Προς το περιεχόμενο

Διαρροή μελανιού ή κάτι άλλο;


infini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα πολυμηχάνημα HP Deskjet 5525 και ανοίγοντας το καπάκι για να αλλάξω μελάνι, όταν μετακινήθηκαν τα μελάνια προς τα αριστερά, είδα οτι τέρμα δεξιά κάτω, (εκεί που "παρκάρουν" τα μελάνια) υπήρχε χύμα μαύρο μελάνι. Είναι φυσιολογικό ή έγινε λόγω πιθανής διαρροής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, infini είπε
Spoiler

Έχω ένα πολυμηχάνημα HP Deskjet 5525 και ανοίγοντας το καπάκι για να αλλάξω μελάνι, όταν μετακινήθηκαν τα μελάνια προς τα αριστερά, είδα οτι τέρμα δεξιά κάτω, (εκεί που "παρκάρουν" τα μελάνια) υπήρχε χύμα μαύρο μελάνι. Είναι φυσιολογικό ή έγινε λόγω πιθανής διαρροής;

δεν είναι φυσιολογικό καθ όσον λερώνει και την εκτυπωση και όχι μόνο  Έχει συμβεί και σε μένα με έναν 840c μετά από επαναγεμισμα   Τα έκανε !!!!!!!! Αλλαξα μελάνι και οκ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

19 ώρες πριν, infini είπε

Έχω ένα πολυμηχάνημα HP Deskjet 5525 και ανοίγοντας το καπάκι για να αλλάξω μελάνι, όταν μετακινήθηκαν τα μελάνια προς τα αριστερά, είδα οτι τέρμα δεξιά κάτω, (εκεί που "παρκάρουν" τα μελάνια) υπήρχε χύμα μαύρο μελάνι. Είναι φυσιολογικό ή έγινε λόγω πιθανής διαρροής;

Ειναι συνηθως απο τους καθαρισμους που κανει αυτοματα. Ειναι λοιπον φυσιολογικο.

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ειπώθηκε είναι από τους καθαρισμούς των κεφαλών. Εκεί κάπου πιθανόν έχει κάτι σαν σφουγγάρι, που κρατάει τα χυμένα μελάνια, μπορεί αν έχει ποτίσει και να χύνονται. Η epson σε κάποιες χιλιάδες εκτυπώσεις μου μπλόκαρε τον L365 μέσω firmware, και πήγε service για να μου αντικαταστήσουν αυτό το πράμα (!) εντός εγγύησης μεν, όταν το ξανακάνει μου είπαν ότι είναι πολύ χαμηλού κόστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...