Προς το περιεχόμενο

Αξίζει αγορά από E-infinity;


JimmyDS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως επειδή το e-infin δεν κάνει κάτι το μαγικό με τις παραεισαγωγες μέσω hong kong κλπ. στην Αγγλία έχω χρησιμοποιήσει το panamoz που είναι ίδιας λογικής και η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή και το support ξύπνιο, αγγλόφωνο, και απαντούσε απευθείας. Δυστυχώς προς το παρόν δεν εξυπηρετεί Ελλάδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vs_skg είπε

Πάντως επειδή το e-infin δεν κάνει κάτι το μαγικό με τις παραεισαγωγες μέσω hong kong κλπ. στην Αγγλία έχω χρησιμοποιήσει το panamoz που είναι ίδιας λογικής και η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή και το support ξύπνιο, αγγλόφωνο, και απαντούσε απευθείας. Δυστυχώς προς το παρόν δεν εξυπηρετεί Ελλάδα. 

Όντως είναι σίγουρα καλύτερο σαν κατάστημα. Θυμάμαι μια περίοδο έστελνε και Ελλάδα. Τώρα βλέπω αναγράφει "Currently we ship to the United Kingdom, Australia, and the United States." αν και υποθέτω πως δεν είναι ακριβές, αμφιβάλλω αν δε στέλνουν Γαλλία - Γερμανία π.χ.

Είναι πιο ακριβό από e infinity αλλά το επιπλέον κόστος αντισταθμίζεται από την τριετή εγγύηση που δίνουν που επίσης είναι και πρακτικά καλύτερη από του e infinity. 

Επεξ/σία από pifilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσαν να στείλουν γαλλία - γερμανία, θα έστελναν και ελλάδα. Το ότι δεν στέλνουν Ε.Ε.σημαίνει ότι δεν μπορούν να αποφύγουν δασμούς και φπα. Το e infinity είναι καλή επιλογή αν θέλει κάποιος να γλυτώσει κάποια χρήματα και αποδέχεται το ότι δεν θα παραλάβει αμέσως και ότι αν τύχει θέμα εγγύησης , πρέπει να στείλει τη μηχανή/φακό στο χονγκ κογκ . Το να παραγγέλνουμε από εκεί και μετά να θέλουμε άμεση παράδοση , ελληνόφωνο σέρβις , τοπική εγγύηση , αλλά με την τιμή που είναι μείον τον ελληνικό φπα και χαμηλότερη , είναι λίγο εκτός πραγματικότητας. Αν κάποιος θεωρεί ότι γίνεται , μπορεί να ανοίξει κατάστημα να πηγαίνουμε να ψωνίζουμε από αυτό . Αν είχε βιτρίνα εκεί που μας βολεύει , τα προϊόντα στοκ , άμεση εξυπηρέτηση , εγγύηση αντιπροσωπείας και πουλούσε όσο οι άλλοι μείον το φπα και λίγο χαμηλότερα, δεν νομίζω ότι θα ψώνιζε κανείς από αλλού. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Αν μπορούσαν να στείλουν γαλλία - γερμανία, θα έστελναν και ελλάδα. Το ότι δεν στέλνουν Ε.Ε.σημαίνει ότι δεν μπορούν να αποφύγουν δασμούς και φπα. Το e infinity είναι καλή επιλογή αν θέλει κάποιος να γλυτώσει κάποια χρήματα και αποδέχεται το ότι δεν θα παραλάβει αμέσως και ότι αν τύχει θέμα εγγύησης , πρέπει να στείλει τη μηχανή/φακό στο χονγκ κογκ . Το να παραγγέλνουμε από εκεί και μετά να θέλουμε άμεση παράδοση , ελληνόφωνο σέρβις , τοπική εγγύηση , αλλά με την τιμή που είναι μείον τον ελληνικό φπα και χαμηλότερη , είναι λίγο εκτός πραγματικότητας. Αν κάποιος θεωρεί ότι γίνεται , μπορεί να ανοίξει κατάστημα να πηγαίνουμε να ψωνίζουμε από αυτό . Αν είχε βιτρίνα εκεί που μας βολεύει , τα προϊόντα στοκ , άμεση εξυπηρέτηση , εγγύηση αντιπροσωπείας και πουλούσε όσο οι άλλοι μείον το φπα και λίγο χαμηλότερα, δεν νομίζω ότι θα ψώνιζε κανείς από αλλού. 

Παλαιότερα αναγράφονταν μία μία οι χώρες της Ε.Ε. που έστελναν και δεν ήταν όλες μέσα. Κάποια στιγμή είχε προστεθεί και η Ελλάδα. Ο λόγος δεν ήταν οι δασμοί, ΦΠΑ ή κάτι άλλο αλλά είχε να κάνει με την εγγύηση - επισκευή καθώς δεν επιστρέφεις το προϊόν πίσω αλλά το επισκευάζεις τοπικά και αναλαμβάνουν εκείνοι το κόστος. Οπότε ήταν θέμα συνεργασίας με τις κατά τόπους αντιπροσωπείες ή ανεξάρτητους μάστορες. Τουλάχιστον έτσι λειτουργούσε μέχρι πριν 1-2 χρόνια. 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ για αυτό και είπα πως το e-infinity για μένα αξίζει και ας κάνω 1 μήνα να παραλάβω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε συμβεί και από e infinity να στείλει κάποιους για σέρβις στις εδώ αντιπροσωπείες παλαιότερα και να αναλάβει το κόστος. Δεν ήταν ο κανόνας αλλά είχε αναφερθεί ότι συμβεί σε μερικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 8/3/2023 στις 7:59 ΠΜ, iOLA0s_ είπε

Παραγγελία prime φακού στις 1/3.

Μέχρι και σήμερα βλέπω αυτό.

Τα κλαίω;

576756756.jpg

Παρέλαβα σήμερα 20 μέρες από την παραγγελία.

Αν και το κουτί ήταν λίγο χτυπημένο ο φακός φαίνεται σε καλή κατάσταση.

Επεξ/σία από iOLA0s_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, iOLA0s_ είπε

 

Παρέλαβα σήμερα 20 μέρες από την παραγγελία.

Αν και το κουτί ήταν λίγο χτυπημένο ο φακός φαίνεται σε καλή κατάσταση.

Νορμαλ χρόνος αν σκεφτείς ότι πρακτικά δεν ήταν και σε στοκ ο φακός. 

Για το κουτί ωστόσο κακώς που ήταν έτσι αλλά εφόσον ο φακός είναι κομπλε... Πάντως ενώ σε όλες τις παραγγελίες ο σειριακός του φακού και του κουτιού φαινόταν στις φωτογραφίες και ήταν προφανώς ο ίδιος στην τελευταία μου παραγγελία πριν 6 μήνες δεν ήταν έτσι. Το κουτί δεν είχε καν το αυτοκολλητάκι με τον σειριακό αριθμό που θα έπρεπε να έχει και ήταν εμφανώς ανοιγμένο ξανά. Οπότε λογικά και ο φακός ήταν από κάποια επιστροφή και τον έχωσαν απλώς σε ένα όμοιο παλιότερο κουτί, έβγαλαν και το αυτοκόλλητο και οκ. Προσωπικά δε με πείραξε δεδομένου του ότι ο φακός ήταν πένα καθώς και λόγω της φύσης του καταστήματος αλλά τα κάνουν κάτι τέτοια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

Το πακετάρισμα ήταν καλό τουλάχιστον; 

Καλορίζικος! Καλές λήψεις ! 

Ευχαριστώ φίλε μου!   

Το πακετάρισμα ήταν μέτριο. Σε ένα κουτάκι σχεδόν ίδιου μεγέθους με το κουτί του φακού και λίγο φούσκα στο πάνω μέρος.

Το φοβήθηκα όταν το είδα αλλά ευτυχώς όλα καλά.

Το focus ring ήταν λίγο σαν να είχε χρησιμοποιηθεί ελάχιστα πάντως. Είχε κάποια άσπρα σημαδάκια. 

Νομίζω για τα 200€ που γλίτωσα άξιζε ο κόπος...

Το insta μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...