Προς το περιεχόμενο

CHUWI 2019 Hipad LTE 10.1


Hardware Busters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, svartevarg είπε

Αυτό που αναφέρεις δεν ισχύει. Εκτός αν ανοίγεις 15 εφαρμογές και άνω. Ο Helio σίγουρα δεν συγκρίνεται με snapdragon σε επιδόσεις, αλλά είναι καλός για βασική απαιτητική καθημερινή χρήση.

Διαβασες ολο το αρθρο ή απλα αυτο που εχει σαν προεπισκοπηση και στη συνεχεια ειδες το δικο μου μηνυμα τελευταιο και το σχολιασες?Στο review οι ιδιοι που το δοκιμασαν λενε ότι κολλαει όταν εχει πολλες εφαρμογες στο παρασκηνιο ανοιχτες!Και σχολιαζω επ'αυτου. Αυτο: "Αν δεν έχετε ιδιαιτέρως φορτωμένη την μνήμη του tablet τότε μπορεί να μην αργεί πολύ να «φορτώσει», αλλά το σίγουρο είναι πως δεν θα αποφύγετε κάποια frame drops σε απαιτητικά παιχνίδια. Επίσης, αυξάνοντας τις απαιτήσεις σας μέσω των ρυθμίσεων, σίγουρα θα προκληθεί και υπερθέρμανση των κυκλωμάτων. Έχοντας τρέξει αρκετά benchmarks παρατηρήσαμε ότι το πίσω μέρος του tablet ζεστάθηκε κάποια στιγμή και αναγκαστήκαμε να τερματίσουμε το τεστ γιατί δεν θέλαμε να ρισκάρουμε βλάβη στο σύστημα."  να υποθεσω δεν το ειδες γιατι ήταν κατω-κατω και που να διαβαζουμε ολο το αρθρο??!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, giodoul είπε

Διαβασες ολο το αρθρο ή απλα αυτο που εχει σαν προεπισκοπηση και στη συνεχεια ειδες το δικο μου μηνυμα τελευταιο και το σχολιασες?Στο review οι ιδιοι που το δοκιμασαν λενε ότι κολλαει όταν εχει πολλες εφαρμογες στο παρασκηνιο ανοιχτες!Και σχολιαζω επ'αυτου. Αυτο: "Αν δεν έχετε ιδιαιτέρως φορτωμένη την μνήμη του tablet τότε μπορεί να μην αργεί πολύ να «φορτώσει», αλλά το σίγουρο είναι πως δεν θα αποφύγετε κάποια frame drops σε απαιτητικά παιχνίδια. Επίσης, αυξάνοντας τις απαιτήσεις σας μέσω των ρυθμίσεων, σίγουρα θα προκληθεί και υπερθέρμανση των κυκλωμάτων. Έχοντας τρέξει αρκετά benchmarks παρατηρήσαμε ότι το πίσω μέρος του tablet ζεστάθηκε κάποια στιγμή και αναγκαστήκαμε να τερματίσουμε το τεστ γιατί δεν θέλαμε να ρισκάρουμε βλάβη στο σύστημα."  να υποθεσω δεν το ειδες γιατι ήταν κατω-κατω και που να διαβαζουμε ολο το αρθρο??!!

Βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα. Το σχόλιο αφορά την προσωπική μου εμπειρία με Helio. Δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα στο Hipad ή σε άλλο ταμπλετ της Chuwi. Επίσης αυτό που σχολιάζεις και quotάρεις αφορά το gaming και δεν αναφέρθηκα σε gaming χρήση. Προφανώς και διάβασα το άρθρο όλο. Δεν είχε σχέση με το αν το μήνυμά σου ήταν τελευταίο.

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα. Το σχόλιο αφορά την προσωπική μου εμπειρία με Helio. Δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα στο Hipad ή σε άλλο ταμπλετ της Chuwi. Επίσης αυτό που σχολιάζει και quotάρεις αφορά το gaming και δεν αναφέρθηκα σε gaming χρήση. Προφανώς και διάβασα το άρθρο όλο. Δεν είχε σχέση με το αν το μήνυμά σου ήταν τελευταίο.

Ηθελες να πεις κατι και απαντησες σε μενα για ποιο λογο?Εγω σχολιασα πανω στο αρθρο και εσυ μου μιλας για προσωπικες εμεπειριες κτλ.:Καταρχην χρόνια σου πολλα και θα πρεπε να κερασεις ενα ποτακι! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giodoul είπε

Ηθελες να πεις κατι και απαντησες σε μενα για ποιο λογο?Εγω σχολιασα πανω στο αρθρο και εσυ μου μιλας για προσωπικες εμεπειριες κτλ.:Καταρχην χρόνια σου πολλα και θα πρεπε να κερασεις ενα ποτακι! 😁

Έχεις προσωπική εμπειρία με Helio;
Το σχόλιό σου πάνω στο άρθρο είναι debatable, όπως και το δικό μου σχόλιο στο δικό σου σχόλιο.
Επίσης, τα προβλήματα μνήμης και υπερθέρμανσης παρατηρήθηκαν στο συγκεκριμένο ταμπλετ με βάση την προσωπική εμπειρία των reviewers. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ισχύουν. Αλλά αυτό δεν μπορεί να γενικευτεί και να θεωρηθεί ότι αφορά και όλα τα ταμπλετ / συσκευές με helio. Οπότε καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου.

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!
Cheers!!! 🍻

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...