Προς το περιεχόμενο

Nikon D5600 Live View


Themoo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

είμαι κάτοχος μιας Νικον D5600 και την χρησιμοποιώ καθαρά για ταξιδιωτκές φωτογραφίες και για λόγους σεμηναρίων που παρακολουθώ. Ενώ τα δουλεύω όλα στο manual έχω μια απορία με το live view που με προβληματίζει. Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει ένα μεγάλο προταίρημα με την περιστροφή της οθόνης και ότι είναι αφής. Μέχρι εδώ όλα καλά. Ξέρω ότι σε κάμερες Full Frame της Νίκον όταν αλλάζεις τις ρυθμίσεις παράλληλα αυτές φαίνονται κ στο live view, δλδ αν πάω την ταχύτητα  ή το ISO σε άλλα νούμερα θα φανεί κ στο live view την ώρα που το αλλάζω. Στο συγκεκριμένο μοντέλο δεν βρίσκω τέτοια επιλογή. Θα ήθελα λοιπόν με την βοήθεια σας να μάθω εαν αυτό υπάρχει σαν επιλογή ή όχι γιατί μ κάνει εντύπωση ότι υπάρχει σε παλαιότερα crop μόντελα της κάνον ας πούμε κ όχι σ ενα τέτοιο μοντέλο της Νίκον που είναι σχετικά νεότερο κ πιο ακριβό (Πλιζ μη μου γράψετε σχόλια τύπου, "μα και συ πήρες Νικον κ όχι Κανον" δεν είναι αυτό το θέμα μου). Πλιζ πλιζ enlighten me σε αυτό το θέμα γιατί αν υπάρχει σαν επιλογή και δεν το έχω βρει εγώ απο απορσεξία θα μ λύσετε τα χέρια!!! 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως μόνο Aperture δεν μπορείς να αλλάξεις σε liveview. Μήπως πρέπει απλά να πατήσεις το info μεχρι να σου βγάλει τις πληροφορίες του Shutter speed Iso για να δεις ότι αλλάζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...