Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, efiwojs είπε

Μα δεν μπορω να κανω την θητεια, εχω ψυχικα θεματα

Στο ινσόμνια δεν δίνει κανείς αναβολές.Πρέπει να απευθυνθεις σε ειδικούς.

Αν έχεις τέτοια θέματα έχεις και διάγνωση απο γιατρό.Μπορείς πάντα να ζητήσεις να σε εξετάσει στρατιωτικός γιατρός.Πως έχεις καταφέρει να βγεις ανυπόταχτος στα 18 σου .............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Στο ινσόμνια δεν δίνει κανείς αναβολές.Πρέπει να απευθυνθεις σε ειδικούς.

Αν έχεις τέτοια θέματα έχεις και διάγνωση απο γιατρό.Μπορείς πάντα να ζητήσεις να σε εξετάσει στρατιωτικός γιατρός.Πως έχεις καταφέρει να βγεις ανυπόταχτος στα 18 σου .............

Υπεφερα βαρια καταθληψη ολα αυτα τα χρονια και δεν μπορουσα να βγαινω εξω απο το σπιτι μου, ουτε το δωματιο μου. Δεν μπορουσα να κανω τιποτε ουτε να παω σε ψυχιατρο, και πηγα στο φρουραρχειο να ζητησω εκει αναβολη αλλα απορριφθηκε γτ δεν ειχα χαρτι απο ψυχιατρο. Απλα ζηταω συμβουλες οχι αναβολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, efiwojs είπε

Υπεφερα βαρια καταθληψη ολα αυτα τα χρονια και δεν μπορουσα να βγαινω εξω απο το σπιτι μου, ουτε το δωματιο μου. Δεν μπορουσα να κανω τιποτε ουτε να παω σε ψυχιατρο, και πηγα στο φρουραρχειο να ζητησω εκει αναβολη αλλα απορριφθηκε γτ δεν ειχα χαρτι απο ψυχιατρο. Απλα ζηταω συμβουλες οχι αναβολες.

Σου έχει έρθει χαρτί κατάταξης για πότε;Αφου έχεις προβλήματα πας σε ψυχίατρο να σε δει και να βγάλει διαγνωση.Αν δεν μπορείς να το κάνεις αυτό τότε πας στην κατάταξη και ζητάς να σε δει ειδικός γιατί έχεις θέματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Σου έχει έρθει χαρτί κατάταξης για πότε;

 

Μου εχει ερθει 8 ημερες πριν. 

19 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Σου έχει έρθει χαρτί κατάταξης για πότε;Αφου έχεις προβλήματα πας σε ψυχίατρο να σε δει και να βγάλει διαγνωση.Αν δεν μπορείς να το κάνεις αυτό τότε πας στην κατάταξη και ζητάς να σε δει ειδικός γιατί έχεις θέματα.

Φιλε καταλαβαινεις οτι την δευτερα θα με κηρυξουν ανυποτακτο? Πως να βρω χρονο για ψυχιατρο/ειδικο? Ειδικα οταν ειναι σαββατοκυριακο! Και επισης αν θελω να εμφανιστω στο στρατοπεδο δεν εχω χρηματα να πληρωσω για ταξι, λεοφωρειο, etc. το στρατοπεδο ειναι 300 χιλιομετρα μακρια απο οπου μενω

Επεξ/σία από efiwojs
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, efiwojs είπε

Μου εχει ερθει 8 ημερες πριν. 

Φιλε καταλαβαινεις οτι την δευτερα θα με κηρυξουν ανυποτακτο? Πως να βρω χρονο για ψυχιατρο/ειδικο? Ειδικα οταν ειναι σαββατοκυριακο! Και επισης αν θελω να εμφανιστω στο στρατοπεδο δεν εχω χρηματα να πληρωσω για ταξι, λεοφωρειο, etc. το στρατοπεδο ειναι 300 χιλιομετρα μακρια απο οπου μενω

Πάρε τηλέφωνο στο στρατόπεδο λες ότι θες να μιλήσεις με διοικητή κλπ εξήγησε τι έχεις μήπως βρείτε κάποια λύση για λίγες μέρες η τέλος πάντων μήπως πας και σε στείλει για να εξεταστείς κατευθείαν μήπως και πάρεις  προσωρινή αναβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ducatista είπε

Πάρε τηλέφωνο στο στρατόπεδο λες ότι θες να μιλήσεις με διοικητή κλπ εξήγησε τι έχεις μήπως βρείτε κάποια λύση για λίγες μέρες η τέλος πάντων μήπως πας και σε στείλει για να εξεταστείς κατευθείαν μήπως και πάρεις  προσωρινή αναβολή

Τους επαιρνα τηλεφωνο απο το πρωι μεχρι τωρα αλλα δεν το σηκωνουν. Μαλλον επειδη ειναι σαββατοκυριακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, efiwojs είπε

Τους επαιρνα τηλεφωνο απο το πρωι μεχρι τωρα αλλα δεν το σηκωνουν. Μαλλον επειδη ειναι σαββατοκυριακο

Ναι έλεγα για Δευτέρα σόρρυ που δεν το διευκρίνισα.. να σου πω επειδή διάβασα τα ποστ σου μόλις μην τρελαίνεσαι δεν θα σε φάει κανένας όλα θα πάνε όπως θες  τώρα αν χρειαστεί να καθήσεις 2-3 μέρες μέσα ελπίζω να μπορείς να το παλέψεις..

Επεξ/σία από Ducatista
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνηθως τηλεφωνο στο γραφειο στρατολογιας λυνει τα περισσοτερα θεματα και αποριες (τουλαχιστον απο δικη μου εμπειρια).

Σε οτι αφορα τη περιπτωση σου συγκεκριμενα, τελευταια στιγμη δε μπορεις να κανεις πολλα. Υπαρχουν βεβαια περιπτωσεις οπου σου δινουν καποιες μερες πριν βγεις ανυποτακτος αλλα δε μπορω να σου πω κατι σιγουρο γιατι δεν εχω καποια προσωπικη γνωση/εμπειρια. Για τη μετακινηση προς το κεντρο,

https://katataxi.army.gr/metakinisi-parousiasi-sto-kentro-ekpaidefsis-neosyllekton/

αλλα και παλι, αναφερει για εγκαιρη ενημερωση. Θα συμφωνησω παντως με τον φιλο πιο πανω. Ακομα και τελευταια στιγμη, λυσεις υπαρχουν, δεν ειναι κατι τοσο τρομερο, αρκει να μη το αφησεις εντελως. Γενικα να ξερεις, οτι θες απο στρατο/στρατοπεδο, καλεις πρωι και οχι αργιες ΣΚ, γιατι, και να θελεις κατι, 99% δε θα βρεις αυτον που ψαχνεις.

Επεξ/σία από niko_gram_15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, efiwojs είπε

Τους επαιρνα τηλεφωνο απο το πρωι μεχρι τωρα αλλα δεν το σηκωνουν. Μαλλον επειδη ειναι σαββατοκυριακο

Ολόκληρη εβδομάδα είχες και εσύ κάλεσες το Σάββατο.Ναι δεν δουλευουν ΣΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • κλειδώθηκε και ακύρωση υπομνήματος αυτό το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...