Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο μου κανε εντυπωση κ μενα οτι το Αλτις επαιζε πολυ στην εκπομπη.2 φορες που εχω δει μεχρι τωρα την πρωτη με τον Λαγο με τα αβγα που ειπα παραπανω κ σημερα δεν υπηρχε στο πλατο ουτε μπουκαλακι με λαδι,μονο βιταμ σε ολα.

 

Μπορει κ να τυχε αλλα ειδικα τα τηγανιτα αβγα σε βιταμ μου κατσαν πολυ ασχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, τα αβγα δεν ανεβαζουν τη χοληστερινη, οσο τα κορεσμενα λιπαρα.

Μιλουσα για ολες αυτες τις συνταγες.

http://chriskresser.com/the-diet-heart-myth-cholesterol-and-saturated-fat-are-not-the-enemy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν το διαβασα, αλλα απο την επικεφαλιδα μονο αν ο τυπος νομιζει οτι τα κορεσμενα λιπαρα δεν αποτελουν προβλημα ή μουρλος ειναι ή -το πιθανοτερο- εξυπηρετει συμφεροντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, που να ειχε και links απο ερευνες μεσα στο αρθρο του, μαλλον εξυπηρετει συμφεροντα. Ας φαμε μακαρονια ψωμι και ζαχαρη που κανουν καλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, που να ειχε και links απο ερευνες μεσα στο αρθρο του, μαλλον εξυπηρετει συμφεροντα. Ας φαμε μακαρονια ψωμι και ζαχαρη που κανουν καλο.

 

Nαι φιλε, δε ξερουν τοσοι χιλιαδες γιατροι χρονια τωρα, ξερει αυτος ο φλωρος που θα αλλαξει ολο το συμπαν...

 

Οτι σε λευκο(μακαρονια, ψωμι, ζαχαρη) πρεπει να φυγει απο την διατροφη οποιου θελει να ειναι υγιης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σοβαρα φιλε προτεινεις στο κοσμο να πλακωθει στα κορεσμενα λιπαρα γιατι ειναι ακινδυνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
 

 

Δεν αξιζει το κοπο να διαβαζεις κατεβατα κατω απο γελοιους τιτλους.

Πεσμου εσυ τι λεει, που το διαβασες.

Seriously?

Δεν διαβαζεις καν τον αντιλογο, και περιμενεις να κανεις σοβαρη συζητηση?

Γελοιοι τυποι, χωρις να ξερεις καν τι εχουν γραψει?

 

Μπορει να εχουν αδικο, αλλα απο την στιγμη που 99% δεν εισαι κανενας ειδικος επι του θεματος, οπως αλλωστε ουτε εμεις, καλο θα ηταν να διαβαζες τουλαχιστον πριν απορριψεις κατι.

Υποψιν καποια στιγμη στο παρελθον βγηκαν κατι γελοιοι τυποι και ειπαν οτι το καπνισμα κανει κακο και οχι καλο στην υγεια, οπως διαφημιζαν τοτε.

 

Και γενικοτερα, εισαι στο ιντερνετ. Ολη η γνωση σου δινεται απλοχερα. Μην ζητας μεχρι και περιληψη, σαν κακομαθημενο παιδακι, προκειμενου να διαμορφωσεις αποψη.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αν σου υποδεικνυαν λινκς που να λενε οτι η γη ειναι επιπεδη θα τα διαβαζες για να λαβεις απλοχερη γνωση?

Αλλωστε, οπως ειπες, στο ιντερνετ εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα ανακάλυψα οτι το ροφημα σοκολάτας με σοκολάτα αντι για σκονη ειναι κλασεις ανώτερο, και εχω φτιαξει σπίτι καποιες φορές. Βγαινει μια χαρά, αλλα εχει καποια μικροθεματάκια που ισως ξερετε να μου πειτε τι κανω λαθος.

 

Βαζω 50gr κουβερτούρας στα 200ml πάνω κάτω (νερό ή γάλα αναλογα). Οταν σιγοβράζει στο μπρικι, ριχνω λιγο λιγο(10-15gr την φορα περιπου) και ανακατευω συνεχώς μέχρι να λιωσει και να βαλω το επόμενο κομματακι. 

 

Την μια και μοναδική φορά που το εκανα με γάλα ειχε σβολιάσει αρκετά. Με νερό δεν συμβαινει αυτό, αλλα και πάλι υπάρχουν καποια κομματακια μεσα που δεν τα νιωθεις ιδιαίτερα οταν πινεις, αλλα φαινονται στο τοιχωμα της κουπας.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...