Προς το περιεχόμενο

Ευθυγράμμιση Εκτυπωτή


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους

Αγόρασα αυτόν τον εκτυπωτή αφού αναγόμωσα τα μελάνια με σύριγγα και μελάνι από την σειρά της HP InkTank μου εμφανίζει μήνυμα ευθυγράμμισης ή ακραία δεξιά θέση του tri-color cartigde. Τι μπορεί να φταίει? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagGR είπε

Γεια σε όλους

Αγόρασα αυτόν τον εκτυπωτή αφού αναγόμωσα τα μελάνια με σύριγγα και μελάνι από την σειρά της HP InkTank μου εμφανίζει μήνυμα ευθυγράμμισης ή ακραία δεξιά θέση του tri-color cartigde. Τι μπορεί να φταίει? 

Κάνε ευθυγράμιση δεν είναι κάποιο κακό,υπόψιν όμως ότι υπάρχουν κάποιοι εκτυπωτές που δεν εκτυπώνουν με μελάνια γεμισμένα με σύριγγα άσχετα αν είναι χύμα μελάνι hp.Δεν ξέρω αν αυτός ανήκει σε αυτούς ούτε στις αξιολογήσεις στο σκρουτζ γράφει κάποιος αν εκτυπωνει με γεμισμένα από σύριγγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panagGR είπε

@papoys1 Έκανα ξανά έκανα ευθυγράμμιση τίποτα μου βγάζει μήνυμα ακραία δεξιά θέση στο tricolor cartigde.

Βγάλε τα μελάνια και  βγάλτο από τη πρίζα ενώ είναι αναμμένο.  Ξαναβάλτο στη πρίζα και βάλε πρώτα το μαύρο , μόλις το δεχθεί βάλε στη συνέχεια και το τρίχρωμο. Αν και πάλι βγάλει το ίδιο μήνυμα δεν ξέρω τι θέλει να πει με αυτό.Είπαμε όσο πιο ακριβό το μοντέλο τόσες περισσότερες πιθανότητες έχει να μην εκτυπώνει συμβατά και αναγεμισμένα.

Τι να πω μπορεί να έπεσες σε τέτοια περίπτωση.

Εμένα πάντως σε συμβατό μόλις το γεμίσω με τη σύριγγα αρκετές φορές μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω γνήσιο μελάνι.Κάνω την παραπάνω διαδικασία μάλλον το ξεγελάω το δέχεται και συνεχίζω.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Βγάλε τα μελάνια και  βγάλτο από τη πρίζα ενώ είναι αναμμένο.  Ξαναβάλτο στη πρίζα και βάλε πρώτα το μαύρο , μόλις το δεχθεί βάλε στη συνέχεια και το τρίχρωμο. Αν και πάλι βγάλει το ίδιο μήνυμα δεν ξέρω τι θέλει να πει με αυτό.Είπαμε όσο πιο ακριβό το μοντέλο τόσες περισσότερες πιθανότητες έχει να μην εκτυπώνει συμβατά και αναγεμισμένα.

Τι να πω μπορεί να έπεσες σε τέτοια περίπτωση.

Εμένα πάντως σε συμβατό μόλις το γεμίσω με τη σύριγγα αρκετές φορές μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω γνήσιο μελάνι.Κάνω την παραπάνω διαδικασία μάλλον το ξεγελάω το δέχεται και συνεχίζω.

25€ Τον πήρα 😂 Θα το δοκιμάσω και αν δω ότι δεν κάνει τίποτα θα πάρω άλλον εκτυπώτη απο αγγελία απο το insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@papoys1 Μάπα το κολπάκι τίποτα!

Spoiler

Θα πάρω μελάνι να δοκιμάσω μήπως εκτυπώσει και με τα καινούργια μελάνια αν δεν πετύχει θα πάω για επισκευή μέσα στην εγγύηση

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ανακατασκευασμένα γνήσια μελάνια απο το πλαίσιο είχε 2 μαύρα cartigde XL με 15€ και 2 cartigde tricolor XL με 17€ Τα έβαλα έκτυπωσαν μια χάρα. Θα δω μετά το αποτέλεσμα οταν τελειώσουν τα πρωτά και τα αναγομώσω καλου κακού θα κρατήσω τα αλλα 2 στην άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εάν με τα συμβατά εκτύπωσε το πιο πιθανό δεν θα έχεις πρόβλημα και όταν τα γεμίσεις με σύριγγα.

@papoys1 Το καλύτερο είναι οτι με αυτά τα μελάνια τα αναγνωρίζει οτι είναι τα δικά του original!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα παίρνουν και τα καινούργια HP συμβατά μελάνια! Να υποθέσω εάν δεν έχει μελάνια δεν σκανάρει ή αν δεν έχει το τριχωμο δεν εκτυπώνει ασπρόμαυρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...