Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι το πιο ευκολο πραγμα στο κοσμο αυτο..

κρεμα γαλακτος είτε γαλα + porridge σε κατσαρολακι και ανακατεμα να μην πιασει.. οι νιφαδες απορροφουν γάματα.. δεν χρειαζεσαι και τρελο reduction.. 
Αμα γινεται πιο νερουλο ασ'το κι αλλο μεχρι να δέσει. Υπολογισε οτι οταν το αφησεις θα πεσει η θερμοκρασια του και θα σφιξει ακομα λιγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Xμ , αλλο porridge δλδ και αλλο Link.png Site: το quaker/νιφαδες βρομης ?

 

παρολαυτα οσο περιεργο και αν ακουγεται , μιας και μου φαινεται και εμενα περιεργο , οσο κρυωνει γινεται λιγοτερο σφιχτο.

δλδ μολις το βγαλω απο το κατσαρολακι θα ειναι λιγο πιο σφιχτο απ οτι 5 λεπτα μετα...

 

μιπως κανω μαλακια στην αναλογια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σου πω οτι δεν ξερω απο chutney?! Κατι σαν τσιμιτσουρι κανω πολυ συχνα,

Σαλτσα μηλου δοκιμασες?

Ναι έχω δοκιμάσει και με χοιρινό είναι καταπληκτικό....πριν κάνα 2μηνο που επισκέφτηκα την αδερφή μου στο Bristol βγήκαμε για φαγητό και δοκίμασα για πρώτη φορά chutney με κοτόπουλο....από τότε μου καρφώθηκε η γεύση :-)....

τσιμιτσούρι?...never heard...για κάνε μια ανάλυση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω την γνωμη σας για ενα πιατο καλο και φανταχτερο για μια καλη περισταση.εχω γνωσεις οποτε μην κολισετε στο επιπεδο συνταγης.θα προτημουσα βασικο στοιχειο κρεας.ευχαριστ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προτείνετέ μου καμιά καλή σάλτσα για ρύζι αν γίνεται. Δεν θέλω να είναι και πολύ λιπαρή αλλά να γίνεται και με όσο το δυνατόν λιγότερα υλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είναι μέρες που θέλω να φάω κάτι εύκολο γρήγορο, (οικονομικό), χωρίς προετοιμασία υλικών κτλ, τρώω μακαρόνια άσπρα, με λίγο τυρί από πάνω. Ή βάζω μια κόκκινη σάλτσα έτοιμη, αλλά δεν με ενθουσιάζει.

 

Αλλά κάπου διάβασα για μακαρόνια με κρεμμύδια. Στο γκουγκλ όλες οι συνταγές που βρήκα γράφουν για πολλά υλικά + κρέμα γάλακτος η οποία δεν παίζει. Υπαρχει κανας τρόπος να συνδυαστούν τα μακαρόνια με κρεμμύδια χωρίς περιττά έξοδα και σκεύη; Έχω τα κρεμμύδια, σκόρδο, λάδι ξύδι. Κάνω τίποτα; Απώς να σπάσει η μονοτονία του άσπρου μακαρονιού θέλω.

 

Εναλλακτικά πείτε καμιά απλή ιδέα


Με μέλι γίνεται τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν , ψιλό κόβεις την ντομάτα και τριβεις τη φέτα και βάζεις απλά τα μακαρόνια.

Σαν μακαρόνια με light χωριατικη.

Αντί να ριξεις απλό τυρί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαλατα με λαχανικα και φακες...Την δοκιμασα χθες και μου αρεσε τοσο που θα την ξαναφτιαξω σημερα...

 

https://www.sintagespareas.gr/sintages/fakes-salata-iperoxi.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...