Προς το περιεχόμενο

Ecdl, Softone ή κάποιο άλλο σεμινάριο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ecdl, Softone ή κάποιο άλλο σεμινάριο;

Με ποιο θα έχω περισσότερες πιθανότητες να βρω δουλειά; 

Να σημειώσω εδώ ότι έχω τελειώσει πληροφορική επομένως γνώσεις σχετικά με υπολογιστές εχω. Απλά θέλω να τις εξειδικευσω όσο μπορώ. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2019 στις 11:24 ΜΜ, Ντίνα_2019 είπε

Ecdl, Softone ή κάποιο άλλο σεμινάριο;

Με ποιο θα έχω περισσότερες πιθανότητες να βρω δουλειά; 

Να σημειώσω εδώ ότι έχω τελειώσει πληροφορική επομένως γνώσεις σχετικά με υπολογιστές εχω. Απλά θέλω να τις εξειδικευσω όσο μπορώ. 

Δε θέλω να σε προσβάλω αλλά με αυτά που διαβάζω....... έχεις τελειώσει πληροφορική και αναρωτιέσαι αν πρέπει να ασχοληθείς με το ecdl?

Ποιες είναι οι γνώσεις που έχεις στην πληροφορική; ΙΕΚ τελείωσες;

Μπορείς να φτιάξεις κάποια ιστοσελίδα;

Να προγραμματίζεις σε κάποια γλώσσα; (php, java....), ? Να χειρίζεσαι καλά πχ το photoshop?

Γράψε μας σε τι είσαι καλή ή σχετικά καλή ώστε αυτοί που ξέρουν κάποια πράγματα παραπάνω να σου πούνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/11/2019 στις 9:16 ΜΜ, Γιαούρτι είπε

Δε θέλω να σε προσβάλω αλλά με αυτά που διαβάζω....... έχεις τελειώσει πληροφορική και αναρωτιέσαι αν πρέπει να ασχοληθείς με το ecdl?

Ποιες είναι οι γνώσεις που έχεις στην πληροφορική; ΙΕΚ τελείωσες;

Μπορείς να φτιάξεις κάποια ιστοσελίδα;

Να προγραμματίζεις σε κάποια γλώσσα; (php, java....), ? Να χειρίζεσαι καλά πχ το photoshop?

Γράψε μας σε τι είσαι καλή ή σχετικά καλή ώστε αυτοί που ξέρουν κάποια πράγματα παραπάνω να σου πούνε.

Έχεις δίκιο. Δε διαφωνώ. Έστω ότι κάποιος ξεκινάει από το μηδέν. Ποιο από τα δύο προγράμματα είναι πιο χρήσιμο στην αγορά εργασίας; 

Επεξ/σία από Ντίνα_2019
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το  ECDL δεν είναι πρόγραμμα, είναι πιστοποίηση. Και απ' όσο γνωρίζω όσοι έχουν τελειώσει ΤΕΙ/ΑΕΙ πληροφορικής, δε χρειάζονται πιστοποίηση και όσοι έχουν  τελειώσει ΙΕΚ παίρνουν πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ για να έχει κάποιο αντίκρισμα και η βεβαίωση του ΙΕΚ στην αγορά εργασίας, οπότε πάλι δε χρειάζονται ECDL.

Softone ποιό πρόγραμμα σ ενδιαφέρει; Έχει CRM, ERP, λογιστικές εφαρμογές...

Τι "πληροφορική" έχεις τελειώσει και δε τα γνωρίζεις αυτά;

Όταν κάποιος ξεκινάει από το μηδέν συνήθως μαθαίνει το πακέτο του MSOffice, βασικές λειτουργίες των windows δηλαδή, χρήση internetκαι φυσικά word, excel κλπ. Μετά προχωράει και στα υπόλοιπα. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...