Προς το περιεχόμενο

CANON EOS 1000D/KISS F/REBEL XS


AngieN11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!Θα ήθελα τη βοήθεια σας-τα φώτα σας για την εξέλιξη μου..
Έχω κόλλημα με τη φωτογραφία(τραβάω τα πάντα και παντού) από το κινητό μου(το οποίο το αγόρασα με βάση την κάμερα του..
Πριν λίγο καιρό αγόρασα από έναν γνωστό μου την Canon EOS 1000D(με 2 φακούς 1)18-55mm και 2)2x teleconverter) για να ξεκινήσω πιο ερασιτεχνικά και πιο ποιοτικά το hobby μου..
Από την ημέρα που την έχω ασχολούμαι καθημερινά 3-4 ώρες μαζί της(βλέπω το κάθε κουμπάκι τι κάνει κλπ)..Επίσης διαβάζω στο internet άρθρα κλπ και ότι μαθαίνω τα εφαρμόζω στην κάμερα(προσπαθώ τουλάχιστον).
Θα ήθελα λίγη βοήθεια(του τύπου τι φακούς να έχω,κανένα site που να έχει πληροφορίες-τύπου μάθημα- κλπ) έτσι ώστε να εξελίζω το hobby μου..
Μου αρέσει να τραβάω τα πάντα(τοπία,αντικείμενα ,άτομα)..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ερχονται χριστουγεννα παρε στον εαυτο σου δωρο ενα καλο βιβλιο φωτογραφιας (στα αγγλικα μπορω να προτεινω) και γραψου και στον τοπικο ομιλο φωτογραφιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα λίγο και ομάδες στο flickr , τι φωτογραφίζουν άλλοι με τη μηχανή σου και το φακό σου, τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιούν κτλ ... παίρνεις ιδέες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, AngieN11 είπε

Καλησπέρα σας!Θα ήθελα τη βοήθεια σας-τα φώτα σας για την εξέλιξη μου..
Έχω κόλλημα με τη φωτογραφία(τραβάω τα πάντα και παντού) από το κινητό μου(το οποίο το αγόρασα με βάση την κάμερα του..
Πριν λίγο καιρό αγόρασα από έναν γνωστό μου την Canon EOS 1000D(με 2 φακούς 1)18-55mm και 2)2x teleconverter) για να ξεκινήσω πιο ερασιτεχνικά και πιο ποιοτικά το hobby μου..
Από την ημέρα που την έχω ασχολούμαι καθημερινά 3-4 ώρες μαζί της(βλέπω το κάθε κουμπάκι τι κάνει κλπ)..Επίσης διαβάζω στο internet άρθρα κλπ και ότι μαθαίνω τα εφαρμόζω στην κάμερα(προσπαθώ τουλάχιστον).
Θα ήθελα λίγη βοήθεια(του τύπου τι φακούς να έχω,κανένα site που να έχει πληροφορίες-τύπου μάθημα- κλπ) έτσι ώστε να εξελίζω το hobby μου..
Μου αρέσει να τραβάω τα πάντα(τοπία,αντικείμενα ,άτομα)..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

     https://www.cambridgeincolour.com/ για διάβασμα .......... για την ώρα είναι αρκετό . 

     https://www.youtube.com/user/TheBeyondPhotography και αυτό , τα λέει αρκετά κατανοητά για όσους μαθαίνουν .

    Καλή επιτυχία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ιδεες!!

3 ώρες πριν, Ablaoublas_542 είπε

Τωρα που ερχονται χριστουγεννα παρε στον εαυτο σου δωρο ενα καλο βιβλιο φωτογραφιας (στα αγγλικα μπορω να προτεινω) και γραψου και στον τοπικο ομιλο φωτογραφιας

Οταν λες τοπικο ομιλο τι εννοείς;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέροντα βρήκα εγώ τα:

 

Ο Μαγικός Κόσμος της Φωτογραφίας”, Συγγραφέας: Σπύρος Σκιαδόπουλος, Εκδόσεις Ακαδημίας Leica.

 

Φως – Επιστήμη & Μαγεία”, Fil Hunter, Steven Biver, Paul Fuqua, Εκδόσεις Ακαδημίας Leica.

 

Photography, the New Basics”, Diprose Graham, Robins Jeff, Εκδόσεις Thames & Hudson

 

Color Management for Digital Photographers for Dummies”, Ted Padova, Don Mason

Επεξ/σία από Cntrl+X
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...