Προς το περιεχόμενο

Νέο Huawei P smart Pro με pop-up selfie camera 16MP και κύρια κάμερα 48MP


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Huawei ανακοίνωσε πρόσφατα το P smart Pro, το οποίο ήδη είναι διαθέσιμο σε αρκετές Ευρωπαϊκές χώρες. Μοιάζει αρκετά με το Huawei Y9s που δεν διαφέρει και πολύ με τη σειρά του εμφανιακά από το Honor 9x (με εξαίρεση τη θέση του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων).

Η συσκευή που στοιχίζει περίπου €350 είναι διαθέσιμη στην Βουλγαρία, στην Κροατία, στην Ουκρανία, στην Ελλάδα και σε άλλες χώρες. Η οθόνη του, που έχει διαγώνιο 6,59 ιντσών, είναι τεχνολογίας LCD IPS και υποστηρίζει ανάλυση FHD+ καλύπτει πλήρως την πρόσοψη (με εξαίρεση ένα μικρό «πηγούνι» που σχηματίζεται στο κάτω μέρος) καθώς η εμπρόσθια κάμερα είναι τύπου «pop-up» (αναδυόμενη με motorized μηχανισμό) και βασίζεται σε αισθητήρα 16MP. Η κύρια κάμερα είναι 48MP και συνοδεύεται από μία υπερευρυγώνια στα 8MP (120-degree FoV) και από έναν αισθητήρα βάθους 2MP για «bokeh effect».

huawei-p-smart-pro-pc.jpg.531304cfad28748584795bba092df246.jpg

Ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων βρίσκεται στην δεξιά πλευρά του πλαισίου της συσκευής και στο πλήκτρο ενεργοποίησης/ απενεργοποίησης ενώ δεν απουσιάζει η υποδοχή USB-C και η υποδοχή 3.5mm για τα ακουστικά. Μέσω της υποδοχής USB-C υποστηρίζεται γρήγορη φόρτιση 10W για την μπαταρία των 4000mAh.

Στο εσωτερικό του Huawei P smart Pro βρίσκεται το Kirin 710F SoC που συνοδεύεται από 6GB RAM και 128GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου (UFS2.1 με υψηλής απόδοσης σύστημα αρχείων EROFS της ίδιας της Huawei). To λογισμικό βασίζεται στο Android 9.0 Pie και στο EMUI 9.1. Το νέο Huawei P smart Pro είναι διαθέσιμο σε δύο χρωματισμούς, Midnight Black και Breathing Crystal.

123.jpg.4543732989773a31900521d04f4d076b.jpg

GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδιά επειδή πραγματικά έχω μπερδευτεί. Αν πάρω τώρα ένα smartphone της Huawei θα έχει πρόβλημα τώρα ή στο μέλλον με τις υπηρεσίες της google;  Επειδή εχω βρει μια καλή ευκαιρία το σκέφτομαι αλλά αν είναι να μην έχω τίποτα από google να μην προχωρήσω. sorry για το off topic

Επεξ/σία από DAEMON2013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, DAEMON2013 said:

ρε παιδιά επειδή πραγματικά έχω μπερδευτεί. Αν πάρω τώρα ένα smartphone της Huawei θα έχει πρόβλημα τώρα ή στο μέλλον με τις υπηρεσίες της google;  Επειδή εχω βρει μια καλή ευκαιρία το σκέφτομαι αλλά αν είναι να μην έχω τίποτα από google να μην προχωρήσω. sorry για το off topic

νομιζω οσα μοντελα κινητων huawei εχουν πωληθει ως τωρα δε θα παψουν να εχουν υποστηριξη, αλλα ας σου απαντησουν και οι αλλοι που ισως ξερουν καλυτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, DAEMON2013 είπε

ρε παιδιά επειδή πραγματικά έχω μπερδευτεί. Αν πάρω τώρα ένα smartphone της Huawei θα έχει πρόβλημα τώρα ή στο μέλλον με τις υπηρεσίες της google;  Επειδή εχω βρει μια καλή ευκαιρία το σκέφτομαι αλλά αν είναι να μην έχω τίποτα από google να μην προχωρήσω. sorry για το off topic

Πριν μία εβδομάδα πήρα το Nova 5t.

Μέχρι τώρα κανένα θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Runner25 είπε

νομιζω οσα μοντελα κινητων huawei εχουν πωληθει ως τωρα δε θα παψουν να εχουν υποστηριξη, αλλα ας σου απαντησουν και οι αλλοι που ισως ξερουν καλυτερα

 

43 λεπτά πριν, palawiaris είπε

Πριν μία εβδομάδα πήρα το Nova 5t.

Μέχρι τώρα κανένα θέμα.

ΟΚ ευχαριστώ παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/12/2019 στις 12:36 ΜΜ, panjaros είπε

Βγάζετε βγάζετε βγάζετε κάμερες ποτέ θα καταλάβετε ότι το software>hardware αλλά China τι να πεις...

δε καταλαβα τιποτα... γραψε καλυτερα στα αγγλικα γιατι με τα ελληνικα δε το χεις... αν και απ οτι υποψιαζομαι κοτσανα πεταξες... 

Στις 20/12/2019 στις 12:36 ΜΜ, panjaros είπε

 

 

Επεξ/σία από manolinio11
Γιατι μπορω. 😎
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...