Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα αρχισω με τα δυο πρωτα.

 

 

 

ετσι οπως τα λες μου φαινεται οτι οντως δεν ηταν ιδανικα τα πραματα. οντως παντως θελει παραπανω μπεικον. την επομενη φορα ακολουθα πιο πιστα την συνταγη,

Εκτός από τα μακαρόνια που έβαλα λιγότερα, τα υπόλοιπα πιστά τα έκανα.

 

Μια χαρά βγήκε όμως, δεν έχω παράπονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/VG-10  αυτο ειναι το ατσαλι του, εσυ λες αυτο http://www.ebay.com/itm/Japanese-Kyoto-Tamahagane-Damascus-Gyuto-Knife-210mm-/230840253621?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35bf26bcb5

 

 

θα σου πω οτι λεω στους φιλους μου: victorinox fibrox! Αρκετα φτηνα, και σκυλια. Ενα chef, ενα πριονοτο αλλα σε pastry (γιατι θα σου ειναι πιο utility), ισως ενα boning/slicing, ενα parer  , αντε και ενα tomato knife 

Tα κεραμεικα δεν μου αρεσουν, εχω δει να σπανε απο κοκκαλα ψαριου! Βγαζει και η victorinox παντως

 

απαντω κ εγω για τα fibrox της victorinox μιας και εχω ενα πληρες σετακι. Σκυλια , ισχυει. Για ξεκινημα ειναι vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις το συροπιασα και αυριο θα γίνει σεισμός!Στο σιρώπι έβαλα και πετιμέζι και η κρέμα είναι με σιμιγδάλι ψιλό-ανθο ριζάλευρου,μαστίχα και ελάχιστο ξύσμα λεμονιού,βούτυρο βέβαια κατσικοπρόβατα και τα μυαλά στα κάγκελα!Πρώτη φορά φτιάχνω και τα 'ψησα σε 3 χρόνους να κεντράρω, το ίδιο και με τα στραγίσματα των βουτύρων.Οπως και να 'χει είναι ο γαλακτομπούρεκος ο Ανίκητος

post-258513-0-14967600-1361591635_thumb.jpg

post-258513-0-91411500-1361591658_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ο λεφτας

 

 

αααχ cristina tosi

 

fufufufufufufufu , δε φτιαχνεται αυτο , αλλα ντααααξ μετρησε.

 

 

για τα μαχαιρια , εγω πηρα ενα προπαρασκευης μικρο , 16 ευρα , solingen που as far as i know ειναι τιμια..(εχουμε και ενα ψωμιου τετοιο αρκετα χρονια και ειναι λες και το πηραμε χθες.)

πηρα και ενα chef απο το cook-shop , 7 ευρα , τωρα θεριζει , μετα δε ξερω , αλλα δεν εχω και πολλες απαιτησεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χτες πηγα για ταπας σε ενα μαγαζι που παω συχνα.

Ειχανε φτιαξει ενα πραγμα με σεσΚουλα, cecina, και tetilla. Γαματο, αλλα το γαματο ηταν ο τροπος που το ειχανε κανει πακετο. Ειχανε παρει τα κοτσανια απο τα σεσΚουλα, και αφου τα ειχανε ζεματησει να μαλακωσουν τα ειχανε βαλει γυρω γυρω απο αυτο, και μετα σε αλευρι αυγο φρυγανια. Αν δεν μου το λεγανε θα νομιζα πως ηταν καποια ζυμη. Τρομερη ιδεα, το σκεφτομουνα μετα για καμια ωρα ποσο γαματο ηταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέμε ξύσμα πορτοκάλι ή λεμόνι, τι διάλο εργαλείο χρησιμοποιούμε; Υπάρχει ειδικό; Έχω έναν πολύ ψιλό τρίφτη, αλλά και πάλι το ξύσμα είναι αρκετά χοντρό και ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...