Προς το περιεχόμενο

HP DeskJet 2620 βλέπει τα αυθεντικά μελάνια ως fake και δεν τυπώνει!


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις γύρισα από public με αυθέντικά και το έγχρωμο αλλά και το μαύρο.

Τα έβαλα μέσα αλλά ο εκτυπωτής αρνείται να τυπώσει γιατί λέει ότι είναι ψεύτικα!!!

Καμιά ιδέα παιδιά;

Οχι τίποτε άλλο αλλά σαν αυθεντικά τα πλήρωσα και 30 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάζοντας την συσκευασία το μυστήριο λύθηκε, με τον τρόπο που είχα υποψιαστεί.

Το παλικάρι στα public μου είχε δώσει μελάνια για τον OfficeJet 2620!

Προς τιμήν τους αναγνώρισαν το λάθος και πήγα και πήρα τα σωστά μελάνια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Κοιτάζοντας την συσκευασία το μυστήριο λύθηκε, με τον τρόπο που είχα υποψιαστεί.

Το παλικάρι στα public μου είχε δώσει μελάνια για τον OfficeJet 2620!

Προς τιμήν τους αναγνώρισαν το λάθος και πήγα και πήρα τα σωστά μελάνια!

Τα 301 παίρνει και ο δικός σου;;;; Σε αυτή την τιμή δεν θα πήρες τα XL αλλά τα απλά μάλλον.Εγώ για τον δικό μου παίρνω 301 συμβατά XL στην τιμή των 11 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Τα 301 παίρνει και ο δικός σου;;;; Σε αυτή την τιμή δεν θα πήρες τα XL αλλά τα απλά μάλλον.Εγώ για τον δικό μου παίρνω 301 συμβατά XL στην τιμή των 11 ευρώ.

Η πλάκα είναι ότι έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος οπότε καταλαβαίνεις το λάθος μόνο όταν αναλάβουν τα τσιπάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, skiabox είπε

Η πλάκα είναι ότι έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος οπότε καταλαβαίνεις το λάθος μόνο όταν αναλάβουν τα τσιπάκια!

Όλα ίδιο μέγεθος έχουν και ναι αλλάζει μόνο το τσιπάκι.Εγώ σώθηκα με συμβατά XL από εδώ τα οποία γεμίζω μόνος με σύριγγα.11 ευρώ τα έχει.

Έχω την εγγονούλα που είναι ικανή να τα τελειώσει σε μία μέρα βγάζοντας έγχρωμες εικόνες Α4.Δεν βουλώνουν και οι κεφαλές έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, papoys1 είπε

Όλα ίδιο μέγεθος έχουν και ναι αλλάζει μόνο το τσιπάκι.Εγώ σώθηκα με συμβατά XL από εδώ τα οποία γεμίζω μόνος με σύριγγα.11 ευρώ τα έχει.

Έχω την εγγονούλα που είναι ικανή να τα τελειώσει σε μία μέρα βγάζοντας έγχρωμες εικόνες Α4.Δεν βουλώνουν και οι κεφαλές έτσι.

Εχω άσχημη εμπειρία από χρήση μη αυθεντικών μελανιών.

Θεωρώ ότι καταστρέφουν τις κεφαλές και μετά έχεις πρόβλημα ακόμα και αν ξαναβάλεις αυθεντικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Εχω άσχημη εμπειρία από χρήση μη αυθεντικών μελανιών.

Θεωρώ ότι καταστρέφουν τις κεφαλές και μετά έχεις πρόβλημα ακόμα και αν ξαναβάλεις αυθεντικά. 

Έτσι μας παραμυθιάζουν να μας βυζαίνουν.Τα δικά μας μελάνια έχουν κεφαλές πάνω και όχι στον εκτυπωτή.Αν βουλώσουν οι κεφαλές  πετάς το μελάνι και παίρνεις καινούργιο με καινούργια κεφαλή και συνεχίζεις..

Μας φοβίζουν και μας τα παίρνουν με τα με μελάνια.Τα 301 xl τόσο το έγχρωμο όσο και το μαύρο ξεπερνάνε τα 30 ευρώ το ένα.Εγώ 4,5 χρόνια που τον έχω δεν έχω αγοράσει δικό του εκτός από τα πρώτα του.Από εκεί και πέρα συμβατά τα οποία γεμίζω με σύριγγα.

Σέβομαι την άποψή σου αλλά εγώ ποτέ δεν πρόκειται να τους δώσω τόσα λεφτά για ένα μελανάκι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εγώ είμαι και εντελώς casual χρήστης του εκτυπωτή οπότε αν αλλάξω και μια φορά το χρόνο μελανάκια δεν αξίζει να κάνω επιστημονική διατριβή πάνω στο αντικέιμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, papoys1 είπε

Έτσι μας παραμυθιάζουν να μας βυζαίνουν.Τα δικά μας μελάνια έχουν κεφαλές πάνω και όχι στον εκτυπωτή.Αν βουλώσουν οι κεφαλές  πετάς το μελάνι και παίρνεις καινούργιο με καινούργια κεφαλή και συνεχίζεις..

Aν εχει καποιος μικρη καταναλωση και τελειωνει ενα μαυρο ή/και ενα εγχρωμο το χρονο, τα original πρεπει να χρησιμοποιει. Γιατι τα συμβατα θα φραξουν σε λιγους μηνες ενω τα original θα διαρκεσουν 1 ή και 2 χρονια.
Για εσενα αυτη ειναι η σωστη επιλογη (ξαναγεμισμενα), αλλα η σωστη επιλογη εξαρταται απο την καταναλωση.

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, skiabox είπε

Καλά εγώ είμαι και εντελώς casual χρήστης του εκτυπωτή οπότε αν αλλάξω και μια φορά το χρόνο μελανάκια δεν αξίζει να κάνω επιστημονική διατριβή πάνω στο αντικέιμενο.

Έχεις δίκιο μάλλον μιλάω για μένα που προχτές τα γέμισα χτες ήρθε η εγγονούλα δεν την πήρα είδηση και σε μισή ωρίτσα ήρθε στην κουζίνα και μου λέει "παππού δεν έχει μελάνι" γιατί έβγαζε σωρηδόν έγχρωμους παιδικούς ήρωες σε Α4.Είναι το χόμπυ της και δεν θέλω να της το στερήσω.

Δεν χρειάζεται και καμιά επιστήμη σε 5 λεπτάκια τα γέμισα και κανένα πρόβλημα.😊Κόστος μηδενικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Lennox είπε

@papoys1 Καλησπέρα. Τι εκτυπωτη έχεις;

Έναν hp 1510 πρέπει να είναι 4-5 χρόνων αλλά σκυλί.Δεν κυκλοφορεί πλέον.Πριν 10 λεπτά γέμιζα το έγχρωμο πάντα συμβατό βέβαια.😊

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...