Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, cocous είπε

Παιδιά ερώτηση. Τα codex of power μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις οσες φορές θέλεις ή μετά απο την χρήση τους τα χάνεις?

Γενικά δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει το Aspect και το codex. Τι κάνουν.

Το codex οσες φορες θελει αλλα δινει τα minimum χαρακτηριστικα. Πχ αν ενα aspect δινει atk dmg 10-20% απο το Codex θα παιρνεις οσες φορες θελει το 10%. θα πρεπει να βρεις item με το συγκεκριμενο aspect που δινει 13%,15%,20% να το αφαιρεσεις και να το χρησιμοποιησεις στο οπλο που θελεις για 1 και μονο φορα. Οποτε η λογικη λεει οτι για lvl χρησιμοποιεις το codex αντε και κανα μετριο aspect και κρατας τα τερματισμενα για πολυ πιο μετα που θα εχεις και αντιστοιχα τερματισμενα items. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Tελικα το εκανες το Capstone Dungeon;
Kανε με αυριο invite να παμε μαζι.

Ναι το εβγαλα με βοηθεια :) Αν το χρειαζεσαι εσυ μου λες. Η πλακα ειναι οτι στο Τ4 υπαρχει ενα σαν capstone dungeon , που αντιμετωπιζεις την "echo of lilith" , lvl 100 ας πουμε ... δεν ξερω για ποιον λογο υπαρχει μιας και δεν υπαρχει αλλο επιπεδο δυσκολιας. Μηπως υπηρχε και το βγαλανε και ξεμεινε αυτο το dungeon ?
 

1 ώρα πριν, cocous είπε

Τα codex of power μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις οσες φορές θέλεις ή μετά απο την χρήση τους τα χάνεις?

Γενικά δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει το Aspect και το codex. Τι κάνουν.

Tα aspects και τα codexes ειναι το ιδιο πραμα ουσιαστικα αν και απο αντικειμενα μπορεις να βρεις καποια που δεν υπαρχουν στα codexes (Y). H αλλη διαφορα ειναι οτι τα codexes (Y) εχουν τα χαμηλοτερα rolls , ενω στα αντικειμενα τα rolls εχουν καποιο range και προφανως κοιτας να βρεις τα καλυτερα rolls απο αυτα , να κανεις extract.
Tα codexes (Y) μπορεις να τα χρησιμοποιεις οσες φορες θες , ενω τα aspects που κανεις extract απο τα αντικειμενα ειναι μιας χρησης. Για αυτο κοιτας στα lengedaries που πεφτουν , να κανεις extract το aspect τους αν εχει καλο roll ασχετως αν το εχεις ηδη.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mphxths είπε

Ναι το εβγαλα με βοηθεια :) Αν το χρειαζεσαι εσυ μου λες. Η πλακα ειναι οτι στο Τ4 υπαρχει ενα σαν capstone dungeon , που αντιμετωπιζεις την "echo of lilith" , lvl 100 ας πουμε ... δεν ξερω για ποιον λογο υπαρχει μιας και δεν υπαρχει αλλο επιπεδο δυσκολιας. Μηπως υπηρχε και το βγαλανε και ξεμεινε αυτο το dungeon ?
 

Tα aspects και τα codexes ειναι το ιδιο πραμα ουσιαστικα αν και απο αντικειμενα μπορεις να βρεις καποια που δεν υπαρχουν στα codexes (Y). H αλλη διαφορα ειναι οτι τα codexes (Y) εχουν τα χαμηλοτερα rolls , ενω στα αντικειμενα τα rolls εχουν καποιο range και προφανως κοιτας να βρεις τα καλυτερα rolls απο αυτα , να κανεις extract.
Tα codexes (Y) μπορεις να τα χρησιμοποιεις οσες φορες θες , ενω τα aspects που κανεις extract απο τα αντικειμενα ειναι μιας χρησης. Για αυτο κοιτας στα lengedaries που πεφτουν , να κανεις extract το aspect τους αν εχει καλο roll ασχετως αν το εχεις ηδη.

Λοιπόν εγώ πήρα ενα aspect απο ενα legendary το οποίο δίνει 2 παραπάνω σκελετούς στον necromancer. Το έβαλα σε ένα άλλο όπλο legendary το οποίο ηταν ποιο δυνατό. Εννοείται ότι το όπλο στο οποίο έκανα extract το aspect καταστράφηκε. Τώρα αν βρεθεί κάποιο άλλο όπλο στο οποίο θέλω να χρησιμοποιήσω μπορώ να  ξαναπάρω το συγκεκριμένο aspect από το άλλο legendary στο οποίο είχα τοποθετήσει για να το βάλω στο πιό νέο?

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, cocous είπε

Λοιπόν εγώ πήρα ενα aspect απο ενα legendary το οποίο δίνει 2 παραπάνω σκελετούς στον necromancer. Το έβαλα σε ένα άλλο όπλο legendary το οποίο ηταν ποιο δυνατό. Εννοείται ότι το όπλο στο οποίο έκανα extract το aspect καταστράφηκε. Τώρα αν βρεθεί κάποιο άλλο όπλο στο οποίο θέλω να χρησιμοποιήσω μπορώ να  ξαναπάρω το συγκεκριμένο aspect από το άλλο legendary στο οποίο είχα τοποθετήσει για να το βάλω στο πιό νέο?

Αν σου επιτρέπει να το κάνεις extract ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, cocous είπε

Λοιπόν εγώ πήρα ενα aspect απο ενα legendary το οποίο δίνει 2 παραπάνω σκελετούς στον necromancer. Το έβαλα σε ένα άλλο όπλο legendary το οποίο ηταν ποιο δυνατό. Εννοείται ότι το όπλο στο οποίο έκανα extract το aspect καταστράφηκε. Τώρα αν βρεθεί κάποιο άλλο όπλο στο οποίο θέλω να χρησιμοποιήσω μπορώ να  ξαναπάρω το συγκεκριμένο aspect από το άλλο legendary στο οποίο είχα τοποθετήσει για να το βάλω στο πιό νέο?

Όχι δεν γίνετε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, cocous είπε

Λοιπόν εγώ πήρα ενα aspect απο ενα legendary το οποίο δίνει 2 παραπάνω σκελετούς στον necromancer. Το έβαλα σε ένα άλλο όπλο legendary το οποίο ηταν ποιο δυνατό. Εννοείται ότι το όπλο στο οποίο έκανα extract το aspect καταστράφηκε. Τώρα αν βρεθεί κάποιο άλλο όπλο στο οποίο θέλω να χρησιμοποιήσω μπορώ να  ξαναπάρω το συγκεκριμένο aspect από το άλλο legendary στο οποίο είχα τοποθετήσει για να το βάλω στο πιό νέο?

Όχι μία φορά μπορείς να το κάνεις extract απότι εχω καταλάβει

Επεξ/σία από mordred
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mphxths είπε

Ναι το εβγαλα με βοηθεια :) Αν το χρειαζεσαι εσυ μου λες. Η πλακα ειναι οτι στο Τ4 υπαρχει ενα σαν capstone dungeon , που αντιμετωπιζεις την "echo of lilith" , lvl 100 ας πουμε ... δεν ξερω για ποιον λογο υπαρχει μιας και δεν υπαρχει αλλο επιπεδο δυσκολιας. Μηπως υπηρχε και το βγαλανε και ξεμεινε αυτο το dungeon ?

Εγω καθαριζω 45αρια το εκανα πριν μερες.
Το echo of Lilith ειναι ουσιαστικα το Final Boss και θα ζοριστεις πολυ ακομα και αν πας 90+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Εγω καθαριζω 45αρια το εκανα πριν μερες.
Το echo of Lilith ειναι ουσιαστικα το Final Boss και θα ζοριστεις πολυ ακομα και αν πας 90+.

Εχω δοκιμασει μεχρι 30αρια και μπορω να καθαρισω. Παραπανω δεν εχω δοκιμασει. Εχω εκνευριστει με κατι modifiers που βγαινουν κατι μαλακιτσες και σε ακολουθουν και κανουν διαφορα. Ο,τι sigil βρω με τετοιο modifier εχει φαει σπασιμο για πλακα. Δεν ξερω ποιος τα σκεφτηκε αυτα τα πραγματα , αλλα σιγουρα εχει ψυχολογικα.
 

1 ώρα πριν, cocous είπε

Τώρα αν βρεθεί κάποιο άλλο όπλο στο οποίο θέλω να χρησιμοποιήσω μπορώ να  ξαναπάρω το συγκεκριμένο aspect από το άλλο legendary στο οποίο είχα τοποθετήσει για να το βάλω στο πιό νέο?

Οπως ειπωθηκε , οχι. Τα "imprints" δεν γινονται extract. Απλα ο,τι legendary σου πεφτει , τσεκαρεις το passive και αν εχει καλο roll , το κανεις extract. Αν οχι , και δεν το χρειαζεσαι , σπαστο για τα materials.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, mphxths είπε

Εχω δοκιμασει μεχρι 30αρια και μπορω να καθαρισω. Παραπανω δεν εχω δοκιμασει. Εχω εκνευριστει με κατι modifiers που βγαινουν κατι μαλακιτσες και σε ακολουθουν και κανουν διαφορα. Ο,τι sigil βρω με τετοιο modifier εχει φαει σπασιμο για πλακα. Δεν ξερω ποιος τα σκεφτηκε αυτα τα πραγματα , αλλα σιγουρα εχει ψυχολογικα.
 

Οπως ειπωθηκε , οχι. Τα "imprints" δεν γινονται extract. Απλα ο,τι legendary σου πεφτει , τσεκαρεις το passive και αν εχει καλο roll , το κανεις extract. Αν οχι , και δεν το χρειαζεσαι , σπαστο για τα materials.

Κρίμα. Άντε να ξαναβρώ τώρα όπλο που να δίνει επιπλέον Minions. Υπάρχει μήπως codex που να δίνει κάτι τέτοιο δτον Necromancer? Γνωρίζουμε?

Ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cocous είπε

Υπάρχει μήπως codex που να δίνει κάτι τέτοιο δτον Necromancer? Γνωρίζουμε?

Πηγαινε στα codexes (Y) βαλε να σου δειξει τα παντα και μετα κλικαρε "show only my class" και τσεκαρε τα ενα προς ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mphxths είπε

Πηγαινε στα codexes (Y) βαλε να σου δειξει τα παντα και μετα κλικαρε "show only my class" και τσεκαρε τα ενα προς ενα.

Ωραίος. Γενικά είναι ένα κομμάτι που δεν το έδωσα τόσο πολύ εξαρχής σημασία (κακώς) κσι είμαι και 51 lvl.

Τώρα όμως αρχίζω και ασχολούμαι με τα συγκεκριμένα. Παιδιά υπερ ευχαριστώ σε όλους για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τη προσπάθεια που έδωσαν στο campaign… αλλά στα 40 μου πλέον δεν το μπορώ. Δεν μπορώ να μπω σε φαση και να το ζήσω… είτε είναι λίγο ρηχό και σαπουνόπερα είτε εγώ έχω γίνει απαιτητικός. Αλλά να πάω τον χοντρό στο βάλτο για να παλέψει με τους εσωτερικούς του δαίμονες… δε ξέρω… Μαρθα Βούρτση και Λάμψη μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα.

Μπορεί να μου πει κάποιος ένα καλό τρόπο για xp farm ?

Απλά φαρμάρω Nightmare Dungeons 35-40 lvl ,καπου στα ~1mili xp / run.

(76 lvl ειμαι)

Μου φαινεται αιωνας να παω 100 με ααυτον τον τρόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα.

Μπορεί να μου πει κάποιος ένα καλό τρόπο για xp farm ?

Απλά φαρμάρω Nightmare Dungeons 35-40 lvl ,καπου στα ~1mili xp / run.

(76 lvl ειμαι)

Μου φαινεται αιωνας να παω 100 με ααυτον τον τρόπο

Και γιατί πρέπει να φτάσεις 100?

Στο D2 ποιος έφτανε πάνω από 80-85;

Επεξ/σία από mordred
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...