Προς το περιεχόμενο

Οικονομικά surround ακουστικά για όλες τις πλατφόρμες


Paragontas-x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 minutes ago, red1 said:

Maltha, για να παίξουν τα cloud 2 σε "surround" σε κονσόλα, έπρεπε (κάποτε) να κάνεις ένα "τρίκ", πλέον, έχει βγει FW update το οποίο το κατεβάζεις απο το site της HyperX και το περνάς στο USB dongle για να είναι plug 'n' play και να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το "surround" κουμπί - κάτι το οποίο όποιος έχει αυτιά 😁 το απενεργοποιεί αμέσως καθώς το εφφέ είναι απλά...χάλια.
Και για τον φίλο τον Παράγοντα Χ, δεν το λέω εγώ, το λένε 100άδες κριτικές σε youtube/forum κτλπ. 

ποιότητα οδηγών & ήχου > απο οποιοδήποτε gimmick, εκτός και αν κάποιος αρέσκεται στο να ακούει ήχους που προέρχονται απο λάθος σημείο, πρίμα και μπάσα που κάνουν τον οδηγό να τρίζει/εχει σπασίματα και να έχει θόρυβο με την κάθε έκρηξη κτλπ κτλπ.

Είναι σαν κάποιος να ανοίγει τόπικ για αγορά 4Κ τηλεόρασης, να παραθέτει μερικές που του γυάλισαν, να απαντάς πως αυτές ειναι/έχουν RGBW panel (βλέπε: ψεύτο-4Κ) και καλύτερα να πάει σε κάτι αλλο αλλά αυτός να επιμένει, το surround παιδιά, όπως είπε ο Maltha, εγώ και αλλοι ηδη εδώ μέσα είναι απλά gimmick και λάθος.Το καλό "surround" είναι αυτό το οποίο έχει ηχογραφηθεί με binaural τρόπο το οποίο βασίζεται σε hardware και οχι μούφα αλγόριθμους και μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ενα απλό σετ ακουστικών  stereo, δεν υπάρχει κάτι άλλο προς επεξήγηση ;)

Δεν το ήξερα, θξ θα τα δοκιμάσω.

Οπότε @Paragontas-x, αν μπορείς να δώσεις ένα 20άρικο παραπάνω πας σε Cloud II, έτσι ώστε μόλις ξενερώσεις τη ζωή σου από το αίσχος που είναι ο S/W surround ήχος να σου μείνει ένα ζευγάρι εξαιρετικό stereo headset.

------------------

Άσχετο, αλλά μιας και το συζητάμε, θυμάμαι κάποτε ένα headset που είχε τρία ακουστικά σε κάθε αυτί και ένα στο πάνω μέρος και καλά για να κάνει emulate 7.1 με H/W τρόπο. Δουλεύουν αυτά άραγε; Θυμάμαι κόστιζε καμιά 300άρα or so.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 31/12/2019 στις 3:04 ΜΜ, logistoulis είπε

Για δείτε και εδώ..

Ο,τι γίνεται σοφτγουερικα είναι η καλύτερη λύση, δηλαδή και με απλά στερεο ηχεία

ρε φιλε οτι ανεβασα ανεβασες :P Δεν κοιταμε καθολου τις προηγουμενες μου φαινεται :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά τι αγόρασε ο Paragontas ? Eίμαι περίεργος ! 😁

Σε άλλα νέα : Tα superlux 681 Evo που είχα παρέδωσαν το πνεύμα και έτσι αναγκάστηκα να ψάξω για καινούργια.

Αυτή τη στιγμή, και για κάτω απο 100€, οι 2 καλύτερες επιλογές είναι οι εξής :
- Cooler Master ΜΗ751/752
- HyperX Cloud Alpha/S

Ήμουν έτοιμος να πάω να στάξω τα 90-φεύγα για τα Cooler master 752 μέχρι που...είδα οτι υπάρχει ελάττωμα στο design τους : Aνάλογα με την χρήση, η βίδα του δεξιού cup φεύγει/σπάει με αποτέλεσμα το  cup να κρέμεται - ΜΟΝΟ το δεξί cup το οποίο δηλώνει οτι δεν πρόκειται περί ελαττωματικής παρτίδας αλλά όντως πρόβλημα στο design, φυσικά, ΚΑΝΕΝΑ review δεν το αναφέρει αυτό και θα πρέπει να ψαχτεί κανείς σε reddit και reviews απο το Amazon.

Eτσι, οι μόνη επιλογή που μου είχε μείνει ήταν τα Cloud Alpha - ήμουν μεταξύ αυτού και της S έκδοσης (πρωτίστως λόγω του χρώματος Μπλε Vs κόκκινου) αλλά μιας που έχω ενισχυτή Home theater προτίμησα τα "απλά" Alpha καθώς Α) ηταν φτηνότερα (προφανώς) και Β) δεν χρειαζόμουν τον mini dac/amp που έρχονται με τα S. Α ναι, Γ) το dac τους δεν ήταν επίσης συμβατό με PS4.

...μάγκες, the hype is real που λένε και στο χωριό μου, για gaming ακουστικά (και κάτω απο 100€) η ποιότητα ήχου ειναι πολύ καλή, oχι τέλεια αλλά έχω ακούσει και κατι Senheiser HD660 (τα οποία βέβαια κοστίζουν και 4Χ της τιμής των Alpha) , πολύ καλό sound-stage (και είναι και κλειστού τύπου, έτσι?) , πολύ καλός διαχωρισμός μεταξύ πρίμων, μεσαίων κτλπ και το μπάσο...διάολε, το μπάσο είναι ακριβώς στα επίπεδα που πρέπει - και το αναφέρω αυτό γιατί έχω διαβάσει κριτικές που λένε πως είναι χαμηλό - οχι, είναι ακριβώς εκεί που πρέπει να είναι χωρίς να παραμορφώνει ή/και να "μπουκώνει" τον ήχο και να κάνει τους οδηγούς να τρίζουν (βλέπε: αθλιότητες της razen), είναι ακριβώς  "τόσο όσο".
Τώρα, σε PC μέσω ενός ΕQ μπορείτε φυσικά να δώσετε παραπάνω μεχρι να αποκτήσετε ρήξη τυμπάνου (ή, μέσω κάποιου AV/dac amp).🤣
To δε Resident Evil 2 remake που υποστηρίζει και binaural ήχο μέσα απο τις επιλογές...ο Χριστός και η Παναγία και κυριολεκτώ, φανταστικό αποτέλεσμα/εμπειρία - μακάρι να είχα παίξει το Alien isolation με αυτά καθώς και εκείνο έχει φανταστική παραγωγή και μίξη ήχου (οχι binaural όμως).

Μικρόφωνο : Δεν έχω μεγάλη εμπειρία σχετικά μ'αυτά αλλά την μια ώρα που το δοκίμασα δεν είχα κανένα θέμα - μπείτε στο youtube για να δείτε ποιότητα ήχου.

Κατασκευή : Ένας απο τους σημαντικότερους λόγους  - ίσως ο σημαντικότερος για τον οποίο και τα επέλεξα : τα Cloud 2 έχουν αποδειχθεί "σκυλιά" σε βάθος χρόνου απο άποψη αντοχής/κατασκευής βάση κριτικών στα ιντερνέτια, το μόνο θέμα τους ήταν/είναι πως το καλώδιο των ακουστικών ΔΕΝ είναι αποσπώμενο με ότι αυτό συνεπάγεται - κάτι το οποίο διορθωθηκε στα Alpha.
Αλουμινένια κατασκευή με λίγη χρήση πλαστικού (βλέπε: μόνο τα cups).

Aνεση : memory foam μαξιλαράκια στα cups και στο band - ό,τι πιο βολικό έχω φορέσει χωρίς καμία υπερβολή, αρκετά ελαφριά και ο τρόπος που κάθονται στο κεφάλι δεν πιέζει καθόλου.
Υπόψιν παίζει πάντα ρόλο και το μέγεθος της...γκλάβας σας και των αυτιών σας, έχω δει σε μερικά review πως κάποιοι είχαν θέμα με τα αυτιά τους γιατί ακουμπούσαν τους οδηγούς.Εγώ, με κανονικό κεφάλι και αυτιά δεν είχα κανένα θέμα απολύτως, είναι σαν να φοράς...σύννεφα, τόσο μαλακά και βολικά λέμε - και είμαι τύπος που δεν τα πάω πολύ καλά με ακουστικά σε γενικές γραμμές καθώς τα φοράω πιο πολύ για λόγους πρακτικούς/ανάγκης και όχι ευχαρίστησης.

Tα ακουστικά είναι στα 65Ω που σημαίνει πως - σε περίπτωση που τα θέλετε αποκλειστικά για χρήση κονσόλας - θα χρειαστείτε κάποια ενίσχυση καθώς το joypad δεν επαρκεί και δεν μπορεί να τα οδηγήσει σωστά, κοινώς, δεν θα έχετε πολύ μεγάλη ένταση στον ήχο, αυτό διορθώνεται με διάφορους τρόπους : A) άμα τα συνδέσετε απευθείας στην TV ή ενισχυτή σας (προφανώς), Β) έχετε ήδη κάποιο φορητό amp/dac,  Γ) ενα usb dac (βλέπε : USB κάρτα ήχου) ακόμα και αυτοί των 3-4€ κάνουν μια χαρά   αλλά αμα θέλετε καλύτερη ποιότητα, μπορείτε να αγοράσετε π.χ την soundblaster play ! 3 (20€)  ή, τον HyperX Amp (λίγο πιο ακριβός).

Προσωπικά όμως, και με τη γνωστή γκαντεμιά που με δέρνει, την ίδια μέρα που τα αγόρασα (3 μέρες) μπαίνω reddit και βλέπω επίσημη ανακοίνωση της hyperX πως το dac των Αpha S είναι πλέον συμβατό με PS4...την ίδια μέρα που τα πήρα ρε γμτ, για κανα' Τζόκερ είμαι ο άτιμος... 
Τα Alpha μπήκαν ήδη αγγελία εδω μέσα για να μπορέσω να πάω να πάρω τα S.

Για gaming headset και για την τιμή τους, είναι απίστευτη σχέση τιμης-ποιότητας, ενα 8.5/10 χαλαρά.

ΥΓ: αλλα ακουστικά που είχα/έχω δοκιμάσει : Sony MDR V55, superlux 681 Evo, Razen kraken , Corsair HS50, HyperX Cloud 2 και τα Senheiser HD660 (τα οποία όμως είναι άδικο και μονο που το αναφέρω καθώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης και παίζουν μπάλα σε άλλη τελείως κατηγορία - κατι που αντικατοπτρίζεται και στην τιμή τους εξάλλου)

Επεξ/σία από red1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε για generic stereo ακουστικά που ειναι για μουσική σε χρήση για gaming? Χρησιμοποιώ τα Sony WH-1000XM3 εδώ και κάνα μήνα για την δουλειά + gaming και είμαι τρομερα χαρούμενος με την απόδοση τους στα παιχνίδια, αλλα ποτέ δεν είχα "καλά" gaming ακουστικά. Υπάρχει διαφορά μεταξύ high end all day ακουστικά και high end gaming ακουστικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Τι γνώμη έχετε για generic stereo ακουστικά που ειναι για μουσική σε χρήση για gaming? Χρησιμοποιώ τα Sony WH-1000XM3 εδώ και κάνα μήνα για την δουλειά + gaming και είμαι τρομερα χαρούμενος με την απόδοση τους στα παιχνίδια, αλλα ποτέ δεν είχα "καλά" gaming ακουστικά. Υπάρχει διαφορά μεταξύ high end all day ακουστικά και high end gaming ακουστικα;


Simple : Oι περισσότεροι ούτως ή άλλως προτείνουν ΠΑΝΤΑ ενα καλό set "απλών" ακουστικών (βλέπε: οχι gaming) σε συνδυασμό με ενα καλό μικρόφωνο (V-moda boomPro , Antlion mod mic κτλπ) σε αντίθεση με ενα set gaming ακουστικών, ο λόγος είναι οτι τα 1α ειναι πάντα καλύτερα - και απο άποψη ακουστικής αλλά και κατασκευής καθώς τα gaming ειναι συνήθως gimmick και πληρώνεις (και εκεί) την μάρκα.

Τα περισσότερα gaming είναι ούτως ή άλλως βασισμένα ηδη σε μοντέλα εταιριών "απλών" ακουστικών (mid-range και πάνω), τα HyperX Cloud Alpha και Cooler master MH751/752 είναι βασισμένα στα takstar pro80 & takstar pro82 π.χ.

O λόγος για τον οποίο θα πας σε gaming headset ειναι καθαρά αυτός της τεμπελιάς/βολικότητας, ουτε ανάγκη εχεις να βρεις ποια έχουν αφαιρούμενο jack (για να modαρεις το mic), ουτε να ψάξεις για μικρόφωνο κτλπ, κοινώς, αγοράζεις ένα και είσαι ΟΚ για να κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, red1 είπε


Simple : Oι περισσότεροι ούτως ή άλλως προτείνουν ΠΑΝΤΑ ενα καλό set "απλών" ακουστικών (βλέπε: οχι gaming) σε συνδυασμό με ενα καλό μικρόφωνο (V-moda boomPro , Antlion mod mic κτλπ) σε αντίθεση με ενα set gaming ακουστικών, ο λόγος είναι οτι τα 1α ειναι πάντα καλύτερα - και απο άποψη ακουστικής αλλά και κατασκευής καθώς τα gaming ειναι συνήθως gimmick και πληρώνεις (και εκεί) την μάρκα.

Τα περισσότερα gaming είναι ούτως ή άλλως βασισμένα ηδη σε μοντέλα εταιριών "απλών" ακουστικών (mid-range και πάνω), τα HyperX Cloud Alpha και Cooler master MH751/752 είναι βασισμένα στα takstar pro80 & takstar pro82 π.χ.

O λόγος για τον οποίο θα πας σε gaming headset ειναι καθαρά αυτός της τεμπελιάς/βολικότητας, ουτε ανάγκη εχεις να βρεις ποια έχουν αφαιρούμενο jack (για να modαρεις το mic), ουτε να ψάξεις για μικρόφωνο κτλπ, κοινώς, αγοράζεις ένα και είσαι ΟΚ για να κάνεις τη δουλειά σου.

Σχεδόν με κάλυψες! Το μόνο επιπλέον ερώτημα είναι αν έχεις κανα επιτραπέζιο μικρόφωνο να προτείνεις, μιας και ειμαι με bluetooth στα ακουστικά δεν γίνεται να έχουν πάνω τους το μικρόφωνο, τώρα έχω ένα της πλάκας με 7 ευρώ και είναι σχετικά οκ αλλά ακούω κάποιες φορές παράπονα για την ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Σχεδόν με κάλυψες! Το μόνο επιπλέον ερώτημα είναι αν έχεις κανα επιτραπέζιο μικρόφωνο να προτείνεις, μιας και ειμαι με bluetooth στα ακουστικά δεν γίνεται να έχουν πάνω τους το μικρόφωνο, τώρα έχω ένα της πλάκας με 7 ευρώ και είναι σχετικά οκ αλλά ακούω κάποιες φορές παράπονα για την ποιότητα.

Aπο μικρόφωνα...δεν ξέρω φίλε μου, με μια σύντομη ματιά στο google όμως https://www.androidcentral.com/best-usb-microphones-playstation-4    ;)

Kοινώς, είναι ακριβούτσικο hobby και αυτό αμα θέλεις καλή ποιότητα, βάλε αλλα 20€ και...καταλήγεις και εσύ με ενα gaming headset, αυτό που λέγαμε πιο πάνω δλδ (βλέπε: βολικότητα) :D

 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα... Θέλω να πάρω τα ακουστικά PDP Zelda Chat. Στις πληροφορίες λένε ότι έχουν in line microphone mute... Τα έχει δοκιμάσει κανείς σε Ps4;; δουλεύει το mute;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2020 στις 11:53 ΠΜ, simplemaths είπε

Τι γνώμη έχετε για generic stereo ακουστικά που ειναι για μουσική σε χρήση για gaming? Χρησιμοποιώ τα Sony WH-1000XM3 εδώ και κάνα μήνα για την δουλειά + gaming και είμαι τρομερα χαρούμενος με την απόδοση τους στα παιχνίδια, αλλα ποτέ δεν είχα "καλά" gaming ακουστικά. Υπάρχει διαφορά μεταξύ high end all day ακουστικά και high end gaming ακουστικα;

Πολύ καλά και εγώ αυτά χρησιμοποιώ. Το ασύρματο μου έχει λύση τα χέρια στο κινητό και στο δρόμο . Ακόμα και στο σπίτι αν θέλω να ηρεμήσω απλώς τα φοράω στο κρεβάτι η στο καναπέ  με σύνδεση στο τηλέφωνο και τέλος. Στο PlayStation τα βάζω με την g6 και κάνει και surround ψεύτικο μεν αλλά είναι σε κάποια παιχνίδια που δεν έχουν λειτουργία ακουστικών ταιριάζει. Πανάθεμά σε Sony που δεν μπορούμε να τα λειτουργήσουμε ασύρματα. Επίσης έχω v moda μικρόφωνο. Μην το πάρετε σε ανοιχτά ακουστικά. Οι άλλοι θα ακούνε ότι λένε ξανά και θα σας  βρίζουν.
Όλο κι περισσότερο χρησιμοποιώ τα κανονικά ακουστικά  μου λιγότερο. Σκέφτομαι να πω την αλήθεια να τα πουλήσω και να πάρω καλά ηχεία. Αυτό που μου την δίνει στα ακουστικά μου είναι που είναι τελείως ανοιχτά και μπαίνει ο οποιαδήποτε θόρυβος + κάρτα ήχου ενισχυτής τα κάνει να στέκονται μόνιμα στο πισι . Καλύτερα να πάρω ηχεία σκέφτομαι και να αφήσω μόνο τα Sony ασύρματα. Βέβαια το σύστημα μου είναι τελείως endgame και νομίζω θα το μετανιώσω στην τελική. 

 

Στις 3/2/2020 στις 2:16 ΜΜ, donakos83 είπε

Παιδιά καλησπέρα... Θέλω να πάρω τα ακουστικά PDP Zelda Chat. Στις πληροφορίες λένε ότι έχουν in line microphone mute... Τα έχει δοκιμάσει κανείς σε Ps4;; δουλεύει το mute;; 

Κάτι αλλά φτηνά που είχα το in-line δούλευε  γιατί όχι και σε αυτά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα παιδια, διαβασα ολο το θεμα μιας και ειμαι και γω σε αναζητηση headset surround για xbox one.

Απ οτι καταλαβα κανονικο (οσο γινεται) surround στα 50-60€ δεν παιζει. Αν καταλαβα καλα παιρνουμε απλα stereo και ενεργοποιουμε το atmos για να το κανει να ακουγεσαι ΣΑΝ surround?

Αναμεσα σε αυτα ποια προτεινετε; (φοραω γυαλια και απ οτι ειδα καποια δεν βολευουν)

https://www.skroutz.gr/s/13407798/Corsair-Raptor-HS50-Blue.html

https://www.skroutz.gr/s/19262279/Razer-Kraken-X.html

https://steelseries.com/gaming-headsets/arctis-3-console-edition

https://www.skroutz.gr/s/15909515/HyperX-CloudX.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το atmos ακουγεται απίστευτα σε όσα παιχνίδια το υποστηρίζουν. Δεν καταλαβαίνεις απλά θέση (πχ πισω αριστερα) αλλα και σε ποια "γωνια" ακριβώς είναι ο θόρυβος, όπως και το ύψος.

Αν τώρα θέλεις λύση surround ακουστικών (DTS:X, Dolby Headphones κτλ) τότε δεν νομίζω να βρεις κάτω από 100 ευρώ (πχ σε PS4 βρίσκεις τα Cloud 2, που λενε δεν παιζει τόσα καλα το surround)
Αν και γνώμη μου καλύτερα είναι να δουλευεις το Dolby Atmos, σαφως καλύτερο και πιο "αναλυτικο". Ο μονος λογος να πας σε surround είναι γιατί μετατρέπουν από όλα τα games που υποστηρίζουν surround τον ήχο στο κλασικό 5.1 (όσα είναι με οπτικο καλωδιο) και εχεις υποστήριξη σε πιο πολλους τίτλους σε αντίθεση με το καλύτερο Atmos


"Αν καταλαβα καλα παιρνουμε απλα stereo και ενεργοποιουμε το atmos για να το κανει να ακουγεσαι ΣΑΝ surround?"
Ναι αγοράζεις το Atmos 15€, το έχεις μόνιμα σε όλες τις συσκευές σου (pc, κονσόλα) και μπορεις να δεις λίστα με τίτλους games  που το υποστηρίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2019 στις 3:36 ΜΜ, jerry banana είπε

Εδω εισαι απο τα καλυτερα ακουστικα μεχρι 50 ευρω.Που μπαινουν παντου.Προσωπικα τα προτεινω γιατι περα απο το οτι θα τα βρεις να τα προτεινουν ολα τα μεγαθηρια τεχνολογικων site ,τα εχω  στη κατοχη μου αρκετο καιρο.         Corsair Raptor HS50 https://www.skroutz.gr/s/21175799/Corsair-HS50-Green.html#reviews   Γενικα για 50 ευρω ειναι απο τα καλυτερα.

Eαν ομως προτιμας κατι που θυμιζει λιγοτερο το <<gaming>> τοτε δες εδω:https://www.skroutz.gr/s/4513881/Audio-Technica-ATH-M20x.html,https://www.skroutz.gr/s/10531283/Sennheiser-HD-200-Pro.html,https://www.skroutz.gr/s/17161857/Sennheiser-HD-300-Black.html.

Oρισμενα sites που τα προτεινουν :https://www.thetechlounge.com/best-budget-gaming-headset/,https://www.pcgamer.com/uk/corsair-hs50-stereo-gaming-headset-review/,https://www.techradar.com/news/computing-components/best-pc-gaming-headset-1322675,https://thewirecutter.com/reviews/best-gaming-headset/,https://www.techradar.com/deals/the-best-cheap-gaming-headset-deals,https://budgetreport.com/best-cheap-ps4-headsets/,         \

YΓ:Ειχε και το pcgamer παλιοτερα μια λιστα με τα καλυτερα headset στα οποια αναφεροντουσαν τα hs50 βεβαια τωρα δεν βρηκα το αρθρο να το εβαζα και αυτο.

Νομιζω εχω καταλήξει στα συγκεκριμενα. Μπορεις να μου πεις απο θεμα ανεσης πως ειναι; Αν φορας και γυαλια ακομα καλυτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Βασικα αν θυμαμαι καλα τα Cloud βαζεις στη usb με πατημενο το 7.1  η κατι τετοιο υπηρχε ενα κολπο για να το δουν τα ps4 .

To USB τους χρειάζεται να εχει συγκεκριμένη έκδοση firmware. Καποιος εγραψε τη διαδικασια πιο πριν. Αφου το κανεις μετα πατωντας το κουμπι 7.1 δουλεύει και σε PS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ, ψάχνομαι άμεσα για αγορά headset για το Xbox One S και για διαδικτύακα μαθήματα μέσω skype. Αυτή τη στιγμή έχω τα CoolerMaster MH-710, τα οποία δε με καλύπτουν ούτε από θέμα ήχου αφού δεν απομονώνουν τίποτα, ούτε από μικρόφωνο. Τα πήρα για την πρακτικότητα και για να τα χρησιμοποιώ και ως handsfree και από ότι φαίνεται θα περιοριστούν εκεί. 

Λοιπόν, δεν έχω ιδέα από ακουστικά αλλά με μια αναζήτηση που έκανα κατέληξα σε αυτά τα δύο. Razer Kraken X lite, το οποίο είναι ίδιο με το Kraken X με τη διαφορά ότι δεν έχει κουμπιά για αυξομείωση ήχου και mute στο μικρόφωνο, κάτι που δε με περάζει. Τα άλλα είναι τα Corsair HS35 Carbon που έχουν "αψεγάδιαστες'' κριτικές στο skroutz. Ποιά από τα δύο θα προτείνατε;

Τα corsair, βλέπω, έχουν noise cancelling mic, ενώ τα Razer surrund ήχο. Δηλάδή με την εφαρμογή Dolby Atmos στο One για την οποία γίνεται λογος παραπάνω θα δω μεγάλη διαφορά με τα Razer; Τα Corsair που έχουν noise cancelling mic είναι καλύτερα για επικοινωνία στο party και για τα μαθήματα του skype;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...