Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την τονοσαλατα πως την κανετε συνηθως ;

Τα υλικα η τον τροπο παρασκευης της; Εγω βαζω βραστη πατατα, βραστο καλαμποκι, μαγιονεζα, ελαιολαδο και αυγα. Οταν εχω, βαζω και μαρουλι τυπου λολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υλικα η τον τροπο παρασκευης της; Εγω βαζω βραστη πατατα, βραστο καλαμποκι, μαγιονεζα, ελαιολαδο και αυγα. Οταν εχω, βαζω και μαρουλι τυπου λολα.

 

Αυτο +φρεσκο κρεμμυδακι που του παει τρελα.

Αληθεια υπαρχει κανα σουπερμαρκετ που να εχει πεκαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο +φρεσκο κρεμμυδακι που του παει τρελα.

Αληθεια υπαρχει κανα σουπερμαρκετ που να εχει πεκαν ?

Για το κρεμμυδι, εχω διαβασει πως το λευκο/γλυκο κρεμμυδι παει καλυτερα, αλλα δεν το βρισκω συχνα..

Πεκαν εχω παρει απο καταστηματα με βιολογικα προιοντα και ξηρους καρπους. Υποψην δεν ειναι καθολου φθηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το κρεμμυδι, εχω διαβασει πως το λευκο/γλυκο κρεμμυδι παει καλυτερα, αλλα δεν το βρισκω συχνα..

Πεκαν εχω παρει απο καταστηματα με βιολογικα προιοντα και ξηρους καρπους. Υποψην δεν ειναι καθολου φθηνο.

ξερω οτι ειναι πανακριβο αλλα εφαγα μια ταρτα με πεκαν και θελω να κανω και εγω μια τετοια, και το λευκο κρεμυδι καλλο αααα η μαμα μου εβαζε και ελιες καλαμον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι ειναι πανακριβο αλλα εφαγα μια ταρτα με πεκαν και θελω να κανω και εγω μια τετοια, και το λευκο κρεμυδι καλλο αααα η μαμα μου εβαζε και ελιες καλαμον :)

Και εγω εχω παρει και μου αρεσει πολυ, δεν εχω βρει σε προσιτη τιμη ομως Δυστηχως. Θα βαλω ενα δεντρο στο τελος για να εχω οσα χρειαζομαι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω παρει και μου αρεσει πολυ, δεν εχω βρει σε προσιτη τιμη ομως Δυστηχως. Θα βαλω ενα δεντρο στο τελος για να εχω οσα χρειαζομαι!

υπαρχουν πολλα βιντεο αν θες στο νετ, θημασε τιμη που ειχαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει καιρος που πηρα, αλλα ηταν αισθητα πανω απο 10€. Ελληνικο βρηκα μια φορα, σε παρομοια τιμη με το εισαγωμενο. Η καλυτερη φαση ειναι μπας βρεις κανα ψευτογνωστο παραγωγο και στο δωσει σε λογικη τιμη. Αν βρεις τιποτα πες και σε εμας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα θες να την κανεις για μαγαζι μια γρηγορη συνταγη θελω και καλη

Μια εκδοχή είναι : Μαρούλι, κρεμμυδάκι φρέσκο, ντομάτα, αγγούρι ,πιπεριά, ελιές καλαμών, καλαμπόκι, τόνος και παξιμαδάκια στην άκρη γύρω γύρω στο πιάτο. Στο κουβερ του πας μπαλσάμικο αντι για το απλό ξύδι. Πολύ νόστιμη και εμφανίσιμη  .

 

Στο μαγαζί που δούλευα την κάναμε όπως την χωριάτικη απλά στο τέλος αντί για φέτα βάζαμε τόνο και καλαμπόκι.Ποτέ μου δεν την χώνεψα αυτήν εκδοχή.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εκδοχή είναι : Μαρούλι, κρεμμυδάκι φρέσκο, ντομάτα, αγγούρι ,πιπεριά, ελιές καλαμών, καλαμπόκι, τόνος και παξιμαδάκια στην άκρη γύρω γύρω στο πιάτο. Στο κουβερ του πας μπαλσάμικο αντι για το απλό ξύδι. Πολύ νόστιμη και εμφανίσιμη  .

 

Στο μαγαζί που δούλευα την κάναμε όπως την χωριάτικη απλά στο τέλος αντί για φέτα βάζαμε τόνο και καλαμπόκι.Ποτέ μου δεν την χώνεψα αυτήν εκδοχή.  :-(

και εμεις ετσι την κανουμε σαν αγγουρο ντοματα και βαζουμε απο πανω τονο και στα πλαγια μαγιονεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pecans.. Θέλω κι εγώ τέτοια τάρτα!  :mellow: Σε super market δεν έχω βρει ποτέ. Ούτε και online που έψαχνα ένα φεγγάρι βρήκα κάτι να μου γεμίσει το μάτι. Η λύση είναι να βρεις προμηθευτή ξηρών καρπών και να σου φέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι μαλλον γιατι μεγαλωσα πλεον τρωω και πραγματα που παλια ποτε δεν θα ετρωγα ενα απο αυτο ειναι και το μπλε τυρι πηρα απο περιεργεια ενα μπεργκερ με μπλε τυρι και μου αρεσε αρκετα οποτε πηγα στο σουπερ και πηρα danablu castello το οποιο μου φανηκε αρκετυα καλο και φθηνο αλλα δεν ξερω αν ειναι και "ποιοτικο¨ θημαμε οτι αυτου του τυπου τα τυρια ηταν πανακριβα λαθος θημαμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι μαλλον γιατι μεγαλωσα πλεον τρωω και πραγματα που παλια ποτε δεν θα ετρωγα ενα απο αυτο ειναι και το μπλε τυρι πηρα απο περιεργεια ενα μπεργκερ με μπλε τυρι και μου αρεσε αρκετα οποτε πηγα στο σουπερ και πηρα danablu castello το οποιο μου φανηκε αρκετυα καλο και φθηνο αλλα δεν ξερω αν ειναι και "ποιοτικο¨ θημαμε οτι αυτου του τυπου τα τυρια ηταν πανακριβα λαθος θημαμε ?

Είναι όπως το αντίστοιχο με την φέτα που κάνει 7-9 ευρώ και το λευκό τυρί που κάνει 3-4 ευρώ. Αν πάρεις το ποπ ροκφορ θα το χρυσοπληρώσεις. Αν πάρει το "αντίγραφο" μπλε τυρί θα είναι πιο φτηνό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...