Προς το περιεχόμενο

ΤΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΙΕΚ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΗΜΕΡΑ?


dvlsakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello there καλησπερα
ψαχνομαι μηπως παρακολουθησω καποιο ιδιωτικο ΙΕΚ σε καποια ιδιόκτητα διαφορετικη αποτι εχω τελειωσει και για να φτιαξω λιγο το βιογραφικο μου και να μπορω να βρω δουλεια λιγο πιο ευκολα σε αλλους κλαδους.
τι πιστευετε ότι αξιζει σημερα με βαση την αγορα εργασιας και αυτά που ζητανε να παρακολουθήσεις.
ώστε αυριο όταν το τελειωσεις να εχεις αρκετες πιθανότητες να βρεις κατι αμεσα σχετικα.
ειμαι 30 εχω τελειωσει τεχνικο επαγγελμα και αυτή τι στιγμη εξασκω την αδεια του ασφαλιστικου συμβουλου.
αυτά που σκεφτομαι είναι κατι που να εχει να κανει με
internet.

Πχ WEB DESIGNER – DEVELOPER ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΑ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ & ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ  - θα πρέπει να λιώνω σεζόν εδώ ?

ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ 

ΔΙΟΙΚΗΣΗ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ   εχει μαθημα οικονομικά μαθηματικά παλεύονται ? γενικά δεν το έχω με τα μαθηματικά

ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ φαντασία βρε παιδί μου,που τα βρίσκετε κιολας;Μέχρι και βοηθός φυσικοθεραπειας😂

 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Web designer-developer  το μαθαινεις χωρις ΙΕΚ μη φας τα χρηματα σου εκει. Αμα ασχοληθεις σοβαρα μπορεις να βρεις δουλεια.

2) Ξενοδοχειακα αν δε ξερεις πολυ καλα αγγλικα η καποια δευτερη γλωσσα μη πας. 

3)Ναυτιλιακα ξεχνα το ουτε για να πηγαινεις τους καφεδες δε θα σε παρουν αν δεν εχεις βυσμα ισως αμα εισαι τυχερος να σε παρουν τελικα για να πηγαινεις καφεδες.

4) Αμα δε το χεις με τα μαθηματικα μη το σκεφτεσαι καν επισης απο ΙΕΚ δε προκειται να σε παρουν σοβαρα οταν υπαρχουν απειρα βιογραφικα με αποφοιτους πανεπιστημιων.

5) Σε αυτο ισως εχεις τις περισσοτερες πιθανοτητες να βρεις κατι μετα το ιεκ.

Με λιγα λογια 1 και 5. 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στη σελιδα της Ryanair η της Wizzair και βγαλε εισητηριο ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ για Αγγλια. 
Θα ζοριστεις λιγο στην αρχη, θα σου λειπει η μανουλα και οι φιλοι σου, θα νοσταλγησεις τον ηλιο να σε καιει και να λιποθυμας απο την ζεστη αλλα μονο ετσι θα εχεις ελπιδες να ζησεις την ζωη σου. Αλλιως εαν μεινει εδω οτι και να κανεις θα εχεις ταβανι τα 700ευρω και μοναδικη σου επιλογη την οριακη επιβιωση. 
Καποια στελεχαρα εριξε στο τραπεζι οτι με 200ευρω επιβιωνεις, δεν συμφωνει αυτος αλλα το αναφερε.
Καταλαβαινεις;

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, safridia είπε

Μπες στη σελιδα της Ryanair η της Wizzair και βγαλε εισητηριο ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ για Αγγλια. 
Θα ζοριστεις λιγο στην αρχη, θα σου λειπει η μανουλα και οι φιλοι σου, θα νοσταλγησεις τον ηλιο να σε καιει και να λιποθυμας απο την ζεστη αλλα μονο ετσι θα εχεις ελπιδες να ζησεις την ζωη σου. Αλλιως εαν μεινει εδω οτι και να κανεις θα εχεις ταβανι τα 700ευρω και μοναδικη σου επιλογη την οριακη επιβιωση. 
Καποια στελεχαρα εριξε στο τραπεζι οτι με 200ευρω επιβιωνεις, δεν συμφωνει αυτος αλλα το αναφερε.
Καταλαβαινεις;

Θα πάει μόνος του σε καταραμένο τόπο χωρίς να έχει ιδέα τι να κάνει και θα ζήσει τη ζωή του; Η γνώμη μου είναι να διαλέξεις αυτό που σου αρέσει και να προσπαθήσεις επενδύοντας χρόνο και κόπο να γίνεις όσο καλύτερος γίνεται. Αν αποκτήσεις μία δεξιότητα σε κάτι που σου αρέσει να κάνεις, δεν θα έχεις πρόβλημα ποτέ. Γιατί είναι σημαντικό πέρα από την επαγγελματική αποκατάσταση που θέτεις ως όρο για την επιλογή, να είσαι και ευχαριστημένος προσωπικά με την καθημερινή ενασχόληση στην οποία θα καταλήξεις. Διαφορετικά και στην Αγγλία και στην Πορτογαλία και στην Κένυα μπορείς να ζήσεις κάνοντας αγγαρεία αλλά τελικά να είσαι δυστυχισμένος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τι θέλει ο χώρος εργασίας αν πας κάθε χρόνο θα αλλάζεις δουλειά και στα 40 θα ψάχνεσαι, κάτσε κάτω και σκέψου τι σου αρέσει να κάνεις και μετά μπορείς να πας και να το σπουδάσεις, αν δεν το αγαπάς αυτό που κάνεις πέρα ότι δεν θα έχεις απόδοση θα σε κοιτάνε και οι εργοδότες και θα σε κάνουν πέρα. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dvlsakos είπε

Hello there καλησπερα
ψαχνομαι μηπως παρακολουθησω καποιο ιδιωτικο ΙΕΚ σε καποια ιδιόκτητα διαφορετικη αποτι εχω τελειωσει και για να φτιαξω λιγο το βιογραφικο μου και να μπορω να βρω δουλεια λιγο πιο ευκολα σε αλλους κλαδους.
τι πιστευετε ότι αξιζει σημερα με βαση την αγορα εργασιας και αυτά που ζητανε να παρακολουθήσεις.
ώστε αυριο όταν το τελειωσεις να εχεις αρκετες πιθανότητες να βρεις κατι αμεσα σχετικα.
ειμαι 30 εχω τελειωσει τεχνικο επαγγελμα και αυτή τι στιγμη εξασκω την αδεια του ασφαλιστικου συμβουλου.
αυτά που σκεφτομαι είναι κατι που να εχει να κανει με
internet.

Πχ WEB DESIGNER – DEVELOPER ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΑ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ & ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ  - θα πρέπει να λιώνω σεζόν εδώ ?

ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ 

ΔΙΟΙΚΗΣΗ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ   εχει μαθημα οικονομικά μαθηματικά παλεύονται ? γενικά δεν το έχω με τα μαθηματικά

ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

Ποιο είναι το τεχνικό επάγγελμα που έχεις τελειωσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, safridia είπε

Μπες στη σελιδα της Ryanair η της Wizzair και βγαλε εισητηριο ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ για Αγγλια. 
Θα ζοριστεις λιγο στην αρχη, θα σου λειπει η μανουλα και οι φιλοι σου, θα νοσταλγησεις τον ηλιο να σε καιει και να λιποθυμας απο την ζεστη αλλα μονο ετσι θα εχεις ελπιδες να ζησεις την ζωη σου. Αλλιως εαν μεινει εδω οτι και να κανεις θα εχεις ταβανι τα 700ευρω και μοναδικη σου επιλογη την οριακη επιβιωση. 
Καποια στελεχαρα εριξε στο τραπεζι οτι με 200ευρω επιβιωνεις, δεν συμφωνει αυτος αλλα το αναφερε.
Καταλαβαινεις;

Να παει στην Αγγλια να κανει τι ακριβως; Δεν διευκρινιζεις. Εδω σου λεει δεν εχει ιδεα τι να κανει με τη ζωη του ακομα κι εσυ του λες να βγαλει απλα εισιτηριο για μια πανακριβη κατα τ'αλλα χωρα κι οτι τον φωτισει ο θεος μετα. Ωραιες συμβουλες δινετε μερικοι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Look,

Μιας και είσαι ασφαλιστικός σύμβουλος, σου προτείνω εάν μπορείς να ειδικευτείς σε ζητήματα πληροφορικής ειδικά σε ζητήματα GDPR και ασφάλειας δεδομένων. Για αρχή δες ένα πρόγραμμα Πληροφορικής σε IEK και ένα μεταπτυχιακό σε Ασφάλεια Ψηφιακών Συστημάτων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Με βάση τι θέλει ο χώρος εργασίας αν πας κάθε χρόνο θα αλλάζεις δουλειά και στα 40 θα ψάχνεσαι, κάτσε κάτω και σκέψου τι σου αρέσει να κάνεις και μετά μπορείς να πας και να το σπουδάσεις, αν δεν το αγαπάς αυτό που κάνεις πέρα ότι δεν θα έχεις απόδοση θα σε κοιτάνε και οι εργοδότες και θα σε κάνουν πέρα. 

Αυτό ακριβώς. Το θέμα είναι τί ξέρεις, τί σου αρέσει, έτσι επιλέγεις σπουδές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2020 στις 10:51 ΜΜ, safridia είπε

Μπες στη σελιδα της Ryanair η της Wizzair και βγαλε εισητηριο ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ για Αγγλια. 
Θα ζοριστεις λιγο στην αρχη, θα σου λειπει η μανουλα και οι φιλοι σου, θα νοσταλγησεις τον ηλιο να σε καιει και να λιποθυμας απο την ζεστη αλλα μονο ετσι θα εχεις ελπιδες να ζησεις την ζωη σου. Αλλιως εαν μεινει εδω οτι και να κανεις θα εχεις ταβανι τα 700ευρω και μοναδικη σου επιλογη την οριακη επιβιωση. 
Καποια στελεχαρα εριξε στο τραπεζι οτι με 200ευρω επιβιωνεις, δεν συμφωνει αυτος αλλα το αναφερε.
Καταλαβαινεις

 Να πας ξαφνικά σε μια χώρα όπου δεν γνωρίζεις κανέναν χωρίς κομποδεμα χωρίς σπίτι ξαφνικά ε δεν το λες και επιλογή καλή.

Ρίσκο μεγάλο ειναι.

Στις 9/1/2020 στις 11:00 ΠΜ, Ukforthemoment είπε

Ποιο είναι το τεχνικό επάγγελμα που έχεις τελειωσει;

Υδραυλικά αλλά δεν το εξασκω πλεον.

 

Στις 9/1/2020 στις 11:03 ΠΜ, donblunts είπε

Εννοείται Ναυτιλιακά.

Εκεί ξέρω ότι θέλει κονέ και ότι λογο ότι εχει μικρο ανταγωνισμο είναι μικρός ο κύκλος.

 

 

14 ώρες πριν, PC_MAGAS είπε

Look,

Μιας και είσαι ασφαλιστικός σύμβουλος, σου προτείνω εάν μπορείς να ειδικευτείς σε ζητήματα πληροφορικής ειδικά σε ζητήματα GDPR και ασφάλειας δεδομένων. Για αρχή δες ένα πρόγραμμα Πληροφορικής σε IEK και ένα μεταπτυχιακό σε Ασφάλεια Ψηφιακών Συστημάτων.

Δεν είναι καλή η σκέψη σου

Κάτι με πληροφορική μάλλον θα καταλήξω που μαρεσει κιόλας.

Βέβαια οι επιλογές μου είναι 

1) WEB DESIGNER – DEVELOPER
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΟΛΥΜΕΣΑ / WEB DESIGNER / VIDEO GAMES)

2) ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ Η/Υ

3) ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ.       (εδώ ψοβαμαι ότι θα ψάχνω σε μαγαζιά τύπου σιοπλε- μλικπα  )

4) ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ.      ( Εδώ μην καταλήξω να δουλευω σε τηλεφωνικό κεντρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

Εκεί ξέρω ότι θέλει κονέ και ότι λογο ότι εχει μικρο ανταγωνισμο είναι μικρός ο κύκλος.

Διαφωνώ αλλα ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...