Προς το περιεχόμενο

φωτογραφικός εξοπλισμός


mariaxip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ερώτηση!!! Χρειάζομαι φόντο και φώτα για φωτογραφικό εξοπλισμό που θα έχω στην ουσία στο γραφείο για να μπορεί να έρχεται ο φωτογράφος εκεί και να φωτογραφίζουμε τα νέα μας ρούχα. Θέλω ενα ήσυχο αλλά οχι λευκό φόντο.(υπάρχουν πολλά λευκά ρούχα) Τι εξοπλισμό θα μου προτείνατε και απο που θα τον προμηθευτώ? Θενξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για φόντο , χρώματα, και τρόπο στήριξης δες εδώ.

Υπάρχουν πολλά υλικά και διαφορετικοί τρόποι υλοποίησης. Δες τι ταιριάζει στον χώρο σου αλλά και στον τρόπο που θα φωτογραφηθούν  τα ρούχα. Όρθια (σε κρεμάστρα ή φορεμένα σε mannequin κλπ) ή ακουμπισμένα.......

Για φώτα μπορείς να πάρεις επίσης κάποιες ιδέες από εκεί αλλά´ πιστεύω ότι η τελευταία λέξη και πιθανότατα η επιλογή θα πρέπει να είναι του φωτογράφου ανάλογα με το πως έχει αποφασίσει  να φωτογραφήσει αλλά και τον δικό του εξοπλισμό (slave triggers κλπ). 

Επεξ/σία από Jiakometi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Βασικά τα ρούχα θα είναι φορεμένα απο μοντέλο και κάποια μπορεί να φωτογραφίζονται και ακουμπισμένα. Θα μπω να δω. Και πάλι ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λευκά ρούχα (μια και το ανέφερες) ένα γκρι φόντο θα τα αναδείξει. 
Επίσης και για τα άλλα χρώματα ένα μπεζ φόντο (και όχι λευκό ) θα τα αναδείξει καλύτερα και θα προβληματίσει  λιγότερο τον φωτογράφο ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...