Προς το περιεχόμενο

Συμφέρει ο εκτυπωτής?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτυπώνω γύρω στις 10 ασπρόμαυρες φωτοτυπίες τον μήνα άντε και 2 φωτοτυπίες έγχρωμες. Οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες μέχρι στιγμής βολευόμουν με το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μου και όταν ήθελα να εκτυπώσω έστελνα email και μου τα έβγαζε. Ωστόσο σκανάρω συνέχεια με ένα scanner 10ετίας  CANON που προχθές έπεσε από την ραφιέρα και έσπασε το τζάμι. Απο τι έψαξα στο internet οι τιμές είναι απαγορευτικές και σκέφτομαι εάν συμφέρει να πάρω laser εκτυπωτή ή inkjekt για να έχω και τα 2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εξαρτάται τι ποιότητα σάρωσης θέλεις. Δεκαετίας η πιο καλή; Να πάρεις ένα φτηνό laser. Να συνεχίσεις να στέλνεις τις έγχρωμες για εκτύπωση στο βιβλιοπωλείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

@aspromaurostimoros2020 Πάρε ένα φτηνό πολυμηχάνημα κάτι σαν αυτά https://www.skroutz.gr/s/7878062/HP-DeskJet-2130-AiO.html  ή  https://www.skroutz.gr/s/12863102/HP-DeskJet-2630-AiO.html

και χρησιμοποίησέ το ως σαρωτή. Αν τώρα δεις ότι σε συμφέρει από άποψη κατανάλωσης μελανιών μπορείς να εκτυπώνεις κιόλας, αλλιώς συνεχίζεις να εκτυπώνεις στο βιβλιοπωλέιο όπως έκανες μέχρι τώρα.

Επειδή λες ότι τυπώνεις περί τις 10-15 σελίδες το μήνα θα έλεγα ότι σε συμφέρει να εκτυπώνεις   (ιδίως αν θα χρησιμοποιείς συμβατά μελάνια) ...

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kristina123 είπε

ενας inkjet για να εκτυπωσει δεν χρειαζεται μελανια σωστα? σε σχεση με εναν deskjet?

το ink τι σημαινει για εσενα?😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/1/2020 στις 3:43 ΜΜ, aspromaurostimoros2020 είπε

Εκτυπώνω γύρω στις 10 ασπρόμαυρες φωτοτυπίες τον μήνα άντε και 2 φωτοτυπίες έγχρωμες. Οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες μέχρι στιγμής βολευόμουν με το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μου και όταν ήθελα να εκτυπώσω έστελνα email και μου τα έβγαζε. Ωστόσο σκανάρω συνέχεια με ένα scanner 10ετίας  CANON που προχθές έπεσε από την ραφιέρα και έσπασε το τζάμι. Απο τι έψαξα στο internet οι τιμές είναι απαγορευτικές και σκέφτομαι εάν συμφέρει να πάρω laser εκτυπωτή ή inkjekt για να έχω και τα 2 

Eγω εδω και μια εβδομαδα εχω παρει αυτον -> https://www.skroutz.gr/s/12969152/HP-DeskJet-Advantage-5275.html

Δεν τον εχω δοκιμασει σε βαθος χρονου, απο αποψη οικονομιας, αλλα και τα δυο μελανια που παιρνει εχουν μαζι 20 ευρω (10 το ασπρομαυρο και 10 το εγχρωμο περιπου). Οποτε για την χρηση που κανεις νομιζω θα σου ερχεται φθηνα, για να μην τρεχεις στο βιβλιοπωλειο και να τα εχεις ολα σε ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...