Προς το περιεχόμενο

Epson tanκ ή Hp tank???


lambros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή ψάχνω και εγώ  κατέληξα ότι δεν παίζει αυτή τη στιγμή κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτα (114). HP δεν της έχω πολύ εμπιστοσύνη αλλά και EPSON διάβασα ότι έχουν και αυτοί counter και σε κάτι χιλιάδες σελίδες σταματάνε και βγάζουν μήνυμα λάθους .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον Epson L3151 3 μηνες. Πάρα πολυ καλός για τα δικά μου δεδομένα. Στην συσκευασία εχει 5 μπουκαλάκια των 70ml (2 μαυρα + 3 M - Y - C)

Κόστος 6 ευρώ το κάθε 1 γνήσια. Αναπλήρωση δοχείων?? Πανέυκολη

Επίσεις είχε bonus επιστροφή χρημάτων, (απο επισημο μεταπωλητή) νομίζω είναι εως 01/2020 + 3 χρόνια εγγυηση. Με 200+ εκτυπώσεις τα δοχεία  εχουν κατέβει ελάχιστα.

Δεν εχω κάνει εκτύπωση φώτο.

Ψάξε το στο site της Epson.  https://www.epson.gr/for-home/ecotank

Αγορά 189 ευρώ  Επιστροφή 30 ευρώ. + τα 5 μελάνια των 70 ml που εχει μεσα.

Για τον HP δεν εχω άποψη. 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κάτοχος του L3151. Όλα τα θετικά που ανέφερε ο chris_kan71 ισχύουν και θα προσθέσω την ποιότητα των φωτογραφιών. Δεν είχα πολλές απαιτήσεις λόγω της έλλειψης μελανιού pigment που έχουν οι φωτογραφικοί εκτυπωτές, αλλά το αποτέλεσμα σε  glossy χαρτί είναι παραπάνω από ικανοποιητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα το hp 415.

 Αύριο εγκατάσταση.

Μια ερώτηση υπάρχει τρόπος να στέλνω schedule  εμαιλ αυτόματα κάθε εβδομάδα για να μην δουλέψουν;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερο μηχάνημα τελικά

Καταρχήν ανοίγεις το μελάνι το γυρίζει ανάποδα και δεν τρέχει. Εχει λαστιχακι το μπουκάλι και όταν μπαίνει στο τανκ το ανοίγει και ανοίγει και αδειάζει.      Δευτερον έχει κεφαλές και δεν ξέρω αν πουλιούνται εχτρα που το ελπίζω κΙ αν φράξει να το αλλάζει μόνο σού

 

 

IMG_20200119_104113.jpg

IMG_20200119_104107.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαινεται πολυ καλη φαση ο συγκεκριμενος τροπος εκτυπωστης,κατι αναμεσα σε inkjet k laser .

 

Ποσο εβγαιναν οι Epson με επιστροφη?

Επεξ/σία από barman_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα ιδια εχει και ο hp w415

3 x 70ml χρωματα  ( οσο χωραει το καθε δοχειο χρωματος)

και ενα μαυρο 135μλ που δεν το εβαλα ολοκληρο δεν χωρουσε.

και εκτος αυτο σε λιγοτερο απο 5 λεπτα ηταν ετοιμο και εκτυπωνε , οχι 15-20 που μου πηραν οι δυο epson για να φορτωσουν μελανι.

 

Εχει και 2 χρονια  1 +1 εγγυηση στο hp μολις συμπληρωσεις την αιτηση.

 

Επεξ/σία από lambros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρία μου από EPSON L800  λέει το εξής. 

Απόλυτα ικανοποιημένος από την όλη του λειτουργία, μέχρι που η κεφαλή άρχισε να γονατίζει, καθότι έχει εκτυπώσει περί τις 8000 σελίδες φωτογραφικής ποιότητας και σε αυτή την λειτουργία, η κεφαλή τροφοδοτείται με πλήρη τάση, οπότε και μειώνεται η ζωή της. Έτσι σε περίπου 12600 σελίδες, εμφάνισε αδυναμία χρωματικής πιστότητας ΜΟΝΟ στην φωτογραφική εκτύπωση. 

Κατά την έγχρωμη εκτύπωση εγγράφων, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Οι κεφαλές του μπορεί να αντέξουν από 60000 - 100000 εκτυπώσεις σε έγχρωμα έγγραφα. 

Οπότε τον κρατάω ως δεύτερο εκτυπωτή για κοινή χρήση και πήρα έναν ίδιο για φωτογραφίες.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι φωτογραφίες που θα πάρετε από όλους τους εκτυπωτές του είδους αυτού, δεν θα αντέξουν στον χρόνο και για να είμαι πιο σαφής, ούτε ένα χρόνο. Οπότε,  μη στηρίξετε τις αναμνήσεις σας σε αυτές τις εκτυπώσεις γιατί τα μελάνια τους είναι DYE και ΔΕΝ έχουν φίλτρο UV οπότε ξεθωριάζουν στην ηλιακή ακτινοβολία, ακόμη και αν αυτή είναι ανακλώμενη στον χώρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/1/2020 στις 11:14 ΠΜ, lambros είπε

τα ιδια εχει και ο hp w415

3 x 70ml χρωματα  ( οσο χωραει το καθε δοχειο χρωματος)

και ενα μαυρο 135μλ που δεν το εβαλα ολοκληρο δεν χωρουσε.

και εκτος αυτο σε λιγοτερο απο 5 λεπτα ηταν ετοιμο και εκτυπωνε , οχι 15-20 που μου πηραν οι δυο epson για να φορτωσουν μελανι.

Εχει και 2 χρονια  1 +1 εγγυηση στο hp μολις συμπληρωσεις την αιτηση.

Όταν τελειώσουν που μπορείς να βρεις μελάνι; 

Καλησπέρα επειδή είμαι στη διαδικασία να αλλάξω τον hp 3835 πού έχω και είμαι ανάμεσα σε hp 415 και τον epson l3150. Κάποια 💡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sorento είπε

Όταν τελειώσουν που μπορείς να βρεις μελάνι; 

Καλησπέρα επειδή είμαι στη διαδικασία να αλλάξω τον hp 3835 πού έχω και είμαι ανάμεσα σε hp 415 και τον epson l3150. Κάποια 💡

Νομίζω το ζητούμενο ξεκινάει από τη χρήση και την συχνότητα αυτής. Τελικά καμία λύση δεν ισχύει για όλες τις περιπτώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Αναφορά σε κείμενο

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι φωτογραφίες που θα πάρετε από όλους τους εκτυπωτές του είδους αυτού, δεν θα αντέξουν στον χρόνο και για να είμαι πιο σαφής, ούτε ένα χρόνο. Οπότε,  μη στηρίξετε τις αναμνήσεις σας σε αυτές τις εκτυπώσεις γιατί τα μελάνια τους είναι DYE και ΔΕΝ έχουν φίλτρο UV οπότε ξεθωριάζουν στην ηλιακή ακτινοβολία, ακόμη και αν αυτή είναι ανακλώμενη στον χώρο. 

Υπαρχουν μελανια που να εχουν ομως UV και να εντεχουν στον χρονο?

Ενας φιλος παραπάνω ανέφερε για pigment μελάνια. Τι ειναι αυτα? Κανουν την δουλεια για την αντοχή στον χρονο? Και αν ναι υπάρχουν για για epson tank?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...