Προς το περιεχόμενο

Αγορά μηχανής espresso


nkapsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, Vagosman είπε

58mm; Δεν είναι 57;

Η συγκεκριμένη παντως θέλει μύλο (για όσους δεν γνωρίζουν σχετικά)

 

Είχα την ίδια απορία κ εγώ.. η Plus T είναι 58 mm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιω μια Essenza Mini και σκεφτομαι να κανω μια αναβαθμιση στην ποιοτητα του καφε καθως και στο κοστος του. Πινουμε αρκετο καφε με την συζυγο και θελω να κοπουν τα τρια ευρω που ξοδευει για τον καφε που παιρνει απο εξω, καθως και να πινουμε καλυτερο καφε στο σπιτι(εγω πινω και ζεστο και κρυο με τρεις καψουλες)

Σκεφτομαι να δωσω ενα ποσο για να παρω μια μηχανη που θα κοβει καφε(υπεραυτοματη) ωστε να εχω και φρεσκο καφε και να γλυτωνω το χρονο για την παραγωγη του καφε. 

Μεχρι ποσο πιστευεται οτι αξιζει να δωσω; 200/300 ευρω? ωστε να εχω και πολυ καλη ποιοτητα καφε και να γινεται ταχυτατα οπως στις καψουλομηχανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, thermaikos4 said:

χρησιμοποιω μια Essenza Mini και σκεφτομαι να κανω μια αναβαθμιση στην ποιοτητα του καφε καθως και στο κοστος του. Πινουμε αρκετο καφε με την συζυγο και θελω να κοπουν τα τρια ευρω που ξοδευει για τον καφε που παιρνει απο εξω, καθως και να πινουμε καλυτερο καφε στο σπιτι(εγω πινω και ζεστο και κρυο με τρεις καψουλες)

Σκεφτομαι να δωσω ενα ποσο για να παρω μια μηχανη που θα κοβει καφε(υπεραυτοματη) ωστε να εχω και φρεσκο καφε και να γλυτωνω το χρονο για την παραγωγη του καφε. 

Μεχρι ποσο πιστευεται οτι αξιζει να δωσω; 200/300 ευρω? ωστε να εχω και πολυ καλη ποιοτητα καφε και να γινεται ταχυτατα οπως στις καψουλομηχανες.

Καλημέρα. Η υπεραυτόματη σίγουρα θα σου κάνει καλύτερο καφέ απο την κάψουλα αλλά όχι αναγκαστικά καλύτερο απο τον έξω. Δες κάποια phillips, saeco ή Delonghi εκεί στα 300. Εκτός αν θες να πας σε κάτι τέτοιο που θα σου φτιάχνει ακόμα καλύτερο καφέ αλλά θέλει να ασχοληθείς και δεν θα είναι τόσο γρήγορη όσο η υπεραυτόματη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, virginkiller είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

830 ειναι παρά πολλά.

Την άλλη αμα την βάλει σε καμία προσφορά μέχρι να λήξει το κουπόνι να την αγόραζα, αλλά θεωρώ ότι δίνω περισσότερα λεφτά για να πάρω και τις αφρογαλιέρες που δεν με νοιάζει καθόλου για καπουτσίνο και καφέδες με γάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, valantis123 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

830 ειναι παρά πολλά.

Την άλλη αμα την βάλει σε καμία προσφορά μέχρι να λήξει το κουπόνι να την αγόραζα, αλλά θεωρώ ότι δίνω περισσότερα λεφτά για να πάρω και τις αφρογαλιέρες που δεν με νοιάζει καθόλου για καπουτσίνο και καφέδες με γάλα.

Αν θες να δεις τι παίρνεις 

Προσωπικά και εγώ πιστεύω ότι είναι πολλά. Γενικά οι υπεραυτοματες είναι μπέρδεμα. Χαλάνε εύκολα κτλ. Αν δεν θες να μπεις στο τρυπακι παίρνεις νεσπρεσο και ξεμπερδευεις

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...