Προς το περιεχόμενο

Το Huawei P40 Pro θα διαθέτει κύρια κάμερα με αισθητήρα 52MP Quad Quad Bayer


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Stitch19 είπε

Και πολύ καλά κανεις γιατί πλέον τα κινητά είναι τόσο καλά που δεν χρειάζεται να αγοράσεις το τελευταίο μοντέλο. Δεν υπάρχει flagship κινητό του 2018 και μετά που να μην είναι πάρα πολύ καλο και σήμερα.

Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 λεπτά πριν, Black Demis είπε

μονο αν θελεις camera πας στο τελευταιο σε ολα τα αλλα....

Η κάμερα του P20 Pro είναι παρα πολύ καλή και σήμερα. Είμαι με Mate 20(όχι Pro) και εχώ βγάλει απίστευτες φωτογραφίες. Το night mode της Huawei, Apple και Google είναι απλά κορυφή και βοηθάει ένα κινητό να κρατήσει την αξια του για χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Stitch19 είπε

Η κάμερα του P20 Pro είναι παρα πολύ καλή και σήμερα. Είμαι με Mate 20(όχι Pro) και εχώ βγάλει απίστευτες φωτογραφίες. Το night mode της Huawei, Apple και Google είναι απλά κορυφή και βοηθάει ένα κινητό να κρατήσει την αξια του για χρονια.

δεν είπα οτι ειναι κακή, είπα οτι καινούργια ειναι πολύ καλύτερη ειδικά τα βράδια

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Stitch19 είπε

Ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχει night mode στον ultra wide. Πραγματικά η Xiaomi κάποιες φορες είναι ότι νάνε.

Όντως ότι νάνε είναι...σαν τα πουκάμισα τα ξεπετάει τα τηλέφωνα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χάλια θέση και σχημα για κάμερες είναι αυτή ρε παιδιά.....

Και δεν αναφέρομαι μόνο στο Huawei.......που παρεμπιπτόντως  μοιάζει απίστευτα με samsung s10+ στα μούτρα και με s11+ από πίσω......(αν βγει ετσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι ο λόγος που έχω μείνει στο S8.. Κάθε φορά λέω θα αγοράσω κάτι και βγαίνει καινούργιο.. Τώρα ήθελα το P30 Pro και αναμένω P40 Pro.. 😂😂 Δε ξέρω ρε παιδιά κατά πόσο αξίζει να αναβαθμίζεις σε τελευταίο μοντέλο τόσο γρήγορα που βγαίνει κάτι καινούργιο 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που δεν θέλει να έχει το τελευταίο μοντέλο η το τελευταίο κορυφαίο μοντέλο άνετα μπορεί να πάει σε μια περσινή ναυαρχίδα πόσο μάλλον όταν βγουν τα νέα μοντέλα που θα πέσουν και άλλο οι τιμές. Δυστυχώς οι τιμές ξέφυγαν και κάθε χρόνο ανεβαίνουν και άλλο με αποτέλεσμα να ακολουθούν και άλλες εταιρίες πχ xiaomi σιγά σιγά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ρυθμός ανάπτυξης των smartphones καθώς και οι τεχνολογικές καινοτομίες έχουν μειωθεί στο ελάχιστο από τα μέσα του 2017 και μετά. 
 

Αυτός είναι και ο λόγος της επιβράδυνσης των πωλήσεων σε παγκόσμιο επίπεδο , ακόμα και στις πιο πλούσιες αγορές.

- Δεν χρειαζόμαστε 8 ή 12 GB μνήμη για να τρέχουμε εφαρμογές Android όταν με 12 GB τρέχουν MacOS και Windows 10 Pro ταυτόχρονα σε λαπτοπ.

- Δε χρειαζόμαστε αισθητήρες καμερών που ελάχιστα διαφέρουν από τους προηγούμενους. Οι νόμοι της φύσης δεν θα αλλάξουν και δεν είναι δυνατό να χωρέσουν σοβαροί αισθητήρες σε κινητά. Προσθέτοντας κάμερες και εξελίσσοντας την ψηφιακή επεξεργασία των φωτογραφιών έχουμε σαφώς βελτιώσεις χρόνο με το χρόνο αλλά σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν τα 1.000+ ευρώ που ζητάνε να ΞΑΝΑπληρωσεις.

- Δε χρειαζόμαστε οθόνες 7 ιντσών στριμωγμένες μέχρι εκεί που δεν πάει δημιουργώντας πρόβλημα στη χρήση και μειώνοντας τη δυνατότητα για προστασία για να λέμε ότι κάτι άλλαξε από το περσινό μοντέλο..

Αυτά είναι και τα βασικά selling points των εταιριών για να έρθουν να μας ΞΑΝΑζητησουν 1000+ ευρώ λες και έκαναν κάτι το ουσιώδες..

Φέτος θα μείνω με το iPhone XS Max του 2018 και θα “επενδύσω”σε κάποιο δυνατό λαπτοπ 2 σε 1. Η αγορά κινητών είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στάσιμη και δεν αξίζει να πληρώσεις κάποια υπεραξία.

Επεξ/σία από Looter
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική. Όσα megapixel και να έχεις, διάφραγμα φακού, κρύσταλλα κτλπ σε ένα fb, Instagram θα ανέβει και ο αλγόριθμος θα κάνει την συμπίεση. Δεν θα τους φας τον αποθηκευτικό χώρο το καταλαβαίνω.

Εκτός άμα θες να τραβάς φωτογραφία να την ανοίγεις στον υπολογιστή αφού έχεις και καμιά eizo οθόνη και να την κοιτάς μόνος; Έχω άδικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dinos234 είπε

Δεν παίζουν ρόλο πάντα τα mp για το τελικό αποτέλεσμα μένει να δούμε στην πράξει πως θα πάει. 

ισχυει... κι εγω ειδα απο κοντα το mi note 10 που εχει 108 mp και εβγαλα φωτο με iphone 7 φιλου και εδειχνε καλυτερα στο iphone....ααα και εχω huawei δεν ειμαι των iphone...για να προλαβω τα σχολια αυτα...απλα παρατηρηση κανω...

2 ώρες πριν, dinos234 είπε

 

2 ώρες πριν, dinos234 είπε

 

Επεξ/σία από giorgos935
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φακός 108mp που θα μπει στο Samsung Galaxy S20 Ultra δεν έχει καμία σχέση με τον φακό της Xiaomi είναι custom καθαρά της Samsung όπως καμία σχέση δεν θα έχει και το Software βελτιστοποίησης που θα χρησιμοποιήσει η Samsung σε σχέση με το κινέζικο Xiaomi. Τα  mp σίγουρα δεν παίζουν ρόλο το software όμως παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο στην φωτογραφία. Όσο για το 10x οπτικό ζουμ μου φαίνεται λίγο marketing και για την Samsung και την Huawai ακόμα θέλει πολύ δρόμο να φτάσουν τα smartphones σε 10x οπτικό ζουμ αντίστοιχο σύγχρονης ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, BeSt_ είπε

O φακός 108mp που θα μπει στο Samsung Galaxy S20 Ultra δεν έχει καμία σχέση με τον φακό της Xiaomi είναι custom καθαρά της Samsung όπως καμία σχέση δεν θα έχει και το Software βελτιστοποίησης που θα χρησιμοποιήσει η Samsung σε σχέση με το κινέζικο Xiaomi. Τα  mp σίγουρα δεν παίζουν ρόλο το software όμως παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο στην φωτογραφία. Όσο για το 10x οπτικό ζουμ μου φαίνεται λίγο marketing και για την Samsung και την Huawai ακόμα θέλει πολύ δρόμο να φτάσουν τα smartphones σε 10x οπτικό ζουμ αντίστοιχο σύγχρονης ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής. 

Ναι φίλε μου , συμφωνώ θα είναι custom.

Και η διαφορά που θα κάνει σε σύγκριση με τον “απλό” αισθητήρα που θα φοράει το Xiaomi , το OnePlus , κλπ θα είναι 1-2 μονάδες παραπάνω στα αξιόπιστα τεστ του DxOMark. Και για αυτές τις 2 μονάδες θα σου ζητάνε 1.300-1-500 ευρώ.

https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/
 

Ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω φέτος.

Επεξ/σία από Looter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...