Προς το περιεχόμενο

μεταφορα απο εθνικη σε πειραιώς ,προμηθεια 4€!!!


JTRGamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

49 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

για αυτο το λογο να επιλεγετε iris ειναι 2.5 ευρω τελικη τιμη και μεταφερεις και πολλα και γινεται ακαριαια η μεταφορα παντου.

Αν επιλεξεις IRIS την ωρα που κανεις το εμβασμα απο Εθνικη σε Πειραιως, η προμηθεια αυξανεται κατα 1 ευρω, δηλαδη 2 στην Εθνικη και 4 στην Πειραιως. Εκτος αν υπαρχει αλλη μεθοδος που την αγνοω

1 ώρα πριν, JTRGamer είπε

Εκανα χθες μεταφορά 25€ απο εθνικη τραπεζα σε τραπεζα πειραιως με κανονικη προτεραιότητα και με χρεωσε 4€ προμηθεια !!!αν είναι δυνατον 

Τοσο πολύ είναι??

Και 1 ευρω η Εθνικη, συνολο 5 ευρω

20% του ποσου προμηθεια δηλαδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Εκανα χθες μεταφορά 25€ απο εθνικη τραπεζα σε τραπεζα πειραιως με κανονικη προτεραιότητα και με χρεωσε 4€ προμηθεια !!!αν είναι δυνατον 

Τοσο πολύ είναι??

Είναι μονόδρομος.

Η άλλη λύση είναι του τα πας χέρι με χέρι.

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Νομίζω αν βγάλεις έξοδα από κοινού είναι 1€ για τον καθένα. Εκτός αν έχει αλλάξει κι αυτό.

Τα έξοδα είναι 4 συν 1, σύνολο 5€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Muhammad είπε

λύσεις υπάρχουν απλά πρέπει να ψάχνεσαι και να μη κάθεσαι αραχτός στο fb και να βρίζεις τις τράπεζες.

αν είναι δυνατόν δηλαδή να μη γνωρίζετε ότι υπάρχουν προμήθειες στα εμβάσματα.

απορώ πολλές φορές με μερικούς ανθρώπους που ανακαλύπτουν κάποια πράγματα που ισχύουν εδώ και χρόνια και πέφτουν από τα σύννεφα.

όσο για τις χρεώσεις στο γκισέ, ποιος σοβαρός άνθρωπος κάνει συναλλαγές στο γκισέ; ας πάει και 20€ η συναλλαγή  

Μην κατακρινετε όσους όπως λέτε κάποιοι "ανακάλυψαν τώρα τον τροχό την Αμερική κοκ". Το ότι κάποιοι χρησιμοποιούν μια τεχνολογία η μία υπηρεσία ακόμα και ευρέως διαδεδομένη δεν σημαίνει ότι την χρησιμοποιούν όλοι αλλά ακομα και αυτοί που κάνουν χρήση δεν τα ξέρουν όλα. Τα ίδια μου έλεγαν και εμένα όταν ρωτούσα κάπου για το ebanking πριν 3 χρόνια για να πληρώνω την εφορια, γνώριζα βέβαια για τυχόν ύπαρξη προμηθειών καθώς δεν γίνεται όλες οι υπηρεσίες να ειναι τζάμπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ εδω και πολλαααααα χρονια παω απο το ενα ατμ στο αλλο χαχααααα

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Muhammad είπε

...... 

όσο για τις χρεώσεις στο γκισέ, ποιος σοβαρός άνθρωπος κάνει συναλλαγές στο γκισέ; ας πάει και 20€ η συναλλαγή .... 

Μάλλον είσαι ΛΙΓΆΚΙ απόλυτος. 

Ειδικά στην Εθνική (στο υποκατάστημα τουλάχιστον που έχω τακτικές συναλλαγές) και τα 3 atm διαβάζουν πλαστά χαρτονομίσματα (στις καταθέσεις, πληρωμές κλπ) σε συχνότητα 10%. Μου έχει τύχει 3 φορές και τις 2 το πήρα πίσω ενώ την 3η ένας τύπος μου έδειξε και την κατάσταση που βεβαίωνε πως πράγματι ήταν. Στην ίδια βέβαια κατάσταση υπήρχαν 30 συναλλαγές με πλαστών μέσα σε μια μέρα! Αν ήταν αλήθεια αυτό θα έπρεπε τώρα να είμαι μέσα μαζί με τους άλλους της λίστας. 

Μου φάνηκε απλώς σαν ένα καλό κολπάκι (ρύθμιση της ευαισθησίας του αναγνώστη) να τσιμπάνε 50αρικα. Τωρα έχουν πλέον μόνο ένα κατάστημα στην περιοχή {από 3} όπου φυσικά γίνεται πανικός και δεν μπορείς να πατήσεις. Αυτό εννοώ να φτιάξουν τις προϋποθέσεις. 

Επισης για ηλικιωμένους δεν είναι τόσο εύκολο να συναλλαγουν με atm και ειδικά αν δεν τα έχουν εσωτερικά και προστατευμενα.

 

1 ώρα πριν, tarantules είπε

Χρήσιμο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές έκανα μεταφορά από Πειραιώς σε Εθνική 100 ευρώ.

Την ίδια κίνηση είχα κάνει και τον Δεκέμβριο και χρεώθηκα 1 ευρώ ως "έξοδα".

Στην προχθεσινή μου χρέωσε 1 ευρώ ως "έξοδα" και 1,5 ως "προμήθεια" (2,5 ευρώ σύνολο).

Δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω από εκεί να ρωτήσω τι άλλαξε.

Βέβαια για μένα ήταν κάτι παραπάνω από αναμενόμενο ότι από τη στιγμή που όλα πια υποχρεωτικά περνάνε μέσω τραπεζών θα χρεώνουν κυριολεκτικά ότι θέλουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chessplayer-alexis είπε

 

Επισης για ηλικιωμένους δεν είναι τόσο εύκολο να συναλλαγουν με atm 

Αν εσυ γινει ηλικιωμένος θα μπορείς;

Αρα είναι θεμα χρόνου, εκτος αυτου, το 90% παγκόσμιος αυτων που κυβερνούν ειναι ηλικιωμένοι, μην ακουω λοιπόν τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αν εσυ γινει ηλικιωμένος θα μπορείς;

Αρα είναι θεμα χρόνου, εκτος αυτου, το 90% παγκόσμιος αυτων που κυβερνούν ειναι ηλικιωμένοι, μην ακουω λοιπόν τέτοια.

Αυτό το είναι τώρα;; 

Εσύ μάλλον φύτρωσες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Είναι μονόδρομος.

Η άλλη λύση είναι του τα πας χέρι με χέρι.

Τα έξοδα είναι 4 συν 1, σύνολο 5€.

Σίγουρα; Έχω στείλει σίγουρα λεφτά με χρέωση 1+1€ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, archer100 είπε

Αν επιλεξεις IRIS την ωρα που κανεις το εμβασμα απο Εθνικη σε Πειραιως, η προμηθεια αυξανεται κατα 1 ευρω, δηλαδη 2 στην Εθνικη και 4 στην Πειραιως. Εκτος αν υπαρχει αλλη μεθοδος που την αγνοω

Και 1 ευρω η Εθνικη, συνολο 5 ευρω

20% του ποσου προμηθεια δηλαδη...

κατι κανεις πολυ λαθος,γιαυτο υπαρχει το iris για να μην πληρωνεις τα 4 ευρα και τα 3 ευρα στις τραπεζες,με 2.5 καθαριζεις και εχεις τα λεφτα να φαινονται αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Μην κατακρινετε όσους όπως λέτε κάποιοι "ανακάλυψαν τώρα τον τροχό την Αμερική κοκ". Το ότι κάποιοι χρησιμοποιούν μια τεχνολογία η μία υπηρεσία ακόμα και ευρέως διαδεδομένη δεν σημαίνει ότι την χρησιμοποιούν όλοι αλλά ακομα και αυτοί που κάνουν χρήση δεν τα ξέρουν όλα. Τα ίδια μου έλεγαν και εμένα όταν ρωτούσα κάπου για το ebanking πριν 3 χρόνια για να πληρώνω την εφορια, γνώριζα βέβαια για τυχόν ύπαρξη προμηθειών καθώς δεν γίνεται όλες οι υπηρεσίες να ειναι τζάμπα. 

οι χρεωσεις εν ετη 2020 απο τις "Ελληνικες" τραπεζες ειναι χρεωσεις ουγκαντας.
καλα να παθουμε απο την στιγμη που δεν αντιδραμε.

σε παγκοσμιο forum freelancer οπου ρωτησα με ποιο τροπο θα γλιτωσω χρεωσεις για μεταφορα χρηματων απο αμερικη,

οταν ανεφερα τις χρεωσεις των τραπεζων ,,, οι απαντησεις που πηρα ηταν οτι δεν μπορω να κανω κατι

απο την στιγμη που βρισκομαι σε τριτοκοσμικη χωρα........... τι να πω τωρα ,,, οτι ειμαι ελλαδα και ευρωπη.....και οχι μπαγλαντες.....

που να δειτε τις χρεωσεις με BIC που υποτιθετε η μεταφορα ειναι μεσω ευρωπαικων τραπεζων και ειναι δωρεαν,,,,,

οχι εμβασμα την χρεωνει +20 ευρω... αλλα και επι του ποσου.......

ελενχο δεν κανει κανενας....οτι θελουν κανουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Rude_R είπε

οι χρεωσεις εν ετη 2020 απο τις "Ελληνικες" τραπεζες ειναι χρεωσεις ουγκαντας.
καλα να παθουμε απο την στιγμη που δεν αντιδραμε.

σε παγκοσμιο forum freelancer οπου ρωτησα με ποιο τροπο θα γλιτωσω χρεωσεις για μεταφορα χρηματων απο αμερικη,

οταν ανεφερα τις χρεωσεις των τραπεζων ,,, οι απαντησεις που πηρα ηταν οτι δεν μπορω να κανω κατι

απο την στιγμη που βρισκομαι σε τριτοκοσμικη χωρα........... τι να πω τωρα ,,, οτι ειμαι ελλαδα και ευρωπη.....και οχι μπαγλαντες.....

που να δειτε τις χρεωσεις με BIC που υποτιθετε η μεταφορα ειναι μεσω ευρωπαικων τραπεζων και ειναι δωρεαν,,,,,

οχι εμβασμα την χρεωνει +20 ευρω... αλλα και επι του ποσου.......

ελενχο δεν κανει κανενας....οτι θελουν κανουν.

Άλλο πράγμα σχολιάζω εγώ άλλο εσύ. Οσο για τις αντιδράσεις δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, zio10 είπε

Σίγουρα; Έχω στείλει σίγουρα λεφτά με χρέωση 1+1€ πάντως.

 

Μισό λεπτό. Το 1 συν 1, ποιος το πλήρωσε ?

Εγώ λέω ότι μεταφορά σε άλλη τράπεζα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ στοιχίζει συνολικά σε αποστολέα παραλήπτη 5€.

37 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Προχθές έκανα μεταφορά από Πειραιώς σε Εθνική 100 ευρώ.

Την ίδια κίνηση είχα κάνει και τον Δεκέμβριο και χρεώθηκα 1 ευρώ ως "έξοδα".

Στην προχθεσινή μου χρέωσε 1 ευρώ ως "έξοδα" και 1,5 ως "προμήθεια" (2,5 ευρώ σύνολο).

Δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω από εκεί να ρωτήσω τι άλλαξε.

Βέβαια για μένα ήταν κάτι παραπάνω από αναμενόμενο ότι από τη στιγμή που όλα πια υποχρεωτικά περνάνε μέσω τραπεζών θα χρεώνουν κυριολεκτικά ότι θέλουν.

Τα 100€ έπρεπε να πάνε τραπεζικά ?

Δεν γινόταν χέρι με χέρι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Άλλο πράγμα σχολιάζω εγώ άλλο εσύ. Οσο για τις αντιδράσεις δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα. 

δεν με ενδιαφερει καμια αντιδραση.

εγω σχολιαζω στο οτι δεν γινετε καποια υπηρεσια να ειναι τζαμπα,,,,

αλλο το να ειναι μια υπηρεσια τζαμπα και αλλο να σε χρεωνει 100 φορες πανω απο αποιαδηποτε αντιστοιχη υπηρεσια στην ευρωπη.

αναληψη απο ατμ σε εξωτερικο ειναι 1.50 εως 3 ευρω...αναλογα την τραπεζα. εδω ελλαδισταν πηγε 4-5 ευρω. μεταξυ των τραπεζων .( φαντασου να κανεις αναληψη απο τραπεζα

εξωτερικου σε ατμ το 20ευρω δεν το γλιτωνεις)

πληρωμη βισα εξωτερικο ειναι .50σεντς εδω ελλαδα ειναι 1.10 ............αλλο το να υπαρχει χρεωση για μια υπηρεσια.....
και αλλο χρεωνουμε οτι θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...