Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούργιου μηχανήματος με χαμηλές απαιτήσεις


Sacurtele

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά , ενδιαφέρομαι για έναν εκτυπωτή-σκάνερ

Χρήση οικιακή

5-10 σελίδες το μήνα

Budget ~ 50€ ( διαπραγματευσιμο )

Θα ήθελα κάποιο τρόπο σύνδεσης ασύρματο ώστε να στέλνω από λάπτοπ και κινητά.

Συμμαζεμενο μέγεθος

Υ.γ το πρόβλημα που είχαμε με τον παλιό που χάλασε μετά από καμιά 10ετια είναι ότι στέγνωναν συχνά τα μελάνια (4) και αλλάζαμε συχνά... Άμα γίνεται να μην το έχω στο νου μου αυτό καλά θα ήταν.

Ευχαριστώ πολύ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει αυτό και είμαι απολύτως ευχαριστημένος , μικρό μέγεθος , αρκετά καλή ποιότητα εκτύπωσης, σχετικά φθηνά μελάνια (ακόμα και γνήσια) ,συνδέθηκε άμεσα στο οικιακό μου δίκτυο . Μοναδικό μειονέκτημα οτι μπορεις να σαρώσεις μόνο μεμονωμένες σελίδες και όχι π.χ μια σελίδα από βιβλίο-τετράδιο-περιοδικό.

Κατά καιρούς το βγάζουν σε προσφορά τα μεγάλα καταστήματα. Το είχα πάρει περί τα 40 euro αν θυμάμαι καλά

Αν το θεμα με το σκανάρισμα σε ενοχλεί πάρε τον φθηνότερο  που θα βρεις , κατι τέτοιο,  να μην έχεις και άγχος και όσο κρατήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nik0laus είπε

Έχω πάρει αυτό και είμαι απολύτως ευχαριστημένος , μικρό μέγεθος , αρκετά καλή ποιότητα εκτύπωσης, σχετικά φθηνά μελάνια (ακόμα και γνήσια) ,συνδέθηκε άμεσα στο οικιακό μου δίκτυο . Μοναδικό μειονέκτημα οτι μπορεις να σαρώσεις μόνο μεμονωμένες σελίδες και όχι π.χ μια σελίδα από βιβλίο-τετράδιο-περιοδικό.

Κατά καιρούς το βγάζουν σε προσφορά τα μεγάλα καταστήματα. Το είχα πάρει περί τα 40 euro αν θυμάμαι καλά

Αν το θεμα με το σκανάρισμα σε ενοχλεί πάρε τον φθηνότερο  που θα βρεις , κατι τέτοιο,  να μην έχεις και άγχος και όσο κρατήσει

καλά τα φθηνά , αλλά μην αλλάζω μελάνια των 15 ευρό κάθε μηνά είναι το θέμα..

όσο για το πρώτο απορρίπτεται λόγο ότι θα ήθελα να σκανάρω ταυτότητες και διάφορα τέτοια όποτε χρειαστεί.

ευχαριστώ !

10 ώρες πριν, mech_eng είπε

Θα κοιτούσα κάποιο από τα παρακάτω με προτίμηση Epson 

Printer

ωραίο μου φαίνεται  το epson ( αν και άσχετος ) , με προβληματίζει που λέει 4 αναλώσιμα και φοβάμαι την κατανάλωση στα μελάνια όπως αυτόν που είχα μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epson έχει δημιουργήσει τη φήμη των οικονομικών μελανιών το τελευταίο διάστημα 

Ίσως κάποιος κάτοχος να το επιβεβαιώσει 

Πάντως κάνοντας μια αναζήτηση στο φόρουμ θα βρεις σχετικές αναφορές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης η epson εχει κ καλύτερη διασύνδεση μεσω ιντερνετ, φτιαχνεις email address στον printer σου (×××@epsonconnect.com) κ τυπώνεις απο οπουδήποτε στο νετ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oι δύο Epson που είχα στο παρελθόν είχαν μακράν την καλύτερη ποιότητα εκτύπωσης όσον αφορά τις φωτογραφίες από όλους τους εκτυπωτές inkjet που έχουν περάσει από τα χέρια μου (καμιά δεκαριά από όλες τις μάρκες ΗΡ, Epson, Canon, Lexmark κλπ).Ωστόσο και οι δύο παρουσίασαν πρόβλημα με βουλωμένη κεφαλή (λόγω μη συχνής χρήσης κατά περιόδους) με αποτέλεσμα τη ρίψη τους στο κάδο ανακύκλωσης ηλεκτρικών συσκευών καθώς η επισκευή τους ήταν ασύμφορη οικονομικά. Για 10 σελίδες το μήνα το πολύ, θα επέλεγα εκτυπωτή με μελάνια  ενσωματωμένα στη κεφαλή όπως οι ΗΡ.

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, nik0laus είπε

Oι δύο Epson που είχα στο παρελθόν είχαν μακράν την καλύτερη ποιότητα εκτύπωσης όσον αφορά τις φωτογραφίες από όλους τους εκτυπωτές inkjet που έχουν περάσει από τα χέρια μου (καμιά δεκαριά από όλες τις μάρκες ΗΡ, Epson, Canon, Lexmark κλπ).Ωστόσο και οι δύο παρουσίασαν πρόβλημα με βουλωμένη κεφαλή (λόγω μη συχνής χρήσης κατά περιόδους) με αποτέλεσμα τη ρίψη τους στο κάδο ανακύκλωσης ηλεκτρικών συσκευών καθώς η επισκευή τους ήταν ασύμφορη οικονομικά. Για 10 σελίδες το μήνα το πολύ, θα επέλεγα εκτυπωτή με μελάνια  ενσωματωμένα στη κεφαλή όπως οι ΗΡ.

Θα συμφωνήσω με την πληροφορία ότι οι περισσότεροι hp παίζουν και με φτηνά συμβατά.

Έχω και εγώ και η κόρη μου και εκτυπώνουν με συμβατά χωρίς προβλήματα τα οποία φυσικά γεμίζω και με σύριγγα άπειρες φορές με σχεδόν μηδενικό κόστος.Για κάποιον που θέλει αρκετές έγχρωμες εκτυπώσεις είναι η καλύτερη φτηνή λύση (βρίσκεις από 30 ευρώ) αρκεί να  ασχοληθεί λιγάκι και να μάθει να γεμίζει με σύριγγα τα μελάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους , μήπως υπάρχει καμία πρόταση πιο συγκεκριμένα ? κάποιο μηχάνημα που να έχετε δει σε προσφορά αυτό τον καιρό ή κάτι που έχετε πάρει και αξίζει?

Ευχαριστώ και πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2019 στις 11:30 ΜΜ, Sacurtele είπε

Σας ευχαριστώ όλους , μήπως υπάρχει καμία πρόταση πιο συγκεκριμένα ? κάποιο μηχάνημα που να έχετε δει σε προσφορά αυτό τον καιρό ή κάτι που έχετε πάρει και αξίζει?

Ευχαριστώ και πάλι. 

Κοίταξε να δεις ο καθένας από συνήθεια θα υποστηρίξει αυτόν που έχει.Επειδή και εγώ κάνω λίγες εκτυπώσεις κυρίως έγχρωμες είμαι υπέρ των φτηνών εκτυπωτών και όσο πάνε.Αν χαλάσουν ανακύκλωση και καινούργιο.Δεν κλαίω για 30 ευρώ  όταν το γνήσιο έγχρωμο  xl του δικού μου το οποίο ποτέ δεν αγόρασα ούτε πρόκειται κάνει τόσο.Συμβατά και σύριγγα.😊

Προσωπικά θα σου έλεγα πάρε τον πρώτο με με 27 ευρώ ή τον δεύτερο με 29 αν θες WIFI.Η κόρη μου έχει τον πρώτο κοντά 2 χρόνια μια χαρά παίζει με συμβατά και γεμισμένα εγώ έχω έναν φτηνό hp 1510 που δεν υπάρχει πλέον κοντά τέσσερα χρόνια.

EDIT. Για πλάκα κοίταζα το γνήσιο μαύρο hp XL 301 του δικού μου 34 ευρώ.Απορώ υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν τόσα για ένα μελανάκι.:o 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέω να πάω να πάρω αυτό 

https://www.kotsovolos.gr/computing/printing-consumables/all-in-one/193020-hp-deskjet-2620-all-in-one

ελπίζω να μη πέσω πολύ έξω και να κάνει όσα χρειάζομαι !

 

https://www.skroutz.gr/comparelists/119?compare=13720747%2C10253024

υπάρχει και αυτό , αξίζει άραγε? 

Επεξ/σία από Sacurtele
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα όχι στον 2620,έχει ακριβά μελάνια (αν δεν θες να ασχοληθείς με γεμίσματα).

Προτείνω hp 3835 ή όποιον canon σε βολεύει σε αυτά τα χρήματα.Επίσης όχι epson σε αυτές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Κωτσόβολο , μόλις πήρα τον canon ts5050 μιας και άλλαξε λίγο το πλάνο και λέμε να εκτυπώνουμε και καμία φωτογραφία.. ελπίζω να μην απογοητεύω! Πάντως δείχνει καλή προσφορά από ότι βλέπω και Σκρουτζ , ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...