Προς το περιεχόμενο

Γλώσσες Προγραμματισμού (σεμινάρια/μαθήματα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας,

Αναζητώ εδώ και αρκετό καιρό σχολές ή κέντρα εκπαιδεύσεων που να προσφέρουν σεμινάρια ή μαθήματα σε γλώσσες προγραμματισμού (C, C++, Java, Javascript, Php, Python κλπ...).

Δεν αναφέρομαι σε e-learning, αλλά σε κανονικά μαθήματα σε αίθουσα με Η/Υ, φυσική παρουσία κλπ...

Μήπως ξέρει κανείς κάτι να προτείνει; Περιοχές κυρίως Βορείων ή Ανατολικών Προαστίων.

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Nikos_Vita
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι θα βρεις κέντρο εκπαίδευσης γλωσσών προγραμματισμού "δια ζώσης"... Είναι ευκολότερο και οικονομικότερο να είναι επιγραμμικές (online). Επιπλέον η εκμάθηση μιας γλώσσας γίνεται ακόμα ευκολότερη self-paced με υλικό που βρίσκεις δωρεάν online... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είμαι της παλιάς "σχολής". Θρανίο, τάξη, πίνακας, σημειώσεις, απορίες, υπολογιστής και μάθημα.

Με τα e-learning δεν το έχω καθόλου. Άσε που εγώ θέλω επίσημη εκπαίδευση για επαγγελματικούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Nikos_Vita είπε

Δυστυχώς είμαι της παλιάς "σχολής". Θρανίο, τάξη, πίνακας, σημειώσεις, απορίες, υπολογιστής και μάθημα.

Με τα e-learning δεν το έχω καθόλου. Άσε που εγώ θέλω επίσημη εκπαίδευση για επαγγελματικούς λόγους.

Δυνατό χαρτί μπορείς να αποκτήσεις κι από elearning για επαγγελματικούς λόγους. Υποθέτω ότι ένας εργοδότης που αναζητά προγραμματιστή C θα εκτιμήσει περισσότερο ένα online course σχετικό με C από ένα πτυχίο πληροφορικής που είναι γενικό... Τώρα, σχολή ή σχολείο ή κάτι τύπου φροντιστήριο για εκμάθηση των παραπάνω μου φαίνεται ψιλοχλωμό να βρεις... Θα επιμείνω πάντως με τα elearning, για όλα τα παραπάνω υπάρχει μια γαμηστερή εφαρμογή της SoloLearn που σε μπάζει με δύναμη σε όλα όσα αναφέρεις. Τρέχει και σε υπολογιστή αλλά η εφαρμογή για κινητά/tablet τα σπάει. Κάνε τον κόπο να ρίξεις μια ματιά... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ. Το ψάχνω επειδή το θέλω και για τον οργανισμό που εργάζομαι για εσωτερική μετακίνηση σε άλλο τομέα/τμήμα. Απλά θέλω να το κάνω μόνος μου, γιατί αφορά εσωτερική διαδικασία και δεν θέλω να μπλέξω την Γενική Δ/νση όπου εργάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, μάλλον βρήκα και ένα ΚΕΚ στην περιοχή μου που κάνει σεμινάρια που οδηγούν και σε επίσημες πιστοποιήσεις (μέσω εξετάσεων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφέρει η Python, υπάρχει η επιλογή του ΕΠΑΛ (μιας και είσαι απόφοιτος λυκείου θα κάνεις μόνο μαθήματα ειδικότητας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, αλλά μάλλον τα ΕΠΑΛ είναι για μικρές ηλικίες, για μαθητές. Ποιο εύκολο θα μου ήταν να πάω σε μεταπτυχιακό ΑΕΙ που να έχει σχέση με γλώσσες προγραμματισμού. Αλλά ψάχνω για εκπαίδευση σεμιναριακή ώστε να είναι σχετικά σύντομη και να αφορά επαγγελματίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γειά σας και απο εμένα!

Μετά απο 10+ χρόνια στα logistics, έκανα αλλαγή καριέρας και μπήκα στον χώρο του προγραμματισμού! 

Πρόσφατα, πριν δύο εβδομάδες με προσέλαβε μια εταιρία όπου για αρχή μου ζήτησε να διαβάσω Go! 

Έχω διαβάσει μόνος αρκετά! έχω καταλάβει πολλά, αλλά θα ήθελα να μάθω έαν υπάρχει καθηγητής να κάνει ιδιαίτερα απο απόσταση ή και απο κοντά πάνω στην συγκεκριμένη γλώσσα προγραμματισμού ώστε να με βοηθήσει απο την θεωρία να πάω στην πράξη!

Νίκος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...