Προς το περιεχόμενο

Επιλογή backpack


xenos.p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! 
Είμαι σε αναζήτησή backpack τόσο για καθημερινή χρήση όσο και για χρήση σε ταξιδάκια-διακοπές.. Ψάχνω δηλαδή κάτι που να χωράει την φωτογραφική, με ένα δυο έξτρα φακούς, το ταμπλετ, και κανένα ρούχο, για ένα διήμερο πχ με τη μηχανή, αλλά να μην είναι και τεράστιο για να χρησιμοποιείται και για κάθε μέρα.. Επίσης, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να ανοίγει και από το πλάι για να βγάζεις εύκολα την κάμερα..

Από αυτά που είδα στο Ίντερνετ είμαι ανάμεσα στο manfrotto pro light red bee 210 bp και στο Lowepro protactic 350 bp aw ii. Θα πάω να τα δω κι από κοντά με την πρώτη ευκαιρία, αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας αν έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο ή αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xenos.p είπε

Καλησπέρα! 
Είμαι σε αναζήτησή backpack τόσο για καθημερινή χρήση όσο και για χρήση σε ταξιδάκια-διακοπές.. Ψάχνω δηλαδή κάτι που να χωράει την φωτογραφική, με ένα δυο έξτρα φακούς, το ταμπλετ, και κανένα ρούχο, για ένα διήμερο πχ με τη μηχανή, αλλά να μην είναι και τεράστιο για να χρησιμοποιείται και για κάθε μέρα.. Επίσης, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να ανοίγει και από το πλάι για να βγάζεις εύκολα την κάμερα..

Από αυτά που είδα στο Ίντερνετ είμαι ανάμεσα στο manfrotto pro light red bee 210 bp και στο Lowepro protactic 350 bp aw ii. Θα πάω να τα δω κι από κοντά με την πρώτη ευκαιρία, αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας αν έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο ή αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο.

    Δεν χρησιμοποιώ backpack , έχω ιδιαίτερα κακή εμπειρία από το άνοιγμα στο πλάι όμως , από κάτι σαν backpack , όπου έχοντας ξεχάσει ανοιχτό το φερμουάρ , έστειλα μια ολοκαίνουργια μηχανή στην άσφαλτο . Ελέγξτε το .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2020 στις 12:57 ΜΜ, xenos.p είπε

Καλησπέρα! 
Είμαι σε αναζήτησή backpack τόσο για καθημερινή χρήση όσο και για χρήση σε ταξιδάκια-διακοπές.. Ψάχνω δηλαδή κάτι που να χωράει την φωτογραφική, με ένα δυο έξτρα φακούς, το ταμπλετ, και κανένα ρούχο, για ένα διήμερο πχ με τη μηχανή, αλλά να μην είναι και τεράστιο για να χρησιμοποιείται και για κάθε μέρα.. Επίσης, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να ανοίγει και από το πλάι για να βγάζεις εύκολα την κάμερα..

Από αυτά που είδα στο Ίντερνετ είμαι ανάμεσα στο manfrotto pro light red bee 210 bp και στο Lowepro protactic 350 bp aw ii. Θα πάω να τα δω κι από κοντά με την πρώτη ευκαιρία, αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας αν έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο ή αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο.

Δεν ξέρω πια μηχανή έχεις εγώ έχω την Olympus Em1MarkII για να συγκρίνεις σε μέγεθος, έχω αυτήν την τσάντα της manfrotto έχει θέση για τρίποδα στην εξωτερική πλευρά της, στην κάτω πλευρά της τσάντα έχει εσωτερική επένδυση με διαχωριστικά για 3 φακούς η 2 φακούς και το σώμα, επίσης στην επάνω πλευρά έχει θέση για λάπτοπ/ταμπλετ και μπορείς να βάλεις έξτρα εξοπλισμό αλλα καλύτερα με κάποιο δικό σου προστατευτικό γιατί δεν έχει επένδυση όπως στην κάτω πλευρά, και τέλος έχει 2 μικρές τσέπες με φερμουάρ στο πάνω άνοιγμα της τσάντας και στην εξωτερική πλευρα της τσάντα μια ακόμη μεγάλη τσέπη με φερμουάρ. Γενικά της θεωρώ αρκετά value και είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτήν. Απλά να τσεκάρεις κάποιο βίντεο στο youtube σε περίπτωση που έχεις πολύ ογκώδες σώμα και φακούς. Εγώ στην κάτω πλευρά της τσάντα έχω 4 φακούς και το γκρίπ της μηχανής οπότε χωράει πράγμα απλά έχε στο νού σου ότι είναι μ43 φακοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Πήγα τις είδα από κοντά και τις δυο και κατέληξα στην Lowepro γιατί είναι πιο συμμαζεμένη και πιο στιβαρή! Προς το παρόν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος είναι καλή σε χώρους κάθεται ωραία στην πλάτη και βολεύει για γρήγορη χρήση της μηχανής. Θα την πρότεινα άνετα σε όποιον ψάχνει backpack!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2020 στις 6:04 ΜΜ, babisskg είπε

    Δεν χρησιμοποιώ backpack , έχω ιδιαίτερα κακή εμπειρία από το άνοιγμα στο πλάι όμως , από κάτι σαν backpack , όπου έχοντας ξεχάσει ανοιχτό το φερμουάρ , έστειλα μια ολοκαίνουργια μηχανή στην άσφαλτο . Ελέγξτε το .

Το μυστικο ειναι στο φερμουαρ, το πως το κλεινεις.
Δεν θα αφηνεις ποτε τα, συνηθως δυο, φερμουαρ πανω, παντα θα ειναι τερμα κατω σε μια απο τις δυο μεριες της τσαντας σου.
Ετσι δεν εχει καμια πιθανοτητα να ανοιξει απο μονο του. Παρολαυτα εαν παλι το ξεχασεις να το κλεισεις την πατησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, safridia είπε

Το μυστικο ειναι στο φερμουαρ, το πως το κλεινεις.
Δεν θα αφηνεις ποτε τα, συνηθως δυο, φερμουαρ πανω, παντα θα ειναι τερμα κατω σε μια απο τις δυο μεριες της τσαντας σου.
Ετσι δεν εχει καμια πιθανοτητα να ανοιξει απο μονο του. Παρολαυτα εαν παλι το ξεχασεις να το κλεισεις την πατησες.

     Έχει καιρό που την πάτησα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Είμαι και εγώ σε αναζήτηση σακιδίου πλάτης. Θέλω να βολέψω μέσα 2 σώματα D7200 κ D750 με τον tamron 70-200 επάνω και 3 έως 5 φακούς, φλας - trigger, και παρελκόμενα τους. Κοιτάζω την Lowepro protactic 450 bp aw ii με χαλάει αυτό το μιλιταριστικό και επίσης ότι δεν έχει μια τσέπη παραπάνω. Στα θετικά της, το οποίο με ενδιαφέρει είναι, η πρόσβαση από τα πλάγια κατά την οποία βγαίνει η D750 με τον 70-200 επάνω για γρήγορο σουτινκ. Αν κάποιος έχει κάποια πρόταση ακόμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...