Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Πολλα τα λεφτα για καποιον που εχει 2080ΤΙ  να δωσει σχεδον 1000 για 25% παραπανω fps , αγοραζει PS5 και series X μαζι

Και έχει χειρότερα fps από την 2080Ti..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Herald είπε

Fanboy και ο Steve από το hwunboxed. Καλύτερα λέει να συνδιάσεις τον 3600 με μια 3070 παρά με 3080. Ποιός να το λέγε

  Απόκρυψη περιεχομένων

εγώ βλέπω να λέει ότι αν έχεις 3600 και δεν έχεις 4k monitor καλύτερα να πάρεις 3070 και monitor παρά 3080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Ωραίος 

άρα OC vs OC κάπου 30-35% όπως το περίμενα βασικά. 

Οπότε η 3080 θα είναι κάπου 20-25% από την 2080ti

Καλά η ti του Νίκου είναι και golden.με άλλες η διαφορά είναι μεγαλύτερη 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Herald είπε

Fanboy και ο Steve από το hwunboxed. Καλύτερα λέει να συνδιάσεις τον 3600 με μια 3070 παρά με 3080. Ποιός να το λέγε

  Απόκρυψη περιεχομένων

Τα αποτελέσματα τα είδες ; Σε 4κ δεν έχει καμία διαφορά. Προφανώς όταν χτίζεις νέο pc δεν στέκει να δώσεις 1000 ευρώ για κάρτα και λιγότερο από 200 για cpu αλλά αν έχεις ήδη τον 3600 μια χαρά αξιοποιείται η 3080. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λέμε το launch είναι αστείο για να μη πω ότι αγγίζει τα όρια της γελοιότητας. Έχω αγοράσει από 17/9 18:26 από notebooksbilliger.de, TUF 3080 OC. Ήταν σε status pre-order. Κοντεύει να κλείσει μήνας και δεν έχω καμία ενημέρωση για το πότε θα παραλάβω.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Τα αποτελέσματα τα είδες ; Σε 4κ δεν έχει καμία διαφορά. Προφανώς όταν χτίζεις νέο pc δεν στέκει να δώσεις 1000 ευρώ για κάρτα και λιγότερο από 200 για cpu αλλά αν έχεις ήδη τον 3600 μια χαρά αξιοποιείται η 3080. 

Ναι αλλα για 1440p λέγαμε τότε, και πρότεινα στο παίδι να περιμένει για την 3070. Έγινε φαρ ουέστ εδώ. Τώρα το λέει και ο steve οπότε κομπλέ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Ναι αλλα για 1440p λέγαμε τότε, και πρότεινα στο παίδι να περιμένει για την 3070. Έγινε φαρ ουέστ εδώ. Τώρα το λέει και ο steve οπότε κομπλέ :P 

Στο 11:40 όμως που σκόπιμα άφησες έξω αλλά λέει . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, malakudi said:

Ότι και να λέμε το launch είναι αστείο για να μη πω ότι αγγίζει τα όρια της γελοιότητας. Έχω αγοράσει από 17/9 18:26 από notebooksbilliger.de, TUF 3080 OC. Ήταν σε status pre-order. Κοντεύει να κλείσει μήνας και δεν έχω καμία ενημέρωση για το πότε θα παραλάβω.

Ούτε εγω ήξερα απλά έτυχε και τελικά παρέλαβα. Από ότι έχω καταλάβει από ξένα fora, Twitter και Facebook pages η ζήτηση για τις TUF ήταν τεράστια ενώ Gigabyte έγιναν πολύ λιγότερες preordered. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Στο 11:40 όμως που σκόπιμα άφησες έξω αλλά λέει . 

Aν θες να μου εξηγήσεις πως ακριβώς γίνεται να το άφησα σκόπιμα εξώ θα σου απαντήσω και σε αυτό που λέει. δηλαδή να έβαζα το ίδιο video 2 φορές ας πούμε? 

 

Τα νούμερα τα είδες? Έχει 3950 - 10900 σε στοκ (και οι μνήμες), και σύμφωνα με τα νούμερα σε 4k ρίχνουν μπουκάλι σε 1440p. Άρα ο 3600 κλοκαρισμένος στα τέρματα είναι πίσω από τα άλλα 2 CPU τα οποία ήδη ρίχνουν μπουκάλι. Και τον θεωρείς καλή επιλογή για την 3080 σε 1440p? 

YΓ1. Δεν πιάνω τα ακραία που είναι 50 fps η διαφορά...

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Aν θες να μου εξηγήσεις πως ακριβώς γίνεται να το άφησα σκόπιμα εξώ θα σου απαντήσω και σε αυτό που λέει. δηλαδή να έβαζα το ίδιο video 2 φορές ας πούμε? 

Τα νούμερα τα είδες? Έχει 3950 - 10900 σε στοκ (και οι μνήμες), και σύμφωνα με τα νούμερα σε 4k ρίχνουν μπουκάλι σε 1440p. Άρα ο 3600 κλοκαρισμένος στα τέρματα είναι πίσω από τα άλλα 2 CPU τα οποία ήδη ρίχνουν μπουκάλι. Και τον θεωρείς καλή επιλογή για την 3080 σε 1440p? 

Φυσικά , μπουκάλι πάντα θα υπάρχει από κάτι . Επίσης τα νέα παιχνίδια θα είναι πιο βαριά άρα αμέσως μειώνεται και το bottleneck .Στα παιχνίδια που έμενε αρκετά πίσω όπως το metro το ray tracing ήταν κλεστο , το μεγαλύτερο feature της νέας σειράς δηλαδή . Μια χαρά αξιοποιείται η 3080 με τον 3600 . Εκτός αν μια κάρτα την παίρνεις μόνο για να παίζεις παλιά παιχνίδια . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...