Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Φακών για Νικον


Anubis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεχασα οτι εχω και τον 24-70 f/4 z, οποτε για ταξιδια εχω την z6, αυτον, τον 35αρη για τη νυχτα και εναν φθηνο χαλια 70-300 4-5.6 sigma για τα μακρυνα θεματα που τον κουμπωνω σπανια απλα για να υπαρχει. Οποτε σαν βαρος ειναι αρκετα μαζεμενο kit, οταν βγει κανενας pancake 30-35αρης για την z μοντουρα τοτε θα αλλαξω και τον 35αρι και τελος θα ειναι ακομα πιο μικρο το σετ μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2019 στις 8:20 ΜΜ, snik είπε

 έναν nikon 70-200 af-d 2.8 που τον δουλεύω σπάνια. 

Αυτόν ; Σε τι κατάσταση είναι ; Θα τον ... πουλήσεις ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Dr_73 said:

Αυτόν ; Σε τι κατάσταση είναι ; Θα τον ... πουλήσεις ;;;;

Ναι αυτόν αλλά δεν τον δίνω, συνήθως μου κάθονται 2-3 δουλειές τον χρόνο που χρειάζεται οπότε τον δουλεύω εκεί. Τελειώνω και το στούντιο μου τώρα οπότε και εκεί θα χρειαστεί σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Αν πετύχω ποτέ στοκ στο e-infin στην παραπάνω τιμή νομίζω αξίζει. 

Δεν νομιζω πως αξιζει οταν παιρνεις τον G2 στα 940. Αυτος ο φακος κατα τη γνωμη αξιζει μονο σε πολυ καλη τιμη μεταχειρισμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Anubis13

σιγουρα το γνωριζεις αλλα τα 50 και 85 στα οποια προσανατολιζεσαι με την 7100 γινονται Χ1,5 και κλεινουν αρκετα τη γωνια και περιοριζουν το πεδιο σου.

εχεις ξαναβαλει FF φακους στην 7100; ειναι γενικως πιο βαρεις σε κρυσταλλα και μηχανισμο απο τους αντιστοιχους DX και ζοριζουν περισσοτερο το μοτερ στο autofocus κατι που φαινεται στην ταχυτητα.

περαν των παραπανω, για τις εναλλακτικες που αναφερεις, θα επελεγα τους νικον 85 mm 1.8 και 50 mm 1.8 για οικονομια και για ακριβεια autofocus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...