται στον server" εννοεις οτι βρισκεται στο /etc/php5/cli που ειναι φακελος του συστηματος και ως εκ τουτου δεν εχεις εσυ προσβαση.
3.Υποθετω διαβασες τι λεει το λινκ που αναφερεται στο μηνυμα λαθους και οτι σε καποια σημεια λεει :
"
Composer also respects a memory limit defined by the COMPOSER_MEMORY_LIMIT environment variable:

COMPOSER_MEMORY_LIMIT=-1 composer.phar <...>

Or, you can increase the limit with a command-line argument:

php -d memory_limit=-1 composer.phar <...>"

Αρα μια ερωτηση ειναι , εχεις shell προσβαση στον σερβερ , ωστε να προσπαθησεις να υλοποιησεις καποια απο αυτες τις λυσεις?
Βεβαια απο την αλλη αν ο παροχος σου χει δωσει περιορισμενο ποσο μνημης...τιθεται και ενα θεμα τετοιο..δηλ ο,τι και να κανεις δεν αλλαζει κατι αν δεν σου εκχωρησει περισσοτερη μνημη ο ...παροχος.

Τελος μια συμβουλη , απεφευγε ελληνικα γραμματα... αυτο το "το σαιτ μου" καποια στιγμη ενδεχεται να δημιουργησει προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστα τα λες ετσι ειναι σε ολα οσα εγραψες. 

 

Τελικα με χρηση του php.ini αλλαξα μεσα στο φακελο httpdocs το memory limit σε 4G και η εντολη τρεχει μεσω κονσολας με SSH.

 

Προεκυψε ομως νεο σφαλμα στο magento καθως οταν επιλεγω στο admin panel -> stores μου πεταει σφαλμα που αναφερετε σε Security reason .....!!!

Απο ψαξιμο που εκανα βρηκα πως ισως δεν εγινε σωστα η εγκατασταση του composer...

 

Εδω θα χρειαστω βοηθεια..Σε ποιο φακελο πρεπει να εγκαταστησω τον composer ετσι ωστε μετα να κανω σωστη εγκατασταση του mageplaza core και μετα των extensions που θελω????

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...