Προς το περιεχόμενο

Πληροφορική


επισκέπτη MariosKalobra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι 19 χρόνων και έχω περάσει στην ΣΜΥΑ (σχολή μονίμων υπαξιωματικών αεροπορίας) στην τεχνική κατεύθυνση. Ήθελα να πάρω ειδικότητα πληροφορικής ή τηλεπικοινωνιών ωστόσο ήμουν άτυχος με αποτέλεσμα να πάρω εντελώς διαφορετική ειδικότητα και να σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τα παρατήσω για να πάω σε κάποια άλλη σχολή που θα μπορώ να σπουδάσω πληροφορική. Παρόλα αυτά φοβάμαι πως αν το κάνω δεν θα καταφέρω να εργαστώ πάνω στον τομέα και θα έχω ταυτόχρονα χάσει μια σίγουρη δουλειά. Ξέρει κανείς τι γίνεται με την αγορά εργασίας στον τομέα αυτό και σαν τι μπορεί να δουλέψει κάποιος που έχει τελειώσει πληροφορική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ζυγίσεις τι προτιμάς:

Μια μόνιμη δουλειά που δεν θα σου αρέσει ενδεχομένως αλλά θα την έχεις για πάντα ή μια εν δυνάμει δουλειά που θα σου αρεσει αλλά δεν θα είσαι σίγουρος ότι θα την έχεις για πάντα.

 

Σκέψου και ξανασκέψου γιατι αφορα το μέλλον σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, MariosKalobra said:

Είμαι 19 χρόνων και έχω περάσει στην ΣΜΥΑ (σχολή μονίμων υπαξιωματικών αεροπορίας) στην τεχνική κατεύθυνση. Ήθελα να πάρω ειδικότητα πληροφορικής ή τηλεπικοινωνιών ωστόσο ήμουν άτυχος με αποτέλεσμα να πάρω εντελώς διαφορετική ειδικότητα και να σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τα παρατήσω για να πάω σε κάποια άλλη σχολή που θα μπορώ να σπουδάσω πληροφορική. Παρόλα αυτά φοβάμαι πως αν το κάνω δεν θα καταφέρω να εργαστώ πάνω στον τομέα και θα έχω ταυτόχρονα χάσει μια σίγουρη δουλειά. Ξέρει κανείς τι γίνεται με την αγορά εργασίας στον τομέα αυτό και σαν τι μπορεί να δουλέψει κάποιος που έχει τελειώσει πληροφορική.

Η ΣΜΥΑ είναι καλή σχολή γενικά, και η εργασία στην ΠΑ δεν είναι άσχημη, με όλα τα συν και τα πλην του συγκεκριμένου τομέα. Ποια είναι η ειδικότητα με την οποία κατέληξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...