Προς το περιεχόμενο

mint drivers προβλημα?


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,εβαλα τα mint 64bit σε αυτον τον φορητο  https://www.e-shop.gr/sony-vaio-vgn-cr31s-w-p-PER.905609

ο οποιος εχει ssd kai 4gb memory ,οπως βλεπετε εχει την  ATI Mobility Radeon X2300,τρεχει ικανοποιητικα αλλα εχω προβληματα με artifacts(αν τα λεω σωστα)

πραγμα που με οδηγει να πιστευω οτι κατι δε παει καλα με τους οδηγους της καρτας γραφικων.

ανεβαζω μια φωτογραφια με τα artifact ,πανω δεξια   καποια εικονιδια δε φαινονται ενω καποια ειναι μισα.

πως το λύνω?

Screenshot from 2020-01-17 22-59-08.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cinnamon  πέρασα,ο υπολογιστής φέρεται κατά βάση κανονικά αλλά μόλις βάλω κάποιο βίντεο ξεκινάει αυτή η συμπεριφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

849743212_mint.png.278fb88871dfbbcea1b0480fe3fbabd8.png

σε πρώτη φάση το σύστημα θέλει ενημέρωση δες το βέλος στη  φωτο Για τα κομενα εικονίδια  δεξι κλικ στη μπάρα -  ταμπλό προτιμήσεις ταμπλό - εμφάνιση- ξεκλικαρε το αυτόματο ρύθμιση μεγέθους και δοκιμασε μικτρορερο νουμερο Εγω το εχω στο 16 Αν φτιάξει μην το κάνεις πάλι αυτόματο  Δοκιμασε να αλλάξεις και την ανάλυση οθόνης 

 

 

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα ενημερωσης ,ειχα κανει ολα τα update και χειροτερεψε,εκανα εγκατασταση απο την αρχη μηπως φτιαξει αλλα τιποτα,επισης δεν ειναι θεμα μεγεθους μπαρας διοτι οταν ξεκινησει να τα κανει αυτα κανει και αλλες δυσλειτουργιες οπως το να μη δεχεται δεξι κλικ κτλ,ισως δοκιμασω αλλη διανομη μηπως και κατσει καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...