Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω μια απορία όταν βγαίνει μια μετάθεση από το γες πάει κατευθείαν στην μονάδα ή δρομολογείται πρώτα άλλου και ύστερα στην μονάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/6/2024 στις 7:47 ΜΜ, Titos301 είπε

για ΚΕΝ ΑΥΛΩΝΑ

σταματαμε με το τραινο σταση Σφενταλη; ξερει κανεις;

επισης μπροουμε να παρουμε το τραινο απο πειραια σωστα;

Κατεβαίνεις σταθμό Άγιο Θωμά, η πύλη είναι λίγα μέτρα από το σταθμό. Το δρομολόγιο Αθήνα - Χαλκίδα έχει εκκίνηση από Σταθμό Λαρίσης αν θυμάμαι καλά, κάθε 2ωρο περνάει.

Επεξ/σία από dimigeo1996
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dimigeo1996 είπε

Κατεβαίνεις σταθμό Άγιο Θωμά, η πύλη είναι λίγα μέτρα από το σταθμό. Το δρομολόγιο Αθήνα - Χαλκίδα έχει εκκίνηση από Σταθμό Λαρίσης αν θυμάμαι καλά, κάθε 2ωρο περνάει.

α καλα... να σαι καλα σε ευχαριστω παρα πολυ... ημουν ετοιμος να κατεβω σφενδαλη και αυτο το στρατοπεδο ειναι προσφυγων οτι να ναι...

Επεξ/σία από Titos301
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συγγνωμη αλλα καποιος μου ειπε οτι μπορω να πηγαινω ωσες φορες θελω στο φρουραρχειο χωρις χαρτι ψυχιατρου για να παιρνω αναβολες (και να το κανω μεχρι να μου δωσουν απαλλαγη). μπορει να μου επαληθευσει καποιος αν μου ελεγε την αληθεια η με κοροιδευε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SSTRIJACPLE είπε

παιδια συγγνωμη αλλα καποιος μου ειπε οτι μπορω να πηγαινω ωσες φορες θελω στο φρουραρχειο χωρις χαρτι ψυχιατρου για να παιρνω αναβολες (και να το κανω μεχρι να μου δωσουν απαλλαγη). μπορει να μου επαληθευσει καποιος αν μου ελεγε την αληθεια η με κοροιδευε?

Μπορείς να πηγαίνεις όσες φορές θέλεις.Το αν θα σου δίνουν αναβολές ειναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Μπορείς να πηγαίνεις όσες φορές θέλεις.Το αν θα σου δίνουν αναβολές ειναι άλλο θέμα.

Γιατι ειναι αλλο θεμα?

Επεξ/σία από SSTRIJACPLE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SSTRIJACPLE είπε

Γιατι ειναι αλλο θεμα?

Γιατι ειναι αλλο θεμα?

Δεν πάνε οι αναβολές με την παρουσία σου εκεί.Δεν είναι υποχρεωμένοι κάθε φορά που σε βλέπουν να σου δίνουν αναβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν πάνε οι αναβολές με την παρουσία σου εκεί.Δεν είναι υποχρεωμένοι κάθε φορά που σε βλέπουν να σου δίνουν αναβολές.

Τι θα συμβει αν μου απορριψουν την αναβολη εκει (δεν εχω κανενα χαρτι γιατρου)? Δηλαδη μπορει να σου την απορριψουν οπως εισαι ετσι? Τι να κανω αν μου την απορριψουν?

Επεξ/σία από SSTRIJACPLE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, SSTRIJACPLE είπε

Τι θα συμβει αν μου απορριψουν την αναβολη εκει (δεν εχω κανενα χαρτι γιατρου)? Δηλαδη μπορει να σου την απορριψουν οπως εισαι ετσι? Τι να κανω αν μου την απορριψουν?

Απλά είναι τα πράγματα:

Αν όντως έχεις κάτι και πρέπει να σου δωθεί αναβολή θα την πάρεις.

Αν από την άλλη δεν έχεις τίποτα, πας και πουλήσεις τρέλα, τότε ναι πολύ πιθανόν να μη σου δώσουν αναβολή και να πρέπει να παρουσιαστείς.

Οπότε αν έχεις κάτι πήγαινε σε ένα γιατρό να έχεις κάτι να τους δείξες. 

Αν δεν έχεις τίποτα, και πάλι πήγαινε σε ένα γιατρό για να έχεις κάτι να τους δείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tzagaritos είπε

Απλά είναι τα πράγματα:

Αν όντως έχεις κάτι και πρέπει να σου δωθεί αναβολή θα την πάρεις.

Αν από την άλλη δεν έχεις τίποτα, πας και πουλήσεις τρέλα, τότε ναι πολύ πιθανόν να μη σου δώσουν αναβολή και να πρέπει να παρουσιαστείς.

Οπότε αν έχεις κάτι πήγαινε σε ένα γιατρό να έχεις κάτι να τους δείξες. 

Αν δεν έχεις τίποτα, και πάλι πήγαινε σε ένα γιατρό για να έχεις κάτι να τους δείξεις.

Ναι φιλε το ξερω, το θεμα ειναι οτι ειμαι παρα πολυ φτωχος, η γονεις μου πολυ δυσκολα και σπανια βγαζουν κατι εξτρα χρηματα να τα πληρωσουν εκτος απο ενοικιο, νερο και ρευμα. Και σε 2 εβδομαδες ειναι να εμφανιστω στο στρατοπεδο και δεν εχω κανει τιποτε με εναν ψυχιατρο.

Επεξ/σία από SSTRIJACPLE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, SSTRIJACPLE είπε

το θεμα ειναι οτι ειμαι παρα πολυ φτωχος, η γονεις μου πολυ δυσκολα και σπανια βγαζουν κατι εξτρα χρηματα να τα πληρωσουν εκτος απο ενοικιο, νερο και ρευμα

Δεν μπορείς να πας σε δημόσιο νοσοκομείο να βρεις εκεί έναν γιατρό για να σου βγάλει μια γνωμάτευση; Επίσης ψάξτο μήπως μπορείς να πάρεις απαλλαγή ή έστω να το καθυστερίσεις κάπως αν δηλώσεις κοινωνικά / οικονομικά κριτήρια.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SSTRIJACPLE είπε

Ναι φιλε το ξερω, το θεμα ειναι οτι ειμαι παρα πολυ φτωχος, η γονεις μου πολυ δυσκολα και σπανια βγαζουν κατι εξτρα χρηματα να τα πληρωσουν εκτος απο ενοικιο, νερο και ρευμα. Και σε 2 εβδομαδες ειναι να εμφανιστω στο στρατοπεδο και δεν εχω κανει τιποτε με εναν ψυχιατρο.

γενικα οι ψυχιατροι του δημοσιου νοσοκομειο εχουν μεγαλυτερο βαρος, αν πας σε ενα και τους εξηγησεις τι περνας κτλ, θα σου δωσουν καποιο χαρτι που μπορεις να προσκομισεις στο γιατρο σε ενα στρατοπεδο κοντα σου... δεν ξερω πως παει ακριβως, στη στρατολογια της περιοχης σου πρεπει να ρωτησεις απο Τριτη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SSTRIJACPLE είπε

Ναι φιλε το ξερω, το θεμα ειναι οτι ειμαι παρα πολυ φτωχος, η γονεις μου πολυ δυσκολα και σπανια βγαζουν κατι εξτρα χρηματα να τα πληρωσουν εκτος απο ενοικιο, νερο και ρευμα. Και σε 2 εβδομαδες ειναι να εμφανιστω στο στρατοπεδο και δεν εχω κανει τιποτε με εναν ψυχιατρο.

Δουλεύεις εσύ τουλάχιστον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2024 στις 9:14 ΜΜ, SSTRIJACPLE είπε

οχι

Τότε δήλωσε να πας ΕΛΔΥΚ ή Δόκιμος. Θα υπηρετήσεις τη θητεία σου χωρίς να επιβαρύνεις τους γονείς σου. 

Στις 22/6/2024 στις 9:22 ΠΜ, SSTRIJACPLE είπε

παιδια συγγνωμη αλλα καποιος μου ειπε οτι μπορω να πηγαινω ωσες φορες θελω στο φρουραρχειο χωρις χαρτι ψυχιατρου για να παιρνω αναβολες (και να το κανω μεχρι να μου δωσουν απαλλαγη). μπορει να μου επαληθευσει καποιος αν μου ελεγε την αληθεια η με κοροιδευε?

Μην τον ξαναακούσεις για συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...