Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την ειχε ποσταρει η εβα , την ειχα δοκιμασει και ηταν πολυ καλη.

pretty much the same με ο,τι ειπε ο billdanos...

 

αχα, βαριομουν να ψαξω το ποστ μου για να το ξαναβαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ειχα προσφατα μια κουβεντα σχετικα με τον επαγγελματια vs αυτον που μαγειρευει στο σπιτι του. Πρεπει να βρω καποιο που να δειχνει μια service σε εστιατοριο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συνταγη ηταν αυτη:

 

 

 

αλλα επειδη δεν ηθελα να παρω ετοιμο κιμα, πηρα ενα κομματι απο τον ωμο και το αλεσα στο μιξερ.  Ηταν πολυ καλο, και αρκετα πιο βαρυ απο οτι του φαινεται. 

ZAeEJnx.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ψάρι είναι τούτο; Στα ελληνικά.

 

Άσπρο κάτασπρο σαν χιόνι, ΤΑΜΑΜ για κάρβουνο σε λέω! Εγώ θα το πετούσα πάνω στην φουφού χωρίς να το ακουμπήσω καν με το μαχαίρι :-D    Καλλιτέχνης ο μάστορης με το μαχαίρι όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τος 

http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/xchg/SID-5ECFC865-F2AB8A84/lidl_gr/hs.xsl/5282.htm

 

 

ειναι βορειας θαλασσας μονο απο οτι βλεπω τελικα! Καλκανι παντως δεν βρηκα οταν ημουν κατω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είναι σπάνιο το καλκάνι. Στην λαϊκή μας εδώ έχω βρει 1 ή δύο φορές όλο κι όλο, στα τόσα χρόνια. Το καλοκαίρι στας διακοπάς μου στην Νέα Πέραμο βρίσκω συχνότερα, στάνταρ θα αγοράσω 1-2 φορές κάθε καλοκαίρι. Να σου πακετάρω κανένα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψήσου. Η πόρτα είναι ανοιχτή. Για την ακρίβεια, δεν έχω καν πόρτα εκεί που διακοπάρω, ξέφραγο αμπέλι εντελώς. Θα πάμε και στον ροζ μοδεράτορα για γκαϊφέ, κάνει καλό γκαϊφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειώσω ότι, κατόπιν απαίτησης της κοπέλας μου, ξαναέκανα τη μανιταρόσουπα αλλά με μικρές αλλάγές: τα άσπρα μανιτάρια είχαν τελειώσει στο σμ οπότε έβαλα πορτομπέλλο, και από ζωμό άλλαξα την αναλογία: για τη μισή δόση του Καλλίδη (δηλ. 250-300γρ μανιτάρια) έβαλα 1 "φρέσκο" κύβο λαχανικών (αυτόν από τα ψυγεία) και μια κοφτή κουταλιά "νοστιμιά".  Μας άρεσε ακόμη περισσότερο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ηταν μερα του roasted μπροκολιου απο το βιντεακι του τουφ.

 

παρατηρησεις:

για μενα 2 σκελιδες σκορδο ηταν πολυ...πιστευω ηθελε λιγοτερο

επισης , θεωρω οτι ειναι καλυτερο να το πολτοποιηθει και να το ανακατεψεις με το λαδι πρωτα , παρα να το κοψεις σε φετες , ωστε να παει σε ολο το μπροκολο η ιδια ποσοτητα.

και τελος επειδη δεν ειχα το ψωμακι που ελεγε μεσα , ετριψα ψωμι του τοστ , απλα θελει πανω απο 2 λεπτα ωστε να ξεραθει αρκετα και να ειναι τραγανο οταν βγει.

 

αυτα. πολυ καλο, προφανως εγκρινεται.

φωτοζζζζ

 

 

img20130218152509.jpg

 

img20130218152530.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...