Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, ababapanos είπε

πολυ συχνα ενω παιζω ξαφνηκα με πεταει εξω απο το game και μου βγαζει αυτο το μηνυμα. Το κανει και σε κανεναν απο εσας? ξερετε τι ειναι?

Μονο μια φορα μου ετυχε..δεν ξερω τι ειναι.
Απο την αλλη εφαγα μπλε οθονη λογω της ... intel καρτας. Ειμαι σε φορητο με διπλη καρτα (intel - nvidia). Ενω θα περιμενα να σκασει η nvidia κανα προβλημα , το σκασε η intel..τι να πω... Ισως φταιει που παιζω σε εξωτερικη οθονη και το hdmi το διαχειριζεται η intel. Kαι εχασα 20αρι nightmare dungeon..πφφφ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Disclaimer: παίζω από κονσόλα αλλά είμαι εδώ (pc games) γιατί έχει συνομιλητές.

Μόνο εμενα με ξενερώνει το party system?

Τους χάνω εύκολα όταν πάνε πίσω στην πόλη να αφήσουν πράγματα, δεν μου βγάζει κάποιο γραφικό να το καταλάβω. Απλά εξαφανίζονται. Ούτε καταλαβαίνω εύκολα μετά που βρίσκονται. Κάποια ένδειξη ότι ξαναχωθηκαν μέσα στο dungeon κτλ.

Γενικα λίγο απρόσεχτο σαν υλοποίηση να το πω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dstilio είπε

Disclaimer: παίζω από κονσόλα αλλά είμαι εδώ (pc games) γιατί έχει συνομιλητές.

Μόνο εμενα με ξενερώνει το party system?

Τους χάνω εύκολα όταν πάνε πίσω στην πόλη να αφήσουν πράγματα, δεν μου βγάζει κάποιο γραφικό να το καταλάβω. Απλά εξαφανίζονται. Ούτε καταλαβαίνω εύκολα μετά που βρίσκονται. Κάποια ένδειξη ότι ξαναχωθηκαν μέσα στο dungeon κτλ.

Γενικα λίγο απρόσεχτο σαν υλοποίηση να το πω;

Oταν ειναι μακρια ή εχουν παει Town μπορεις να το δεις απο το Life τους που αδειαζει ή απο το Map.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Oταν ειναι μακρια ή εχουν παει Town μπορεις να το δεις απο το Life τους που αδειαζει ή απο το Map.

Το ίδιο λέμε. Δεν είναι καλό σύστημα αυτό. Δεν σου γράφει που έχουν πάει. Πρέπει να ψάχνεις.

1) εξαφανίζονται χωρίς γραφικό όποτε δε ξέρεις το έγινε. Να προσθέσουν γραφικό και προειδοποίηση pop up στα αλλά μέλη.

2) δεν έχει καλό σύστημα επικοινωνίας στο πάρτυ για κονσόλες. Ένα hello και μπούρδες. Θα έπρεπε να είχε λίστα από predefined ατάκες τύπου πάω στην πόλη για inventory. Επιστρέφω, ή δεν παίζω άλλο. Ακολουθήστε με κάνω καμπάνια, κτλ. Αφού υποστηρίζει cross platform και πάρτυ είναι το λιγότερο που μπορούν να κάνουν.

3) ανοίγεις τον χάρτη και ψάχνεις. Ας βάλουν ειδοποίηση κάτω από το όνομα του κάθε μέλους του πάρτυ αν είναι σε περιοχή μακριά σου. Αφού έχουν ονόματα οι τοποθεσίες.

Κτλ κτλ.

Γενικα στο 2023 έχουν υπάρξει αρκετές υλοποιήσεις που λύνουν τέτοια θέματα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται οτι οταν εισαι σε καποιο party θα χρησιμοποιεις και voice chat.

Ποιος ο λογος να παιζεις παρεα με καποιους εαν δεν μιλας μαζι τους?

Επειτα υπαρχει και το whisper οπου εαν παιζεις με καποιους χωρις μικροφωνο να μπορεις να τους γραψεις ενα μνμ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, myst77 είπε

ειμαι lvl 15
ότι αντικείμενα μαζεύω που δεν τα χρειαζομαι να τα πουλάω ή να τα κάνω salvage?

Salvage. Εκτος και αν σου λειπει gold. Θα σου χρειαστουν τα materials αργοτερα για διαφορες εργασιες.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

To μονα προβληματα που πρεπει να λυσουν μεχρι στιγμης ειναι το πολυ κακο Resistance στα Elements που δεν προφερει τιποτα και το πολυ μεγαλο damage απο τα Range Mobs.

Μιας και μου έκανες παράθεση το τελευταίο σχόλιο και πάνω σε αυτά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κλασικά με λίγα λόγια, εάν θες progress πρέπει να γίνεις no-lifer.

Οπως ολα τα παιχνιδια του ειδους που ειναι και mmo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...