Προς το περιεχόμενο

Προγραμμα για τιμολογια


Alex-V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Φιλος μου ετοιμαζεται να ανοιξει συνεργειο για μοτοσυκλετες, αλυσοπριονα, ποδηλατα κτλ κτλ.

Εχει παρατημενον εναν athlon 2600+, 768mb ram, 40αρη σκληρο και μια agp nvidia 128mb vram. Κλαιτε ξερω 😛

Σκεφτηκα λοιπον, μιας και το θελει μονο για κανενα YouTube για μουσικη και για τιμολογια (δεν μου ξεκαθαρισε), να τον σουλουπωσω, να του πεταξω ενα lubuntu LTS επανω και να ειναι και καλλυμενος απο θεμα εφοριας.

πρωτον, πως σας ακουγεται?

δευτερον, υπαρχει καποιο δωρεαν προγραμμα για τιμολογια? Δεν μου διευκρινησε ακριβως. Λογικα να εκτυπωνει, πελατολογιο κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε ειχα κανει δουλεια με αυτο.Θελει ομως πολλη παραμετροποιηση για να φτασει στα μετρα του καθενος..και οταν λεω πολλη...δεν βαζει ο νους σου...ΠΟΛΛΗ....

Νομιζω εχει υποστηριξη και για λινουξ.Στο archlinux το βλεπω πακεταρισμενο στο AUR εδω περα.Δεν εχω πληρη εικονα αυτων των προγραμματων...ισως υπαρχει και κατι αλλο πιο απλο..γιατι το συγκεκριμενο εχει πολλα modules...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mphxths σε ευχαριστω. Ωχ τρεχα γυρευε δηλαδη θα μου βγαλει την πιστη να του το φερω οπως πρεπει και ΑΝ φυσικα το καταφερω.

Να παρει καλυτερα εναν refurbished λες με ετοιμα 10αρια επανω και να ψαχτει με κανενα προγραμμα εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex-V είπε

Mphxths σε ευχαριστω. Ωχ τρεχα γυρευε δηλαδη θα μου βγαλει την πιστη να του το φερω οπως πρεπει και ΑΝ φυσικα το καταφερω.

Να παρει καλυτερα εναν refurbished λες με ετοιμα 10αρια επανω και να ψαχτει με κανενα προγραμμα εκει?

Ε κοιτα το πισι που εγραψες παραπανω , παρα ειναι σαπιο..οτιδηποτε καλυτερο μπορει να παρει καλο θα ναι.Απο κει και περα σιγουρα σε windows θα υπαρχουν καλυτερες και περισσοτερες επιλογες σε τετοια προγραμματα....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστω. Θελω αλλη μια βοηθεια.

Εχω την lubuntu 18.04 32αρα. Μπαινω με live, επιλεγω διαμερισματα γλωσσες μπλα μπλα και παταω να κανει εγκατασταση.

Καπουτ, τιποτα. Μου κρασαρει το GUI. Δεν ξεκιναει δηλαδη να κανει αντιγραφη τα αρχεια του συστηματος. Σβηνει το installer GUI και απλα φαινεται το wallpaper. Τιποτε αλλο

Επεξ/σία από Alex-V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Alex-V είπε

Σας ευχαριστω. Θελω αλλη μια βοηθεια.

Εχω την lubuntu 18.04 32αρα. Μπαινω με live, επιλεγω διαμερισματα γλωσσες μπλα μπλα και παταω να κανει εγκατασταση.

Καπουτ, τιποτα. Μου κρασαρει το GUI. Δεν ξεκιναει δηλαδη να κανει αντιγραφη τα αρχεια του συστηματος. Σβηνει το installer GUI και απλα φαινεται το wallpaper. Τιποτε αλλο

Μηπως ο δισκος την εχει ακουσει ? Πολλα μπορει να συμβαινουν...ο,τι και να σου πουμε..εικασιες...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mphxths είπε

Μηπως ο δισκος την εχει ακουσει ? Πολλα μπορει να συμβαινουν...ο,τι και να σου πουμε..εικασιες...

ειναι 100% καθαρος συμφωνα με το sentinel. Την 16.04 την περασε κανονικοτατα. Who knows. Θα το αφησω με αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Alex-V είπε

Σας ευχαριστω. Θελω αλλη μια βοηθεια.

Εχω την lubuntu 18.04 32αρα. Μπαινω με live, επιλεγω διαμερισματα γλωσσες μπλα μπλα και παταω να κανει εγκατασταση.

Καπουτ, τιποτα. Μου κρασαρει το GUI. Δεν ξεκιναει δηλαδη να κανει αντιγραφη τα αρχεια του συστηματος. Σβηνει το installer GUI και απλα φαινεται το wallpaper. Τιποτε αλλο

Και σε μένα καναδυό φορες μου έχει τύχει αυτό όταν προσπαθούσα να  περάσω ubuntu-ειδή έχοντας εξαρχής το ελληνικό μενού κατά την εγκατάσταση.

Δοκίμασε να κάνεις την εγκατάσταση στα αγγλικά και μετά να περάσεις το ελληνικό layout για τα μενού κλπ (δε μιλάω για τη γλώσσα γραφής στο πληκτρολόγιο,  αυτή την επιλέγεις κανονικά στο τριτο τέταρτο βήμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 28/10/2019 at 21:35, mphxths said:

Καποτε ειχα κανει δουλεια με αυτο.Θελει ομως πολλη παραμετροποιηση για να φτασει στα μετρα του καθενος..και οταν λεω πολλη...δεν βαζει ο νους σου...ΠΟΛΛΗ....

Νομιζω εχει υποστηριξη και για λινουξ.Στο archlinux το βλεπω πακεταρισμενο στο AUR εδω περα.Δεν εχω πληρη εικονα αυτων των προγραμματων...ισως υπαρχει και κατι αλλο πιο απλο..γιατι το συγκεκριμενο εχει πολλα modules...

Το odoo είναι generic ERP software. Για το φίλο σου είναι 100% overkill, εκτός και αν σκοπεύει να πληρώσει για support. Πρακτικά βάλτου ένα windows machine να τελειώνει.

Επεξ/σία από pmav99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...