Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εγκατασταση lubuntu


Figantu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περασα τα lubuntu εκανα καθαρη εγκατασταση και μετα οταν ειναι να γινει επανεκκινηση μετα δεν μπαινει στο lubuntu δεν μπουταρει γενικως και μου βγαζει αυτο στην φωτογραφια. Καμια λυση? Με windows 10 ολα καλα η εγκατασταση. Το λαπτοπ ειναι το acer aspire 7720g αν παιζει ρολο.

IMG_20200222_130632.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο στην εικονα ειναι οτι δειχνει οτι δεν εχιε βρει τιποτα απο το οποιο να μπορει να εκκινησει και εχει φτασει ως την επιλογη για network boot, που συνηθως εινια τελευταια σε ολες τις μητρικες, και απετυχε και εκει΄. Οποτε ας αρχισουμε απο τα απλα: μηπως ο σκληρος του εχει καποιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκληρος ειναι 12 ετων αλλα δεν χρησιμοποιηθηκε ολα τα χρονια. Οπως ειπα και στην αρχη τα win 10 τα περασα χωρις κανενα προβλημα απολυτως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις και τα w10 στον ιδιο σκληρο ή οχι?

Για αρχη, εγω θα του εσβηνα οτι partitions εχει με το gparted και θα τον εκανα σε mbr (αν υποθεσουμε οτι ειναι σε gpt). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα win 10 δεν τα εχω καθολου και απο την αρχη οταν εγραψα το φλασακι το εκανα σε mbr επειδη διαβασα οτι το gpt δεμ υποστηριζεται σε παλιους υπολογιστες

Καποια ασυμβατοτητα με το συστημα μου μυριζομαι. Περασα lubuntu 16.04 lts και τα mint 19.3 χωρις κανενα προβλημα. Τα lubuntu 19.10 που προσπαθω να βαλω εχουν θεμα μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...