Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια εγώ που εχω μακ πως θα το παιξω; πρωτη φορα που δεν το βγάζει για μακ.

και πως γινεται η boosteroid να το εχει και οχι το geforce now?

δηλαδή υπαρχει κάποια εναλλακτικη για εμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Mαρέσει που κράζεις το D2 (που ουσιαστικά όπως λες δεν το έπαιξες) 22 χρονια αφότου βγήκε το LoD και το Ressurected έχει ακόμα μπόλικο κόσμο.

Δεν εκραξα το παιχνιδι. Εκραξα τους χρηστες και το που καταντησαν. Διαφωνεις σε οσα εγραψα για τα οσα γινονται στο D2 ? To oτι εχει ακομα μπολικο κοσμο (που κανει αυτα που περιεγραψα) τι σημαινει ? Οτι παει καλα ? Οτι αφου ο κοσμος θελει trading του κερατα εντος και εκτος του παιχνιδιου , ετσι πρεπει να γινεται και στα επομενα diablo ?
Aπλα ειπα , οτι μερος της ευθυνης εχει το παιχνιδι για την καταντια αυτη. Με τον τροπο που εχει δομηθει. Το οτι "ουσιαστικα δεν το επαιξα" , ειναι δικο σου συμπερασμα. Το αν και ποσο το επαιξα , ασε να το ξερω εγω καλυτερα.
 

38 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Όσοι πήγαν 90 βρήκαν ντουβάρι μπροστά τους λόγο κακού σχεδιασμού του game, κάτι το οποιο δεν γινόταν ούτε καν στο "παπάρια" το D2/R.

Στο Τ4 , βλεπω να κυκλοφορουν αρκετοι 100αρηδες. Δεν ξερω τι ντουβαρια συναντησαν καποιοι , προφανως καποιοι αλλοι ... δεν συναντησαν.
 

39 λεπτά πριν, Sugizo είπε

για κάποιον που περίμενε πως το παιχνίδι θα τον απασχόληση για μερικές εκατοντάδες ώρες παραπάνω (βλέπε D2/R, PoE) είναι ξενέρα.

Αν ειναι no-lifer προφανως σε 2 μερες θα το εχει "τερματισει". Αν εχει βιολογικες αναγκες και ζωη , ισως του παρει καποιες εκατονταδες ωρες.
 

39 λεπτά πριν, Sugizo είπε

εγώ πληρώνω για replaybility.

Εσυ. Αλλος πληρωνει για κατι αλλο. Αρα πρεπει να σας εχει ολους ευχαριστημενους η blizzard. Παιξε wow. Υπαρχει replaybility. Πληρωνεις καθε μηνα συνδρομη. Τα expansions ειναι επαναληψη των προηγουμενων. Οποτε , οριστε το replaybility που ηθελες !! :) Το replaybility σε παιχνιδια οπως το D1/D2(R)/D3 (οχι τοσο με τα βλακωδη drop rates)/D4 ηταν για να loot-αρεις τα bis items. Οχι να εχει 100 διαφορετικα endgame events για να σε ψυχαγωγει. Εχει 100 διαφορετικα endgame events το D2(R) και σε κραταει απασχολημενο ? Οχι. Α ξεχασα.. το D2(R) εχει καταντησει λαικη αγορα... το ξεχασα ;) 
 

35 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Στην 2η προσπαθεια τελικα και με μολις 1 ψοφο στο τελικο boss βγηκε το cupstone dungeon για T4. Lvl 64 με 2 ολοκληρομενα boards ουσιαστικα και glyphs lvl 8 & 5 (οποτε τιποτα το ιδιαιτερο) ολα τα items legendary με aspects λιγο πανω απο του codex αλλα οχι τερματισμενα καθως τα κραταω για αργοτερα και ολα upgraded 4/5. 

Απλα μπες T4 και φαρμαρε. Το XP ειναι γελοιωδως πολυ λογω διαφορας level. (64 vs 70+ που ειναι τα mobs)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mphxths είπε

Δεν εκραξα το παιχνιδι. Εκραξα τους χρηστες και το που καταντησαν. Διαφωνεις σε οσα εγραψα για τα οσα γινονται στο D2 ? To oτι εχει ακομα μπολικο κοσμο (που κανει αυτα που περιεγραψα) τι σημαινει ? Οτι παει καλα ? Οτι αφου ο κοσμος θελει trading του κερατα εντος και εκτος του παιχνιδιου , ετσι πρεπει να γινεται και στα επομενα diablo ?
Aπλα ειπα , οτι μερος της ευθυνης εχει το παιχνιδι για την καταντια αυτη. Με τον τροπο που εχει δομηθει. Το οτι "ουσιαστικα δεν το επαιξα" , ειναι δικο σου συμπερασμα. Το αν και ποσο το επαιξα , ασε να το ξερω εγω καλυτερα.
 

Στο Τ4 , βλεπω να κυκλοφορουν αρκετοι 100αρηδες. Δεν ξερω τι ντουβαρια συναντησαν καποιοι , προφανως καποιοι αλλοι ... δεν συναντησαν.
 

Αν ειναι no-lifer προφανως σε 2 μερες θα το εχει "τερματισει". Αν εχει βιολογικες αναγκες και ζωη , ισως του παρει καποιες εκατονταδες ωρες.
 

Εσυ. Αλλος πληρωνει για κατι αλλο. Αρα πρεπει να σας εχει ολους ευχαριστημενους η blizzard. Παιξε wow. Υπαρχει replaybility. Πληρωνεις καθε μηνα συνδρομη. Τα expansions ειναι επαναληψη των προηγουμενων. Οποτε , οριστε το replaybility που ηθελες !! :) Το replaybility σε παιχνιδια οπως το D1/D2(R)/D3 (οχι τοσο με τα βλακωδη drop rates)/D4 ηταν για να loot-αρεις τα bis items. Οχι να εχει 100 διαφορετικα endgame events για να σε ψυχαγωγει. Εχει 100 διαφορετικα endgame events το D2(R) και σε κραταει απασχολημενο ? Οχι. Α ξεχασα.. το D2(R) εχει καταντησει λαικη αγορα... το ξεχασα ;) 
 

Απλα μπες T4 και φαρμαρε. Το XP ειναι γελοιωδως πολυ λογω διαφορας level. (64 vs 70+ που ειναι τα mobs)

D2R και WoW Classic Vanila παίζω, τι σύμπτωση, άρα μας λες πως το παιχνίδι δεν είναι για έμενα, ευχαριστώ για τι συμβουλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sugizo είπε

D2R και WoW Classic Vanila παίζω, τι σύμπτωση, άρα μας λες πως το παιχνίδι δεν είναι για έμενα, ευχαριστώ για τι συμβουλή.

Για πες μου τι κανεις στο D2R , πολυ θα ηθελα να μαθω. Αν μου πεις boss/uber runs και trading , θα ψαξω να βρω συννεφο να πεσω. ;) Ναι , αν ψαχνεις trading , D2 διαστασεων στο 4 , οντως δεν ειναι για σενα το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mphxths είπε

Για πες μου τι κανεις στο D2R , πολυ θα ηθελα να μαθω. Αν μου πεις boss/uber runs και trading , θα ψαξω να βρω συννεφο να πεσω. ;) Ναι , αν ψαχνεις trading , D2 διαστασεων στο 4 , οντως δεν ειναι για σενα το παιχνιδι.

Πλέον δεν κάνω πολλά, μιας και ο στόχος για το ladder επετεύχθη, Trapsin με Infinity, Enigma, Griffon και dual SoJ.

Φυσικά για να φτάσεις εδώ, αφιερώνεις μπόλικο χρόνο σε farming για items τα οποια Tradeαρης αργότερα μέχρι να φτάσεις στον στόχο σου (σιχαμερό το ξέρω). Μετά φυσικά σε βοηθάνε και τα φιλαράκια σου με items και runes, άλλωστε αυτός είναι ο στόχος του multiplayer...

Στο WoW lvlaro έναν rogue, γιατί μου αρέσει το leveling process (είχα σχεδόν όλα τα class max lvl κάποτε στο μακρινό 2010)

Και περιμένω PoE2 φυσικά, μιας και όπως λες το D4 δεν είναι για εμένα.

Εάν και όταν πιάσουν ένα επίπεδο X στο replaybility του D4, ίσως το δοκιμάσουμε κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Πλέον δεν κάνω πολλά, μιας και ο στόχος για το ladder επετεύχθη, Trapsin με Infinity, Enigma, Griffon και dual SoJ.

Φυσικά για να φτάσεις εδώ, αφιερώνεις μπόλικο χρόνο σε farming για items τα οποια Tradeαρης αργότερα μέχρι να φτάσεις στον στόχο σου (σιχαμερό το ξέρω). Μετά φυσικά σε βοηθάνε και τα φιλαράκια σου με items και runes, άλλωστε αυτός είναι ο στόχος του multiplayer...

Nτυθηκες για να ανταπεξελθεις σε ποιο ... endgame content ? Το replaybility δηλ ηταν απλα για να ντυθεις με τα bis items. Και ενω στο D2(R) ουσιαστικα δεν εχει endgame content οπως το εννοουμε τοση ωρα που μιλαμε , απλα ντυθηκες για την χαρα του ντυσιματος. Και αυτο σου διατηρει το ενδιαφερον. Απο το 4 ομως ζηταμε endgame content γιατι στο 4 μονο απο εκει προκυπτει το replaybility προφανως ... πραγμα που δεν ισχυει για το 2. Η μπιφτεκα εχει ζαλιστει απο τα γυρισματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, mphxths είπε

Nτυθηκες για να ανταπεξελθεις σε ποιο ... endgame content ? Το replaybility δηλ ηταν απλα για να ντυθεις με τα bis items. Και ενω στο D2(R) ουσιαστικα δεν εχει endgame content οπως το εννοουμε τοση ωρα που μιλαμε , απλα ντυθηκες για την χαρα του ντυσιματος. Και αυτο σου διατηρει το ενδιαφερον. Απο το 4 ομως ζηταμε endgame content γιατι στο 4 μονο απο εκει προκυπτει το replaybility προφανως ... πραγμα που δεν ισχυει για το 2. Η μπιφτεκα εχει ζαλιστει απο τα γυρισματα...

Γίαυτό λέω πως δεν έχεις ιδέα από D2, ο κάθε char είναι εξειδικευμένος σε συγκεκριμένα πράγματα. Με το χαρακτήρα που ανέφερα, εξαρχής ο στόχος ήταν farming μέχρι BiS. Endgame farming προφανώς (aka πας παντού χωρίς immunities).

Άλλο endgame είναι οι ubers, είναι ένας στόχος για πολλούς, όχι για έμενα. Προφανώς σε 1 ladder δεν μπορείς να τα κάνεις όλα (βλέπε PoE).

Το D2 σίγουρα δεν είναι το καλύτερο παράδειγμα για endgame, αλλα είναι από τα καλύτερα για replayability. Aμα ψάχνεις endgame content σε arpg, πας στο PoE το οποίο εμπνεύστηκε πολύ από D2.

Στο 3 απέτυχαν σε μεγάλο βαθμό (ξανά) να φτιάξουν αξιόλογο endgame, κι ενώ έχουν τόσα παραδείγματα από το PoE (από το οποίο εμπνεύστηκαν κάποια πράγματα για το 4) πάλι δεν έχουν δείξει τίποτα μέχρι τώρα.

Δεν περιμένω ένα παιχνίδι 22 ετών να έχει άψογο endgame... αλλά από το D4 (κι αφού έχουν καλά παραδείγματα) το περιμένω.

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως γίνετε να συγκρίνεται ένα παιχνίδι 10 ημερών με ένα παιχνίδι 10-20 χρόνων! Το παιχνίδι είναι live service που σημαίνει ότι θα μπουν πράγματα σε expansions και seasons! Αφού όλοι γνωρίζουμε ότι πλέον όλα τα παιχνίδια κουτσουρεμένα βγαίνουν για να προστεθούν στην πορεία! Τώρα αν θα το κάνει με επιτυχία η blizzard είναι άλλο θέμα!

Οποτε σταματήστε να γκρινιάζετε για το endgame,κάντε λίγο υπομονή και αν μετά από καιρό δεν αλλάξει κάτι εδώ είμαστε να γκρινιάζουμε όλοι μαζί!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι το παιχνίδι δεν κρίνεται λες και είναι 2012 αλλά μια δεκαετία μετά από μια εταιρία που έχει τα resources και το talent pool να καινοτομήσει έχοντας δει πολλά ARPG στο ενδιάμεσο . Δεν ρίσκαρε δέν έδωσε βάθος και το end game είναι ίδιο με το 3 ουσιαστικά . Χρειάζεται τουλάχιστον σε πρώτη φάση περισσότερα items, καλυτερο dungeon generation, μεγαλύτερο mob density και καλύτερο resource management 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sartiv είπε

εχεις παιξει το Path of Exile; Λογικα οχι, για να λες αυτα που λες.. 

Οντως. Εσυ που εχεις παιξει PoE , πες μας την αποψη σου. Εφτασε το D4 το PoE ή οχι ακομα ? Τι να αλλαξει για να του μοιασει ?
 

1 ώρα πριν, Sugizo είπε

ο κάθε char είναι εξειδικευμένος σε συγκεκριμένα πράγματα.

Απαριθμησε τα μιας και εγω ειμαι ασχετος απο D2. 
 

1 ώρα πριν, Sugizo είπε

Το D2 σίγουρα δεν είναι το καλύτερο παράδειγμα για endgame, αλλα είναι από τα καλύτερα για replayability.

Mε λιγα λογια λες οτι το D2 δεν εχει endgame content (αντε πες μονο τα ubers) αλλα εχει replayability για καποιον λογο ενω το D4 που οσο ναναι εχει περισσοτερα πραγματα να κανεις στο endgame ... δεν εχει replayability. Ο,τι καταλαβει κανείς απο αυτο που ειπες. Εγω δεν καταλαβα τιποτα. Και στην τελικη αφου το D2 εχει replayability χωρις ουσιαστικο endgame content , γιατι να βαλει το 4 ? Δεν ειναι πετυχημενη συνταγη αυτη του 2 ?

Με λιγα λογια , η ουσια του 2 , δηλ να τελικιασεις εναν ή περισσοτερους chars (χωρις ιδιαιτερο σκοπο δηλ μιας και δεν υπαρχει endgame) με ατελειωτο farming ή/και online trading δεν ειναι αρκετο για ενα παιχνιδι (ενω ειναι για το 2) , και κραζουμε το 4 που δεν εχει endgame content. Δηλαδη καπου δεν ξερουμε τι μας γινεται !! Μηπως θελουμε Diablo τυπου Sims , απλα να διαχειριζομαστε resources σαν γραφειοκρατες ? Γιατι κατι τετοιο καταλαβαινω , απο το γεγονος οτι ακομα ασχολειται κοσμος με το D2 ενω στην ουσια το παιχνιδι αυτο εχει καταντηση online market.
 

1 ώρα πριν, Sugizo είπε

ενώ έχουν τόσα παραδείγματα από το PoE

Kαι μετα θα λετε ... ναααα αντεγραψε το PoE , δεν ντρεπεται ?! Απο πουθενα δεν θα μπορουν να σας πιασουν !
 

1 ώρα πριν, Aztec είπε

Χρειάζεται τουλάχιστον σε πρώτη φάση περισσότερα items, καλυτερο dungeon generation, μεγαλύτερο mob density και καλύτερο resource management 

Γινε πιο συγκεκριμενος. Τι παει να πει "περισσοτερα items" ? Μεγαλυτερο mob density ? Για να ικανοποιησουμε τους κινεζους φαρμερς ? Προσωπικα εχω δει τα mob groups να spawn-αρουν πολυ γρηγορα στους χαρτες και γενικως υπαρχει ποσοτητα αν θες να ασχοληθεις να φαρμαρεις. Επισης υπαρχουν dungeons , που εχουν περαν του δεον ποσοτητες mobs και μαλιστα elites και οι γνωστοι streamers τα φαρμαρουν διχως ελεος. Να ρωτησω τι σημαινει "resource management" ? Απλα διαβαζετε πραγματα ονλαιν και τα αναμασατε ?

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lasithi12 είπε

ρε παιδια εγώ που εχω μακ πως θα το παιξω; πρωτη φορα που δεν το βγάζει για μακ.

και πως γινεται η boosteroid να το εχει και οχι το geforce now?

δηλαδή υπαρχει κάποια εναλλακτικη για εμένα;

Εσύ θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο gaming cloud provider.

Is Diablo IV playable on any cloud gaming services? (cloudbase.gg)

 

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, mphxths είπε

Mε λιγα λογια λες οτι το D2 δεν εχει endgame content (αντε πες μονο τα ubers) αλλα εχει replayability για καποιον λογο ενω το D4 που οσο ναναι εχει περισσοτερα πραγματα να κανεις στο endgame ... δεν εχει replayability. Ο,τι καταλαβει κανείς απο αυτο που ειπες. Εγω δεν καταλαβα τιποτα. Και στην τελικη αφου το D2 εχει replayability χωρις ουσιαστικο endgame content , γιατι να βαλει το 4 ? Δεν ειναι πετυχημενη συνταγη αυτη του 2 ?

Με λιγα λογια , η ουσια του 2 , δηλ να τελικιασεις εναν ή περισσοτερους chars με ατελειωτο farming ή/και online trading δεν ειναι αρκετο για ενα παιχνιδι (ενω ειναι για το 2) , και κραζουμε το 4 που δεν εχει endgame content. Δηλαδη καπου δεν ξερουμε τι μας γινεται !! Μηπως θελουμε Diablo τυπου Sims , απλα να διαχειριζομαστε resources σαν γραφειοκρατες ? Γιατι κατι τετοιο καταλαβαινω , απο το γεγονος οτι ακομα ασχολειται κοσμος με το D2 ενω στην ουσια το παιχνιδι αυτο εχει καταντηση online market.

Ποιο είναι το endgame του D4?

World bosses: Πέφτουν solo άνετα, κανένα challenge, ούτε καν χρειάζεται να φτιάξεις specialized χαρακτήρα (βλέπε smite pala για Ubers πχ)

Tree: aka bounties, φοβερό endgame αντιγραφή τις αντίστοιχης μούφας από το 3.

nightmare dungeon: aka Grifts, άλλη μια μούφα αντιγραφή από το 3.

Η ουσία σε αυτά τα 3 ποια είναι για να το πάω με την λογική σου? είσαι BiS πολύ πριν τα 90 μιας και το itemization είναι gtpk και φοράς συγκεκριμένα items για κάθε build. Items άσχετα με το build σου σχεδόν δεν πέφτουν και το trade είναι σχεδόν ανύπαρκτο.

Πες 1 λόγο να ξαναπαιξεις D4, μην μου πεις lore και darkιλα.

Το itemization και μονο του D2 αρκεί για να παίζεις αιώνες, μιας και υπάρχουν items που δεν θα τα βρείς ποτέ, απλά.

Μπορείς να πεις το ίδιο για το itemization του 3&4 που είναι ολόιδια?

Ο μόνος λόγος που δεν καταλαβαίνεις αυτά που γράφω είναι γιατί έχεις παίξει μόνο το campaign από τα 1,2,3. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mphxths είπε

 

Γινε πιο συγκεκριμενος. Τι παει να πει "περισσοτερα items" ? Μεγαλυτερο mob density ? Για να ικανοποιησουμε τους κινεζους φαρμερς ? Προσωπικα εχω δει τα mob groups να spawn-αρουν πολυ γρηγορα στους χαρτες και γενικως υπαρχει ποσοτητα αν θες να ασχοληθεις να φαρμαρεις. Επισης υπαρχουν dungeons , που εχουν περαν του δεον ποσοτητες mobs και μαλιστα elites και οι γνωστοι streamers τα φαρμαρουν διχως ελεος. Να ρωτησω τι σημαινει "resource management" ? Απλα διαβαζετε πραγματα ονλαιν και τα αναμασατε ?

Για τα items σου λέει τοση ωρα ο sujizo. Απο την στιγμή που δεν υπάρχει ιδιαιτερο crafting πρεπει τα build να έχουν πολλά items που να στηριζουν το end game .Για τα mobs ναι υπάρχουν dungeon που περπατάς και μοιάζουν άδεια. Μετά πρέπει να κάνεις backtracking. Αν σου αρέσει καλώς εμένα δεν μου αρέσει. Άσε που μοιάζουν αρκετά το ενα με το άλλο. Αν πιστευεις οτι μεσα σε τόσα χρόνια ανάπτυξης το μονο που μπορουσαν να σκεφτουν ειναι πάρε το τάδε βάλτο εκει και σκοτωσε όλους τους κακούς τι να σου πω γουστα ειναι αυτα. Όσον αφορά το resource management έτσι το ειπα εγώ και εννοώ οτι ξεμένεις απο resource και τρέχεις γυρω γυρω για να κανει regenerate και χρειαζεσαι οπωσδηποτε κάποιο μικρό redesign ωστε να μπορείς να κάνεις regenerate πιο γρηγορα .Η να δινουν ενα slot για την δυσκολη στιγμή.  Σε περιοριζει στα item αυτο γιατι ψαχνεις ουσιαστικα να βρεις item με resource cost reduction κτλ. Περιοριζει το build σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sugizo είπε

World bosses: Πέφτουν solo άνετα, κανένα challenge, ούτε καν χρειάζεται να φτιάξεις specialized χαρακτήρα (βλέπε smite pala για Ubers πχ)

Τα world bosses στο 4 πεφτουν solo ανετα ? Που το ειδες αυτο ? Ημουν σημερα σε world boss σε T4 δυσκολια και ο ψοφος πηγαινε συννεφο. Και δεν μλαμε οτι ημασταν ενας και δυο ατομα. Το οτι για τα ubers ηθελες/θελεις specialized char το λες σαν θετικο ? Αν εγω δηλ θελω να παιζω barbarian ( για το 2 μιλαω ε) , ειμαι καταδικασμενος να μην φτουραω στα ubers ? Αρα το παιχνιδι σε αναγκαζει να φτιαξεις specialized char ? Και το ειπες στα σοβαρα τωρα αυτο σαν υπερ του D2 ? 
Υποτιθεται οτι με ολους τους chars θα επρεπε να μπορεις να συμμετεχεις με μικρη ή μεγαλη επιτυχια , αναλογως ποσο καλα εχεις ντυθει ή και τι build χρησιμοποιεις σε ολα τα contents του παιχνιδιου. Α , ξεχασα , αν δεν εχεις και καμμια sorc να πλακωθεις στα teleports , δεν εχει boss runs. Καλη φαση ... #not.
"wts pala uber service"  - 2 ists !!!
 

8 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Η ουσία σε αυτά τα 3 ποια είναι για να το πάω με την λογική σου? είσαι BiS πολύ πριν τα 90 μιας και το itemization είναι gtpk και φοράς συγκεκριμένα items για κάθε build. Items άσχετα με το build σου σχεδόν δεν πέφτουν

Aυτα τα λες στα σοβαρα τωρα ? Εχεις παιξει καθολου το 4 ή ετσι μιλαμε ? Ειμαι κοντα 70 και δεν θεωρω οτι εχω bis items. Ουτε καν. Περασε χτες απο διπλα μου ενας 100αρης , που ηταν τιγκα στα unique / ancestral items ... αυτος μπορει να ισχυριστει οτι ειναι ντυμενος με bis items ... αλλα αυτο δεν ισχυει για ολους. Τα items που πεφτουν ειναι χαοτικα , απο αποψη stats/attributes. Eιμαι frost sorc και εχω 2 unique staves για fire sorc. Τι να σου πω , για το build μου drops λεμε ...
Οσο για το "φορας συγκεκριμενα items για καθε build" , δεν το καταλαβα. Αυτο δεν ισχυει γενικα ? 
 

11 λεπτά πριν, Sugizo είπε

nightmare dungeon: aka Grifts, άλλη μια μούφα αντιγραφή από το 3.

Με twist. Τα nightmare dungeons εχουν modifiers. Ok δεν ειναι κατι καινουργιο σαν εμπνευση , το εχω δει και σε αλλα παιχνιδια , αλλα δεν υπηρχε κατι αντιστοιχο στα (g)rifts. Οποτε περα απο την κλασικη δυσκολια του αυξημενου επιπεδου , εχεις να αντιμετωπισεις και τα modifiers.
 

13 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Το itemization και μονο του D2 αρκεί για να παίζεις αιώνες, μιας και υπάρχουν items που δεν θα τα βρείς ποτέ, απλά.

Δεν εχεις παρει χαμπαρι τι γινεται στο D2 εδω και πολλα χρονια ε ? Μπορεις να βρεις τα παντα με online trading. Υπαρχουν σελιδες για αυτον τον σκοπο. Υπαρχει το "lobby" μεσα στο παιχνιδι που αφου αποκρυπτογραφησεις το ονομα του καθε παιχνιδιου που εχουν φτιαξει αλλοι , μπαινεις και trade-αρεις διχως αυριο. Ναι καποτε , καποια items δεν θα τα εβρισκες ποτε που λεει ο λογος. Αυτο δεν ισχυει πια. Για αυτο ειπα οτι εχει καταντησει το D2 ενα online market place. Εχει χασει την ουσια του. Και παρολα αυτα , ο κοσμος καθεται εκει και trade-αρει. Φυσικα να μην του αρεσει το 4 που αναγκαστικα πρεπει να ... παιξει και λιγο !!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...