Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η γλυκοξινη του η ντιλαξ πατατες και τα μακναγκετς του τα σπανε

Βεβαια για μενα το καλυτερο φαστφουνταδικο ηταν τα wendys καθε κυριακη πηγαιναμε στην καληθεα που ειχε βολτα με την μανα μου αχ ωραιες εποχες  :fear:

 

απο την στιγμη που ειδα πως φτιαχνονται τα nuggets κοτοπουλου βιομηχανικα δεν τα ξαναεβαλα στο στομα μου.........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο μοναδικος λογος που νομιζω οτι μπορει να αρεσει σε καποιον κατι απο τα mcdonalds ειναι το οτι δεν ξερει καλυτερα. 

 

Και εγω οταν ειχα παει NY ετρωγα στα red lobster και νομιζα πως γαμαγε. Σε 3 ταξιδια πρεπει να εφαγα 10 φορες. Πλεον ουτε απεξω δεν θα πηγαινα.

Το μονο που ισως αξιζει ειναι τα simply berger αλλα ειναι πανακριβα

 

απο την στιγμη που ειδα πως φτιαχνονται τα nuggets κοτοπουλου βιομηχανικα δεν τα ξαναεβαλα στο στομα μου.........

Ναι δεν λεω στην Ευρωπη ευτηχως εχουν ενα οριο στις ΗΠΑ κανουν εγκληματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που ισως αξιζει ειναι τα simply berger αλλα ειναι πανακριβα

 

 

Ναι δεν λεω στην Ευρωπη ευτηχως εχουν ενα οριο στις ΗΠΑ κανουν εγκληματα!

Οχι και στα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι και στα 2

Εχεις κανα καλο μπεργκεραδικο για Αθηνα να προτινεις ?

 

δεν νομιζω, η βιομηχανια ειναι παντου ιδια

Εδω εχουμε πιο αυτηρους νομους δες το food revolution με τον Jaime Oliver και θα καταλαβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκολλα τα στηθια περνατα απο σχαρα και παρτα χοντρο batonnet σχημα με μια σαλατα απο λολες(σαλατα)
μπουτια/φτερα ασ τα για αλλη φορα και περνατα παλι απο σχαρα με μια μπεαρνεζ/barbeque.

Εναλλακτικα στηθος καντο γεμιστο σε τηγανι(χρωμα) κ τελειωμα στον φουρνο 
μπουτια/φτερα με σαλτσα οπως απο πανω απλα περνα τα απο φουρνο μονο
*μπορεις 5-10 πριν τα βγαλεις απο τον φουρνο να τα περασεις μια με μελι

Επισης παρε την καρκασα(κοκκαλα,λαιμος κλπ) αφου βγαλεις τα παντα απο το κοτοπουλο και κανε ενα ζωμο απο την καρκασα κανωντας μια σουπιτσα..
Or search the internet

(all time classic -> φουρνος ,πατατες κλπ + μελι ) *μπορεις να περασεις τις πατατες με μουσταρδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σαλιγκάρια από την λαϊκή. Δεν έχω ξαναμαγειρέψει. Πείτε κάνα τιπ, καμιά ιδέα. Η θείτσα που τα πουλούσε είπε να τα αφήσω ένα βράδυ σε μια σακούλα με αλεύρι, για να φύγει η γλίτσα τους, και την επόμενη μέρα να τα κάνω με κρεμμύδια ξερωγώ. Παίζει αυτό με το αλεύρι; Γενικά τις θείτσες τις ακούω συνήθως, κάτι ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα κάνεις. Τι, εγώ θα τα καθαρίσω; Έλεγα να τα καθαρίζει αυτός που τα τρώει. Για πέντε άτομα μαγειρεύω ρε, φαγανά μάλιστα, 2 κιλά πήρα, πρέπει να είναι τουλάχιστον 100 κομάτια. Φακ.

 

Αντέχουν λες στο ψυγείο να τα μαγειρέψω την Πέμπτη που θα έχω χρόνο; Ζωντανά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...