Προς το περιεχόμενο

Συμβατά Κινέζικα μελάνια για inkjet εκτυπωτές


papoys1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνήθως με 11-12 ευρώ παίρνω συμβατό μαύρο από Ελλάδα δήθεν XL αλλά ποτέ δεν παίρνουν αρκετό μελάνι ώστε να δικαιολογήσουν το XL. 

Για γνήσιο με 35 ευρώ δεν το συζητώ καν.Είδα εδώ στο alli συμβατό xl με 9,5 ευρώ το οποίο όπως αναφέρει στις παρατηρήσεις παίρνει 20 ml.Έχει πάρει κάποιος από Κίνα αξίζει τον κόπο εκτυπώνουν παίρνουν το μελάνι που αναγράφουν  ή είναι για τα μπάζα;;;;;;;;;;;;;;;;;

https://www.aliexpress.com/item/4000357632873.html?spm=2114.best.8.9.23a1FIu5FIu5mv&scm=1007.17258.160082.0&pvid=e0d2a5b0-a556-44d6-8a33-cfaaeb5a773b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο ρίσκο θα έλεγα... 1 inκ που Είναι προβληματικό μπορείς να το κάνεις επιστροφή στο κατάστημα, από την Κίνα ακατόρθωτο... Υπάρχει και η λύση της ανακατασκευής του γεμίσματος δηλαδή, μπορεί να σε συμφέρει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, soulis16 είπε

Μεγάλο ρίσκο θα έλεγα... 1 inκ που Είναι προβληματικό μπορείς να το κάνεις επιστροφή στο κατάστημα, από την Κίνα ακατόρθωτο... Υπάρχει και η λύση της ανακατασκευής του γεμίσματος δηλαδή, μπορεί να σε συμφέρει... 

Προσωπικά παίρνω από Ελλάδα συμβατά και τα γεμίζω μόνος με σύριγγα.Απλά διαπιστώνω ότι αυτά τα συμβατά που πουλάνε εδώ ως δήθεν XL δεν είναι xl.

Αντί για 20 ml μαύρο παίρνουν 4-5 και αντί για 6 ml σε κάθε χρώμα παίρνουν 2.Γνήσιο xl δεν έχω αγοράσει ποτέ μου για να το γεμίσω μετά και να ξέρω και ούτε φυσικά σκοπεύω να το κάνω με 35 ευρώ που θέλουν για αυτό έλεγα να το ρισκάρω, γιατί βλέπω τόσο σε εικόνες όσο και σε αυτά που γράφουν οι Κινέζοι ότι τα δικά τους παίρνουν τις παραπάνω ποσότητες.

Θα το ρισκάρω με ένα έτσι για δοκιμή και βλέπουμε.Αν δεν κάτσει θα πω ότι έχασα 10 ευρώ.:P:P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο δοχείο xl παίρνει από 15 έως 18ml ανάλογα τη διαδικασία που θα κάνεις πριν το γέμισμα δλδ αν το πλύνεις κ το καθαρίσεις από μέσα, το νούμερο που μου λες είναι πάρα πολύ μικρό κ δεν πιστεύω πως ισχύει εκτός κ εάν γεμίζεις μικρό δοχείο που αναγκαστικά δεν μπορείς να βάλεις τη ποσότητα το xl γιατί η κυψέλη μέσα είναι πολύ ποιο μικρή... στα συμβατά μελάνια xl λένε ότι βάζουν γύρο στα 13,5ml αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω απόλυτα... Μπορείς να το δοκιμάσεις παντός, έτσι οπός το σκέφτεσαι δεν έχεις να χάσεις κάτι.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/2/2020 στις 10:15 ΠΜ, soulis16 είπε

Το μαύρο δοχείο xl παίρνει από 15 έως 18ml ανάλογα τη διαδικασία που θα κάνεις πριν το γέμισμα δλδ αν το πλύνεις κ το καθαρίσεις από μέσα, το νούμερο που μου λες είναι πάρα πολύ μικρό κ δεν πιστεύω πως ισχύει εκτός κ εάν γεμίζεις μικρό δοχείο που αναγκαστικά δεν μπορείς να βάλεις τη ποσότητα το xl γιατί η κυψέλη μέσα είναι πολύ ποιο μικρή... στα συμβατά μελάνια xl λένε ότι βάζουν γύρο στα 13,5ml αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω απόλυτα... Μπορείς να το δοκιμάσεις παντός, έτσι οπός το σκέφτεσαι δεν έχεις να χάσεις κάτι.. 

Στα περισσότερα συμβατά XL  η χορητικότητα είναι περίπου όση των απλών γνήσιων άντε 1,2 ml παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει καμιά 10αριά φορές τα τελευταία 3 χρόνια από Κίνα και ως τώρα δεν μου έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα. Μόνο αν βιάζεσαι επειδή οι παραγγελίες μου ήταν με απλό ταχυδρομείο, αργούσαν κοντά στον 1 μήνα αλλά αυτό γίνεται με οποιοδήποτε δέμα από Κίνα και τον τρόπο που θα επιλέξεις εξαρτάται από σένα. Κοντά στα 10-12 € τα πλήρωνα πάντα και στην αρχή είχα τη δική σου λογική ότι και να γίνει 10 € θα έχανα αλλά όλα μια χαρά. Οπότε το συνιστώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Tario είπε

Έχω πάρει καμιά 10αριά φορές τα τελευταία 3 χρόνια από Κίνα και ως τώρα δεν μου έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα. Μόνο αν βιάζεσαι επειδή οι παραγγελίες μου ήταν με απλό ταχυδρομείο, αργούσαν κοντά στον 1 μήνα αλλά αυτό γίνεται με οποιοδήποτε δέμα από Κίνα και τον τρόπο που θα επιλέξεις εξαρτάται από σένα. Κοντά στα 10-12 € τα πλήρωνα πάντα και στην αρχή είχα τη δική σου λογική ότι και να γίνει 10 € θα έχανα αλλά όλα μια χαρά. Οπότε το συνιστώ.

Τα γεμίζεις με σύριγγα;;;;;; Θα ήθελα να ήξερα αν έχουν τη χωρητικότητα που λένε.Εντάξει δεν περιμένω π.χ. να χωράει το μαύρο 18ml που λέει αλλά και 12 να χωράει μια χαρά είναι.Αν δεν τα γεμίζεις κρατάνε καλά ή όπως τα απλά γνήσια;;;;;

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/3/2020 στις 10:39 ΜΜ, papoys1 είπε

Τα γεμίζεις με σύριγγα;;;;;; Θα ήθελα να ήξερα αν έχουν τη χωρητικότητα που λένε.Εντάξει δεν περιμένω π.χ. να χωράει το μαύρο 18ml που λέει αλλά και 12 να χωράει μια χαρά είναι.Αν δεν τα γεμίζεις κρατάνε καλά ή όπως τα απλά γνήσια;;;;;

Σόρυ για την καθυστερημένη απάντηση.

Όχι δεν τα γεμίζω. Κανονικά καινούρια μελάνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tario είπε

Σόρυ για την καθυστερημένη απάντηση.

Όχι δεν τα γεμίζω. Κανονικά καινούρια μελάνια.

Νάσαι καλά.Παρήγγειλα αρχικά ένα αλλά λόγω κατάστασης με ιό και ΕΛΤΑ να δούμε πότε θα έρθει.😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...