Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Lexmark MX317DN


Hamptons

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Έχω έναν lexamark MX317DN, όπως αναφέρω και στον τίτλο. Το πρόβλημα είναι πως αν ανοίξω το μπροστινό πορτάκι του τόνερ και το κλείσω πραγματοποιεί μία εκτύπωση και στην επόμενη κολλάει. Αν το ανοιγοκλείσω πάλι, θα εκτυπώσει κανονικά την 1η σελίδα και στη 2η θα κολλήσει. Έχω προχωρήσει σε αλλαγή του imaging unit και εξακολουθεί να κάνει το ίδιο πράγμα. Επειδή θέλω τουλάχιστον 50 για να το στειλω στη lexmark, αν μπορείτε να βοηθήσετε ή αν αξίζει να δώσω έξτρα χρήματα για να το φτιάξω, παρακαλώ πολύ για τις γνώμες σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες κολλάει εννοείς δεν την εκτυπώνει , ή κολλάει κάπου μέσα στο μηχάνημα η σελίδα , επίσης όταν σταματάει δεν σου βγάζει κάποια ένδειξη ή σφάλμα στην οθόνη, όπως λέει και ο John31 πιθανόν να είναι απο τόνερ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σελίδα παραμένει εγκλωβισμένη μέσα στο μηχάνημα και η ένδειξη στην οθόνη είναι εμπλοκή χαρτιού.

Η στάθμη του τονερ είναι πάνω από 80%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά για να σου βγάζει την πρώτη σελιδα καλά και να κολλάει στην δεύτερη ίσως δεν κάνουν σωστό βήμα τα pick up roller που τραβάει το χαρτί και γιαυτό συνήθως ευθύνεται το solenoid του pick up roller που ορίζει πια στιγμή θα τραβήξει το χαρτί.
Εάν βγάλεις μια-μια τις σελίδες λειτουργεί κανονικά?

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Πέτρος πάντως που είναι ο υπεύθυνος σέρβις της Infolex, είναι πολύ ΟΚ τύπος και θα σου βρεί λύση που θα αξίζει τον κόπο να επισκευαστεί. Lexmark εκτυπωτες ειναι μάλλον το μοναδικό προιόν που έχω επισκευάσει εκτός εγγύησης. Κάνε μία δοκιμή να μιλήσεις μαζί του, πριν αρχισεις να κατσαβιδιάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...