Προς το περιεχόμενο

Έγχρωμος εκτυπωτής ~500 σελίδες το χρόνο


dimxr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες... Έχω χαθεί λίγο και γι'αυτό θέλω λίγο τα φώτα σας.

Προφανώς και θα ήθελα να ξοδέψω όσο λιγότερα γίνεται στον εκτυπωτή που ψάχνω, αλλά γενικά ψάχνω να βρω το σωστό value.

Ψάχνω έγχρωμο εκτυπωτή για χρήση περίπου 500 σελίδων το χρόνο. Δε με ενδιαφέρει η φωτογραφική ποιότητα, απλά το casual printing - προφανώς.

Αξίζει να πάω σε laser με τέτοια συχνότητα εκτύπωσης ή να πάω σε inkjet; Φοβάμαι αρκετά τους inkjet με όλα αυτά που συμβαίνουν με τα μελανάκια που ξεραίνονται και μετά τρέχεις και δε φτάνεις και σε βάζουν σε εξτρά έξοδα. Και αν έχετε κάποια συγκεκριμένη πρόταση, feel free to share.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H γνωμη μου πηγαινε σε laser. Θα ακουσεις και αλλες γνωμες. Αν το αποφασισεις σε laser, πες.

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, γι'αρχή σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Δεν έχω ακόμη κατασταλάξει αν θα πάρω laser ή όχι... Αλλά κατά προς τα εκεί σκέφτομαι να κινηθώ μιας και γενικά με τους inkjet φοβάμαι ότι λόγω μειωμένης χρήσης μπορεί να βουλώσουν μελανάκια και να πάθουν ζημιά οι κεφαλές κλπ.

Από τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά, ίσως μόνο ένα WiFi θα με ενδιέφερε. Ως εκεί. Έχεις να προτείνεις κάποιο μοντέλο; Όσο πιο οικονομικό γίνεται γιατί η κατάσταση είναι λίγο τραγική οικονομικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν παρεις laser αυτος ειναι μια πολυ καλη επιλογη: Oki C332dn. Ο C332dnw εχει wifi αλλα ειναι πιο ακριβος.
Ειναι ομως ογκωδης.
 

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις laser για τέτοια χρήση.Ή πάρε έναν φτηνό φροντίζοντας να ρίχνεις έστω μια εκτύπωση μια φορά την εβδομάδα για να μην σου ξεραίνονται τα μελάνια,ή αν θες κάτι πιο σοβαρό πάρε έναν ink tank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...