Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφικη Μηχανη Compact εως 200 ευρω


clayman89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Χωρις να εχω ιδιατερη σχεση με  φωτογραφια αλλα και φωτογραφικες μηχανες θα ηθελα να μου προτεινετε μερικα μοντελα ωστε να καταληξω σε καποια διοτι βρισκω απειρες επιλογες και εχω μπερδευτει.Ενδιαφερομαι για compact φωτογραφικη μηχανη εως 200 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το μεγεθος δεν υπαρχει θεμα.μονο με τα λεφτα.δεν θελω να ξεφυγω απο το μπατζετ μου.εκτος και αν μιλαμε για 10-20 ευρω.

Επεξ/σία από clayman89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι.δεν το εχω σκεφτει καν για μεταχειρισμενη να σου πω την αληθεια.

Επεξ/σία από clayman89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρισμένη dslr είναι πολύ καλύτερη . 

Ψάξε για nikon d3200 ή canon 1300d .

 

ή αν φτάνεις τα 270€ πάρε τούτη

https://www.skroutz.gr/s/14151622/Canon-EOS-4000D-Kit-EF-S-18-55mm-DC-III-Black.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη θα σου πρότεινα κάτι σε bridge

https://www.skroutz.gr/s/6659489/Canon-PowerShot-SX530-HS.html

έχει και manual ρυθμίσεις αν θες να ψαχτείς, και πελώριο εύρος zoom για κάθε περίσταση.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παραπάνω προτάσεις για μένα δεν είναι compact.. καλύτερα να ανέβεις λίγο σε budget η να αρχίσεις τα παζάρια στις αγγελίες για να βρεις μια mirrorless με συμμαζεμένο κιτ φακό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον xenos.p, η παραπάνω προτάσεις είναι μεγάλες σε μέγεθος και απο ότι βλέπω η αρχική σου σκέψη ήταν για compact  μηχανή , πάντως βρήκα στης αγγελίες την olympus Em10MarkII με τον Pancake φακό στο κιτ που είναι πάρα πολύ μικρός, να φανταστείς πώς ακόμα και στην τσέπη του μπουφάν σου θα χωράει η μηχανή με αυτόν τον φακό, την συγκεκριμένη μηχανή την είχα και μόνο τα καλύτερα μπορώ να πώ γι αυτήν, εγώ την είχα πάρει 470 τότε (πόσο μάλλον στα 270 που την δίνει αυτός στις αγγελίες) και είναι ιδανική για κάποιον ερασιτέχνη αλλά ακόμη και για κάποιον που ίσως αποφασίσει να ασχοληθεί περισσότερο με την φωτογραφία στην συνέχεια έχει πάρα πολλές δυνατότητες η μηχανή. Θα σου βάλω και κάποια λινκ απο κάτω απο φωτογραφίες που έχω βγάλει με την συγκεκριμένη για να κρίνεις και μόνος σου.

Εδώ είναι το λίνκ της αγγελίας.

Και εδώ θα σου έχω κάποια λίνκ φωτογραφιών που έχω βγάλει με την συγκεκριμένη μηχανή και τον κιτ φακό που είχα 1-2-3-4-5-6

Και εδώ είναι μερικές που μπορείς να δείς τι θα μπορέσεις να πάρεις σε περίπτωση που στην πορεία αποφασίσεις να επενδύσεις σε φακούς, (με την προϋπόθεση να  ασχοληθείς λιγάκι ποιό σοβαρά) σε κάθε περίπτωση πιστεύω θα σε καλύψει γι αυτά που ζητάς.

Φωτό1 -Φωτό2

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις χρησιμες απαντησεις σας.καταλαβα οτι πρεπει να "επενδυσω" καποια παραπανω χρηματα οποτε θα κανω μερικους μηνες υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...