Προς το περιεχόμενο

Τα πρώτα renders για το επόμενης γενιάς iPhone


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, stafaf είπε

Ότι θα διάβαζα στο insomnia ότι υπάρχει συνφορουμίτης με 2 συκώτια...

Φίλος, χαραμίζεσαι εδώ μέσα. 

Εσυ που διαβασες οτι εχω 2? Το ενα μου συκωτι λεω, δεν λεω τα δυο μου συκωτια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Rockdye είπε

Το Notch θα το κρατάει όσο θέλει η πρόσοψη της να ξεχωρίζει από αλλες εταιρειες. Βλέπεις iPhone και το καταλαβαίνεις αμέσως. Κλασική κίνηση marketing της εταιρείας.  Επισης τα επόμενα θα είναι πολύ πιο ακριβά. Βλέπω το 11pro να πουλάει ακόμη περισσότερο του χρόνου. 

Το ότι πιστεύεις ότι κρατάει το notch "για να ξεχωρίζει από τις άλλες εταιρίες" και όχι γιατί ας πούμε χρειάζεται χώρο για να στεγάσει τα υποσυστήματα που χρειάζονται για το face id, φαντάζομαι δε σου πέρασε από το μυαλό. 

apple_truedepth.png

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4 είναι το πιο όμορφο iPhone ever. 

Σε αυτά τα renders κάτι δε μου κάθεται καλά όπως το βλέπω με το notch και τις κάμερες από πίσω. Και μοιάζει πολύ χοντροκομμένο επίσης. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Eίπε ο asdfaster που το 2010 ειχε κάποιο πλαστικό Android που κολλούσε σαν τη μύγα μες το γαλα...

 Αλλά ακόμα και έτσι μεγάλε το 4αρι δουλεύει ακόμα ...

χαχααχα πλακα κάνω αλλα το πρώτο μου android όχι μονο κόλλαγε. Αλλα κόλλαγαν και τα επόμενα που αγόραζα κάθε χρόνο. Μέχρι και το 2016 ότι android είχα ακόμα και root που τα ειχα με aosp roms πάντα είχαν μικρά lags. Eγώ είμαι fan τον note τις samsung μου διαφεύγει μονο το note 7. Αλλα έχω το iphone 5s και το 8 και το X. Όλα είναι και εμενα μια χαρά και τα εχω ακομα. Αν εξαιρέσουμε τα lg που τα έχω όλα με bootloop και blue screen. Πάντα μου άρεσαν τα παλιά iphones και τα νέα για κάποιο λόγο δεν μου αρέσουν για αυτό και δεν περνώ πια. Αλλα με note 9 είμαι σαν βασικό. Και με αυτό θα μείνω ως το note 11. 

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, stafaf είπε

Το ότι πιστεύεις ότι κρατάει το notch "για να ξεχωρίζει από τις άλλες εταιρίες" και όχι γιατί ας πούμε χρειάζεται χώρο για να στεγάσει τα υποσυστήματα που χρειάζονται για το face id, φαντάζομαι δε σου πέρασε από το μυαλό. 

apple_truedepth.png

Καλά καλά αυτά τα ξέρουμε μια χαρά μπορούν να περιορίσουν το notch αλλά δεν πρόκειται να το κάνουν ακόμα και πολύ καλά κάνουν. Όταν βλέπεις ένα ad με οθόνη κινητού ξέρεις ποτέ βλέπεις ένα iPhone (έστω και αν το κράζεις) και αν βλέπεις ένα Android ψάχνεσαι πιο μοντέλο είναι. Αν εσένα δεν σου περνάει από το μυαλό τότε καλό θα είναι να παρακολουθήσεις λίγο περισσότερο την εταιρεία. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι ο τελικός σχεδιασμός θα είναι αυτός. Εάν όντως είναι κάπως έτσι, τότε η νέα σειρά iPhone είναι ήδη σχεδιαστικά παρωχημένη άσχετο που θα ξεπουλήσει. Το Face ID ανεβάζει το κόστος άνευ λόγου, καθώς οι υπάρχουσας τεχνολογίας φθηνότεροι αισθητήρες δαχτυλικών αποτυπωμάτων οθόνης, έχουν γίνει ήδη πολύ γρήγοροι μέσω ενημερώσεων. Υποθέτω οι νέας τεχνολογίας θα είναι ακόμη καλύτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panathatube είπε

Δε νομίζω ότι ο τελικός σχεδιασμός θα είναι αυτός. Εάν όντως είναι κάπως έτσι, τότε η νέα σειρά iPhone είναι ήδη σχεδιαστικά παρωχημένη άσχετο που θα ξεπουλήσει. Το Face ID ανεβάζει το κόστος άνευ λόγου, καθώς οι υπάρχουσας τεχνολογίας φθηνότεροι αισθητήρες δαχτυλικών αποτυπωμάτων οθόνης, έχουν γίνει ήδη πολύ γρήγοροι μέσω ενημερώσεων. Υποθέτω οι νέας τεχνολογίας θα είναι ακόμη καλύτεροι.

Δεν αλλάζω το Face ID με καμία από τις υφιστάμενες τεχνολογίες. Κ μόνο που αρκεί να πατήσω ένα πλευρικό κουμπί για να ολοκληρώσω τις συναλλαγές μου είναι must. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το γεγονός ότι θα αυξηθεί και άλλο η τιμή της ναυαρχίδας της apple , το μόνο σχόλιο που θέλω να κάνω είναι ότι το 2011 με μισθό 800 ευρώ που έπαιρνα ,μου ήταν πολλά τα 500€ που ζητούσε για το iPhone της εποχής .τωρα φτάσαμε στα 1000++ με μισθό 500 . Και αυξάνουν κι άλλο οι τιμές ,και εμείς αγοράζουμε ..είναι απίστευτη η ψυχολογία του καταναλωτή .

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...