Προς το περιεχόμενο

Το Huawei P40 Pro θα διαθέτει κύρια κάμερα με αισθητήρα 52MP Quad Quad Bayer


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Black Demis είπε

μονο αν θελεις camera πας στο τελευταιο σε ολα τα αλλα....

Εχω κινητο 2017 και επενδυσα σε sony compact για φωτογραφικη και για φώτος δεν ξαναγυρνάω σε κινητό.Δεν νομιζω οτι τα κινητά φτανουν τις μηχανές ,εχουν γινει σιγουρα εξελιξεις αλλα εχει ακομα δρομο αλλα και παλι οι μηχανες με τους φακους ειναι πολλα βηματα μπροστα,απλα το κινητό σε προσφερει ευκολια χρήσης.Υποψιν οτι φυσικα του τυπου 48 και100 mp δεν παιζουν μεγαλο ρολο.Άποψή μου!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, baladakos είπε

Εχω κινητο 2017 και επενδυσα σε sony compact για φωτογραφικη και για φώτος δεν ξαναγυρνάω σε κινητό.Δεν νομιζω οτι τα κινητά φτανουν τις μηχανές ,εχουν γινει σιγουρα εξελιξεις αλλα εχει ακομα δρομο αλλα και παλι οι μηχανες με τους φακους ειναι πολλα βηματα μπροστα,απλα το κινητό σε προσφερει ευκολια χρήσης.Υποψιν οτι φυσικα του τυπου 48 και100 mp δεν παιζουν μεγαλο ρολο.Άποψή μου!!

καλα δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση εχω την  Sony a7 (mirorles κάπου στα 900 την εχω παρει) και δεν την αλλαζω με τπτ αλλα εχει ενα κακάο.. δεν μπορείς πάντα να την εχεις μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, georgerapp είπε

Πως θα μπορούσα να το πω όμορφα και οσο πιο κόσμια ;

Α ναι!

Το κατουραμε το DXO .

Στους υπόλοιπους φίλους.

Εαν μάθετε λίγο να καδραρετε λιγο το φως και ελαφρύ edit σε ενα καλο app (μονο για τις φωτογραφίες που θα κρατησετε) τοτε εαν και εφόσον έχετε κινητό μετα απο την γενιά s7 (ισως και ακομα πιο πισω) θα έχετε καλύτερο αποτέλεσμα με αυτα που είδη  έχετε στην κατοχή σας παρα εαν δε δώσετε καμια σημασία στα παραπάνω και συνεχίσετε τα τυχαία snapshot με τα καινούργια που έρχονται.

Υ.γ αναφέρομαι σε αυτούς που πράγματι δεν εφαρμόζουν τα παραπάνω αλλα όχι μόνο , σε αυτούς που ΚΑΙ παρόλαυτα δίνουν σημασια σε κούφια νούμερα specs και φυσικά δόλιους διευφθαρμενους ιστότοπους τύπου dxo .

Και ξερω ειστε αρκετοι!!!!

Πουλάω το mate 30 pro για S7 και μαθήματα καδραρισματος.

Επεξ/σία από Grimson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, svanakas είπε

Η εταιρεία έχει κάνει άλματα στο innovation σε τόσο μικρούς αισθητήρες, αναμένω με περιέργεια τα αποτελέσματα για να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Ίσως είναι καλή περίπτωση αναβάθμισης από p20 pro. Κρίμα που δεν θα έχει gapps αλλά ελπίζω να υπάρχει παραθυράκι να τις εγκαταστησουμε χωρίς να χάνουμε την εγγύηση. 

Ο αισθητήρας είναι Sony. Για τι καινοτιμία μιλάς, της Sony;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Grimson είπε

Άντε να δούμε τι θα διαβάσουμε ακόμα

κατι ακουσα οτι ετοιμαζεται νεο mi note, το 11 το λεγομενο, με 300mp camera...βεβαιιιωωςςς.... δεν ειναι να παιζεις με αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Grimson είπε

Πουλάω το mate 30 pro για S7 και μαθήματα καδραρισματος.

τα μαθηματα οτι και αν ειναι κοστιζουν και θελουν ορεξη , εσυ μεινει με τον 30 και με το καλο το 40 .

και δεν μιλησα καν για μαθηματα ωστοσο.

επισης δεν απαντησα σε εσενα με το σχολιο μου καν!

για εσενα ηταν η μονο η αρχη !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spectaculator είπε

Ο αισθητήρας είναι Sony. Για τι καινοτιμία μιλάς, της Sony;

Η Huawei παίρνει από την leica τους φακούς, από την Sony τους αισθητήρες αλλά την τελική συναρμολογηση όπως και το software support το κάνει μόνη της. Παίρνει υλικά από το πάνω ράφι και προσπαθεί να κερδίσει το μέγιστο από αυτά. Και πάντα είναι ένα βήμα μπροστά στις φωτογραφίες από τους ανταγωνιστές εδώ και 2-3 χρόνια. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgos935 είπε

κατι ακουσα οτι ετοιμαζεται νεο mi note, το 11 το λεγομενο, με 300mp camera...βεβαιιιωωςςς.... δεν ειναι να παιζεις με αυτα...

Μην τα πιστεύεις είναι φήμες

1 ώρα πριν, georgerapp είπε

τα μαθηματα οτι και αν ειναι κοστιζουν και θελουν ορεξη , εσυ μεινει με τον 30 και με το καλο το 40 .

και δεν μιλησα καν για μαθηματα ωστοσο.

επισης δεν απαντησα σε εσενα με το σχολιο μου καν!

για εσενα ηταν η μονο η αρχη !!!!!

Η Huawei έχει επενδύσει πολύ στο θέμα της φωτογραφίας την τελευταία πενταετία και έχει βγάλει κορυφαίες στον τομέα συσκευές.Δεν είναι τυχαίο που σε συγκριτικά στο θέμα της φωτογραφίας η σύγκριση γίνεται με το p30 pro και με το mate 30 pro.Η xiaomi και η samsung παρουσίασαν έναν αισθητήρα 108 mp και έχουμε δει εκπληκτικά αποτελέσματα στο xiaomi mi note 10.Αναμένεται ακόμα καλύτερη υλοποίηση από το S20 pro.Το μέγεθος του αισθητήρα εννοείται πως παίζει σημαντικό ρόλο στην απόδοση της φωτογραφίας,το να λέμε ότι βγάζεις τις ίδιες φωτογραφίες με ένα mate 30 pro και με ένα s7 αν κάνεις σωστό καδράρισμα είναι αστείο.Ίσως είναι η πρώτη φορά μετά από αρκετό καιρό που θα δούμε συσκευή της samsung με καλύτερη απόδοση από αντίστοιχες συσκευές της huawei. Επίσης είναι πολύ θετικό να βλέπουμε την samsung να μπαίνει στο παιχνίδι μαζί με τη sony στην κατασκευή αξιόλογων αισθητήρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grimson είπε

Μην τα πιστεύεις είναι φήμες

Η Huawei έχει επενδύσει πολύ στο θέμα της φωτογραφίας την τελευταία πενταετία και έχει βγάλει κορυφαίες στον τομέα συσκευές.Δεν είναι τυχαίο που σε συγκριτικά στο θέμα της φωτογραφίας η σύγκριση γίνεται με το p30 pro και με το mate 30 pro.Η xiaomi και η samsung παρουσίασαν έναν αισθητήρα 108 mp και έχουμε δει εκπληκτικά αποτελέσματα στο xiaomi mi note 10.Αναμένεται ακόμα καλύτερη υλοποίηση από το S20 pro.Το μέγεθος του αισθητήρα εννοείται πως παίζει σημαντικό ρόλο στην απόδοση της φωτογραφίας,το να λέμε ότι βγάζεις τις ίδιες φωτογραφίες με ένα mate 30 pro και με ένα s7 αν κάνεις σωστό καδράρισμα είναι αστείο.Ίσως είναι η πρώτη φορά μετά από αρκετό καιρό που θα δούμε συσκευή της samsung με καλύτερη απόδοση από αντίστοιχες συσκευές της huawei. Επίσης είναι πολύ θετικό να βλέπουμε την samsung να μπαίνει στο παιχνίδι μαζί με τη sony στην κατασκευή αξιόλογων αισθητήρων

Ρε φιλε μου δεν αντιλέγω ουτε στην λέω.

(Εντάξει μπορεί να το εκανα) ζητω συγνώμη.

Εγω το έγραψα για αυτούς που ψήνονται ντε και καλα για αλλαγη ενώ δεν εχουν λίγο ακονίσει τα δικα τους χέρια και δεν ξέρουν τι θησαυρό κρύβει μεσα του ενα jpeg αρχείο που περιμένει να το δεις μέσο ενως καλου app.

Από χρήστες βλεπω φουλ κακα αποτελέσματα απο ολο τον αφρο των συσκευων.

Τωρα είναι αυτοί για να αλλάξουν το διαμάντι mate 20 pro για το 40 ενω δεν εχουν καν γεμίσει στο 20% την συσκευη τους και ειναι σαν καινούργια;

Ένα τυχαίο παράδειγμα έδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...