Προς το περιεχόμενο

A7rii Αγορά μεταχειρισμένης mirrorless


Tasos_gr1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.. Θέλω να κάνω αγορά της συγκεκριμένης φωτογραφικής μηχανής sony a7rii.

Την έχω βρει μεταχειρισμένη στα 1300€. Είναι σε άριστη κατάσταση μου λέει.

Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά της και τι θα πρέπει να προσέξω πριν την πάρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιόπιστο είναι το site.

Grey imports είναι τα προϊόντα που σημαίνει ότι δεν έχει εγγύηση αντιπροσωπίας αλλά εγγύηση 1 χρόνο μόνο από το κατάστημα.

Τα προϊόντα έρχονται σε 5 - 15 ημέρες από Αγγλία και πληρώνεις με paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε ελληνικές αγγελίες, τις διαβάζεις για να γελάς ...

Είσαι σίγουρος ότι θες full frame ;

Για crop mirrorless , παίρνεις με τα ίδια χρήματα τη νέα νικον Ζ50 με πλήρες σετ φακών !

 

https://www.e-infin.com/eu/item/4055/nikon_z50_mirrorless_digital_camera_with_16-50mm_+_50-250mm_lenses

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Tasos_gr1 είπε

Καλημέρα.. Θέλω να κάνω αγορά της συγκεκριμένης φωτογραφικής μηχανής sony a7rii.

Την έχω βρει μεταχειρισμένη στα 1300€. Είναι σε άριστη κατάσταση μου λέει.

Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά της και τι θα πρέπει να προσέξω πριν την πάρω..

    Καλησπέρα σας , αν δλδ σας έλεγε κάποιος ότι αξίζει , θα πηγαίνατε να πληρώσετε 1300 ευρώ , υποθέτω μετρητά , απλώς και μόνο με την δήλωση κάποιου μέσα από κάποιο φόρουμ ??? 

   Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την μορφή της απορίας σας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω πως θέλετε να πάρετε το συγκεκριμένο μοντέλο απλά το να δώσετε τόσα λεφτά σε κάποιον που δεν ξέρετε και δεν θα τον δείτε από κοντά δεν θα το συνιστούσα, είχα ακούσει για έναν πωλητή που είχε κάνει και άλλες πωλήσεις και είχε και καλές αξιολογήσεις (που ίσως ήταν ψεύτικες). Αγόρασε από αυτόν κάποιος και εν τέλη του έφαγε τα λεφτά. Καλύτερα να κάνετε paypal, δεν είναι κάτι δύσκολο, υπάρχουν πολλοί οδηγοί για το πως να το κάνετε. Με την Paypal αν κάτι πάει στραβά παίρνετε όλα τα λεφτά σας πίσω. Βέβαια αν δεν είναι πολύ μακριά από εσάς αυτός που θέλετε να αγοράσετε την κάμερα θα μπορούσατε να κάνετε ένα μικρό ταξίδι για να  την δείτε από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ίδια πόλη είμαστε Θεσσαλονίκη.

πες μου τι να κοιτάξω στην κάμερα.

με ζελατινες ειναι λέει, άριστη κατάσταση και εγγύηση από σονυ 1 χρονο ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Tasos_gr1 είπε

Στην ίδια πόλη είμαστε Θεσσαλονίκη.

πες μου τι να κοιτάξω στην κάμερα.

με ζελατινες ειναι λέει, άριστη κατάσταση και εγγύηση από σονυ 1 χρονο ακόμα

Εφόσον θα την δεις από κοντά τότε λογικά είναι οκ σε περίπτωση που γίνει κάτι. Εγώ το είπα από την άποψη του ότι δεν θα τον έβλεπες από κοντά. Όσο στο τι να δεις μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο παρακάτω https://www.dpgr.gr/forum/index.php?topic=44349.0 Δες και αυτό https://www.youtube.com/watch?v=o0Q3JOXZyUo 

Αλλά ίσως είναι και άλλα οπότε δες το λίγο και μόνος σου ή άνοιξε και άλλο θέμα στο forum της insomnia.   

 

Μπορείς να δεις και αυτό https://www.youtube.com/watch?v=BqU1lh1VQIE

Αν και εφόσον μου λες πως τα έχει με ζελατίνες υποθέτω πως σου είπε πως είναι απείραχτη οπότε αυτό μπορείς να το τσεκάρεις αφότου πάρεις την κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για την A7R2 μεταχειρισμένη είναι λιγάκι πολλά τα 1300. Όχι πως έχει κάτι η κάμερα, κι εγώ αυτήν έχω αλλά την πήρα μεταχειρισμένη (refurbished) λίγους μήνες μετά που βγήκε, λίγο πιο κάτω από 2000. Τότε ήταν η ευκαιρία της χρονιάς. Τώρα δεν θα έδινα 1300 αφού το e-infin την έχει πιο κάτω. 

το e-infin είναι αξιόπιστο πάντως και είχα πάρει ακριβά πράγματα από εκεί χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν άνοιξε ο φίλος το θέμα είχε 1600 καινούρια, λίγες μέρες μετά έπεσε. 

Από ότι βλέπω είναι μόνο στη Sony στα 1350 πλέον, ενώ είχε μπει στα 1350 και σε άλλα καταστήματα.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...